Straszny bal

W dniu 21 listopada 2012 r. w internacie SOSW w Sokółce już po raz kolejny odbył się „Bal Strachów”, ph. „Zabawy z duchami”. Na to spotkanie wszystkie małe i duże strachy czekały z niecierpliwością. Wszyscy chcieli chociaż raz w roku włożyć przygotowane przez siebie straszne kostiumy i wspólnie się pobawić.

Przy dźwiękach muzyki „Taniec Wampirów” strachy wkroczyły na salę balową, gdzie przy wejściu jako bilet wstępu czekał na nie przeznaczony do zjedzenia „paskudny robal” oraz do powąchania ”sole trzeźwiące, mocno śmierdzące”. Uczestników powitały przebrane za wiedźmy i czarownice rodem z Łysej Góry, prowadzące imprezę: p. Beata Boguszewska, p. Katarzyna Dylewska, p. Małgorzata Hołownia- Iwanow, p. Marta Kulmaczewska. Aby poczuć grozę i magię tego niezwykłego wieczoru wszystkie strachy zostały powitane miotłami oraz posypane przez prowadzące „magicznym pyłem”. Następnie każdy strach mógł zaprezentować na forum swoją balową kreację, straszny makijaż i fryzurę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Bal obfitował w wiele niesamowitych atrakcji i magicznych konkursów, w których strachy mogły spróbować swoich sił. Wspólnie rzucaliśmy „szczurem do celu”, poznawaliśmy przepowiednię dotyczącą przyszłego zawodu, jedliśmy „kości wampira” bez pomocy rąk. Nie zabrakło też konkursów dla par i  drużyn tj. „mumia”, „upiorna twarz”, „taniec z balonem” czy „lot na czarodziejskiej miotle”. Zadaniem dla prawdziwych śmiałków było przejście w jak najkrótszym czasie przez „bagno”.

Dobre humory dopisywały wszystkim strachom, zabawa była znakomita a udział w grach i konkursach dostarczył wielu wrażeń i emocji oraz nagrodzony był słodką niespodzianką.

Punktem kulminacyjnym wieńczącym całą zabawę były wybory króla i królowej strasznego balu. Uroczyście ukoronowani zostali: Królowa - Agnieszka Maciuś - jako czarownica i Król - Piotr Stanisławczyk - jako straszny klown. Królewska para otrzymała pamiątkowe upominki oraz odtańczyła wspólny taniec.

Magiczny wieczór spotkania z duchami dobiegł końca, a zmęczone strachy udały się na spoczynek, by za rok znowu włożyć swoje straszne kreacje i zatańczyć na równie wspaniałym „Strasznym Balu”. Galeria

                                                                                              Auuuuuu………