http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_658/20180423_170102.jpgPod koniec kwietnia 2018 roku uczestnicy grupy wsparcia „Przystanek Nadzieja” działającej przy Stowarzyszeniu „Barka” w Sokółce oraz zaprzyjaźnione Kluby Wolontariuszy z placówek edukacyjnych: Przedszkola Nr 1 pod opiekunką  pani Edyty Kondrat, z Przedszkola Nr 2 pod opieką pani Sylwii Szomko, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce pod opieką  pani dyrektor Joanny Gejdel oraz pani Katarzyny Rabiczko, z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sokółce z panią Elżbietą Szomko i Zuzanną Szarkowską – Czeczko  uczestniczyły w warsztatach kulinarnych zorganizowanych dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych w ich pracowni kucharskiej i poprowadzone przez profesjonalistkę – nauczycielkę ZSR panią Dorotę Gudalewską-Małoń.

Nie omieszkamy wspomnieć o rodzicach uczestników warsztatów, którzy aktywnie włączyli się w prace zespołu wspierając własne dzieci, jak również naszych Przystankowiczów. W atmosferze życzliwości, pełnej integracji pod kierunkiem i bacznym okiem pani Doroty Gudalewskiej-Małoń zabraliśmy się do gotowania, które w tak dobrze wyposażonej pracowni jest tylko przyjemnością. Z zaangażowaniem wszystkich powstały przepyszne naleśniki z gotowanymi warzywami i sosem koperkowo-czosnkowym, a na deser sernik z owocami i fantastycznymi lodami, które szczególnie przypadły do gustu najmłodszym uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor ZSR Annie Dorocie Cilulko - gospodarzowi warsztatów i instruktorowi  pani Dorocie Gudalewskiej-Małoń, młodzieży ZSR, jak również pani prezes Stowarzyszenia „Barka” Krystynie Stefanowicz za zorganizowanie sponsorów na produkty niezbędne do wykonania naszych potraw.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Wspominając ostatnie sukcesy kulinarne uczniów i nauczycieli ZSR możemy tylko powiedzieć – to dla nas zaszczyt uczyć się od najlepszych.

Elżbieta Szomko
Stowarzyszenie Barka w Sokółce