http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_655/aparat_082.jpgDnia 21.03.2018 roku z racji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Poezji w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Sokółce odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski ph.: „Wiersze o wiośnie”. Celem konkursu było: wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego, kształtowanie wyrazistej wymowy i przekazanie gotowego tekstu, zachęcanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu ośrodka, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Konkurs miał formę prezentacji dowolnie wybranego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej. Recytowano wiersze znanych i mniej znanych autorów tj.: Cz. Janczarskiego, L. Staffa, J. Brzechwy, J. Tuwima i wielu innych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 27 uczniów. Jury konkursowe w składzie: p. Agnieszka Ambrożko i p. M. Mróz zastosowało następujące kryteria oceny od 1 do 5 punktów: pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność i płynność recytacji, ogólne wrażenie artystyczne. Uczestnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli i przygotowali się do konkursu prezentując swoje recytacje na wysokim poziomie. Jury miało nie lada zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Oto oni:

I miejsce – Angelika z kl. IV SPU

II miejsce – Grażyna z kl. II GL

III miejsce – Mirek z kl. VI SPU

Wyróżnienie – Tomek z kl. II SPL

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz drobne upominki. Dodatkowo, laureatka I miejsca otrzymała nagrodę w postaci przenośnego głośnika mp3.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. W trakcie narady jury miała miejsce projekcja dwóch filmów edukacyjnych o wiośnie na interaktywnym monitorze zakupionym z programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica”.

Organizatorki konkursu tj. panie: Marta Januszkiewicz i Zuzanna Szarkowska – Czeczko składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, za trud włożony w naukę wierszy, paniom nauczycielkom za pomoc uczniom w pamięciowym opanowaniu tekstu, jury za dokonanie obiektywnej oceny....jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć