http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_657/20180416_164856.jpg16 kwietnia 2018 roku w pracowni fryzjerskiej w budynku pracowni ćwiczeń technicznych Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce na Osiedlu Zielonym odbyły się bardzo interesujące i atrakcyjne warsztaty kosmetyczne. Polegały one na wykonaniu kul kąpielowych z materiałów naturalnych. Kule pięknie wyglądały i pachniały, a dodane do kąpieli pielęgnują skórę.

Współorganizatorami zajęć warsztatowych było Stowarzyszenie „Barka” w Sokółce oraz Kluby Wolontariuszy z: Przedszkola Nr 1 pod opiekunką pani Edyty Kondrat, z Przedszkola Nr 2 pod opieką pani Sylwii Szomko, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce pod opieką pani dyrektor Joanny Gejdel oraz pani Katarzyny Rabiczko, z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sokółce z panią Elżbietą Szomko oraz podopieczni ,,Przystanku Nadzieja" ze Stowarzyszenia ,,Barka".

Warsztaty to fantastyczna lekcja kosmetologii i poznania naturalnych składników, z których wykonywaliśmy kule kąpielowe, m.in: suszona lawenda, suszone płatki róż, naturalne olejki eteryczne, kwasek cytrynowy, olej kokosowy. Kule kąpielowe to oryginalny pomysł na prezent i dobrą zabawę przy jego tworzeniu. Poznaliśmy recepturę, która pozwoliła profesjonalnie i równocześnie z duża łatwością wykonać tani kosmetyk, relaksujący podczas kąpieli. To równocześnie  lekcja  wolontariatu, zasad współpracy i współdziałania w zespole.

Warsztaty poprowadziła pani Elwira Zabłocka z Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, a wspomagali ją: pani Jolanta Siemieniako i uczniowie – wolontariusze: Joanna Bartulewicz z kl. II TFI, Sylwester Kabelis z II TFI oraz Adrian Borowski z kl. I TFI. Zdjęcia

Opiekun Koła „Jestem Wolontariuszem”
Elżbieta Szomko