http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_652/p3220033.jpgW ramach realizacji w internacie projektu pt. ,,Polska - nasza Ojczyzna'' 22.03.2018 r. 30-osobowa grupa wychowanków internatu pod opieką: p. Zyty Biernackiej, Katarzyny Bubieniec, Marty Kulmaczewskiej, Zuzanny Szarkowskiej-Czeczko, Beaty Boguszewskiej wybrała się do Białostockiego Teatru Lalek. Wyjazd ten został zorganizowany przez p. Małgorzatę Hołownia-Iwanow i Beatę Boguszewską.

Obejrzeliśmy spektakl ,, Bajka o rybaku i rybce''. Ilu ludzi tyle marzeń! Każdy z nas ma przecież swoje marzenia (to te największe), swoje pragnienia (to te ciut mniejsze) oraz zachcianki, czyli maleństwa, które szepczą nam do ucha, że coś byśmy zjedli, coś chcieli dostać... Rybak zachcianek nie miał. Miał za to wiecznie niezadowoloną żonę, która wciąż chciała więcej i więcej. Na szczęście rybak złowił złotą rybkę, która pomogła mu w spełnianiu zachcianek małżonki - do czasu...

Bajka została napisana przez Aleksandra Puszkina w poetyckim tłumaczeniu Juliana Tuwima, pełna humoru, ciepła i mądrości. W sam raz krótka - w sam raz długa - bo w życiu ważne jest, żeby we wszystkim zachować złoty - jak rybka - środek...

Spektakl bardzo nam się podobał, pobudził naszą wyobraźnię. Zrozumieliśmy, że ludzka chciwość i zachłanność na bogactwo nie prowadzi do niczego dobrego.

Po obejrzeniu spektaklu czekała na nas jeszcze jedna atrakcja muzeum - Piwnica lalek. Znajdują się w niej zbiory lalek, rekwizytów, elementy scenografii zgromadzone z 65 lat! Były tam lalki wykonane z różnych materiałów np. papieru, gąbki, metalu. Każda lalka może zagrać tylko w jednym spektaklu. Piwnica lalek wywarła na nas ogromne wrażenie!

Po powrocie z Teatru Lalek swoje wrażenia z pobytu w teatrze przelaliśmy na kartki. Powstały piękne prace plastyczne. Zdjęcia