http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_654/20180409_1222480_resized.jpgDlaczego tak dużo o autyzmie i niebieskim w kwietniu, ponieważ 2 kwietnia wypadają Światowe Dni Wiedzy na Temat Autyzmu, śmiało możemy powiedzieć, że kwiecień to miesiąc poświęcony autyzmowi. W tym czasie wiele instytucji, organizacji przygotowało liczne działania, takie jak warsztaty, spotkanie wspierające, konferencje, gdzie możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W dniu 09.04.2018r. w naszym Ośrodku obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku postanowiliśmy upamiętnić ten dzień okolicznościową gazetką poświęconą wiedzy o autyzmie, a z uwagi na to, że niebieski jest kolorem symbolizującym autyzm, uczniowie jak i pracownicy ośrodka nie zapomnieli o odzwierciedleniu tego koloru swoim dzisiejszym stroju. A w samo południe zebraliśmy się na placu przed ośrodkiem by upamiętnić ten dzień wypuszczeniem w powietrze błękitnych balonów.

Dla nauczycieli w dniu 11.04. Pani Pedagog przygotowała wystąpienie poświęcone tematyce pracy z rodzicem dziecka z autyzmem.

Kolejnym przedsięwzięciem szkoły jest zaplanowane szkolenie w dn. 13,14 kwietnia br. dla nauczycieli pt. „Komunikacja alternatywna”. Pozwalające na rozwijanie komunikacji z uczniem niepełnosprawnym w szczególności z uczniem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

Elementem kończącym tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu będzie uczestnictwo w dniu 13.04. naszych uczniów pod opieką nauczyciela p. Magdaleny Słyż w międzyszkolnym happeningu przed kinem w Sokółce organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce oraz Burmistrza Sokółki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Psycholog Oliwia Burdyńska- Bilmin
Pedagog Elżbieta Januszko – Szymaniuk