Bal Strachów

24.11.2011r. w internacie ośrodka już po raz kolejny odbył się „Bal Strachów”. Na to spotkanie z duchami i upiorami wszystkie małe i duże strachy czekały z niecierpliwością. Każdy chciał raz w roku włożyć przygotowane przez siebie straszne kostiumy i wspólnie się pobawić.

Przy dźwiękach muzyki „Upiór w operze” strachy wkroczyły na sale balową, gdzie jako bilet wstępu trzeba było spróbować „paskudnego robala” i „zdechłego szczurka”. Uczestników powitały p. B. Boguszewska jako czarownica Elza rodem z Łysej Góry i K. Dylewska- zaczarowana kocica Gałga. Aby poczuć grozę i magię tego niezwykłego wieczoru wszystkie strachy musiały wspólnie wypowiedzieć magiczne zaklęcie: „Czary mary złe uciekajcie, ludzi straszyć nie będziecie. Dosyć strachów jest na świecie!”. Następnie każdy strach mógł zaprezentować na forum swoja balowa kreację, straszny makijaż i fryzurę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Bal obfitował w wiele niesamowitych atrakcji i magicznych konkursów, m. in. rzucaliśmy „szczurem do celu”, rozpoznawaliśmy dotykiem różne przedmioty. Nie zabrakło też konkursów dla par i drużyn takich jak: „mumia”, „wyścigi z jajkiem”, czy „lot na czarodziejskiej miotle”.

Dobre humory dopisywały wszystkim strachom, zabawa była znakomita a udział w grach i konkursach dostarczył wielu wrażeń i emocji, tym bardziej że nagrodzony był słodką niespodzianką.

Punktem kulminacyjnym, wieńczącym całą zabawę były wybory króla i królowej balu. Uroczyście ukoronowani zostali: jako królowa - Joanna Klimuszko i jako król- Mateusz Matyskiel. Królewska para otrzymała pamiątkowe upominki oraz zatańczyła wspólny taniec.

Magiczny wieczór spotkania z duchami dobiegł końca, a zmęczone strachy udały się na spoczynek, by za rok znowu włożyć swoje straszne kreacje i zatańczyć na równie wspaniałym „Strasznym Balu”. Zapraszamy do galerii

Auuuuuu………

Organizatorkami balu były p. Beata Boguszewska i p. Katarzyna Dylewska we współpracy z wychowawcami internatu.