Bal karnawałowy „W rytmie 5 kontynentów”

W dn. 21.02.2012 r. w Internacie SOSW w Sokółce z okazji pożegnania karnawału odbył się Bal ph. „W rytmie 5 kontynentów”. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli najstarsi wychowankowie z gr. IV, którzy pod kierunkiem swoich wychowawców- p. B. Tur i K. Dylewskiej zorganizowali zabawę. Motywem przewodnim były kontynenty świata oraz ich prezentacja.

W balu uczestniczyły wszystkie grupy wychowawcze, które pod opieką swoich wychowawców przygotowały niezwykle ciekawe i kolorowe prezentacje wylosowanych kontynentów. Każda grupa miała za zadanie przygotować plakat przedstawiający ciekawostki i informacje o przydzielonym kontynencie, prezentację multimedialną oraz pokaz artystyczny. Do danego kontynentu miały też nawiązywać stroje i dekoracje przygotowane przez uczestników. Prowadzącymi imprezę byli: Indianka- Sylwia i Kowboj z Dzikiego Zachodu- Marcin, którzy oficjalnie rozpoczęli bal, witając wszystkich uczestników i gości, zapowiadali kolejne prezentacje i zapraszali do ciekawych zabaw integracyjnych i konkursów zręcznościowych.

Nad całością czuwało specjalnie powołane jury, w którym zasiedli wychowawcy, oceniali oni najlepsze prezentacje, a na koniec wyłonili Króla i Królową Balu.

Impreza rozpoczęła się wspólną zabawą „Rozruszanka”, która umożliwiła zebranym rozgrzanie się i rozruszanie przed czekającymi atrakcjami. Wreszcie przyszła kolej na prezentacje kontynentów przez poszczególne grupy.
Jako pierwsza została zaprezentowana Ameryka Północna - w wykonaniu grypy IV. Wychowankowie odtańczyli indiański taniec wokół ogniska. Kowboje i kowbojki wykonali taniec przy muzyce country. Wystąpiły również gwiazdy muzyki rock and rool i pop - Elvis Presley i Michael Jackson w znanych przebojach.
Kolejny kontynent - Amerykę Południową przedstawiła grupa I. Prezentacja multimedialna przybliżyła charakterystykę kontynentu oraz różnorodność mieszkańców. Występ muzyczny porywał do tańca gorącej samby i tanga argentyńskiego. Zespół instrumentalny zapoznał widzów z pięknym utworem peruwiańskich Indian.
Następnie grupa V przeniosła nas do gorącej Afryki. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną o tym kontynencie i porywającą prezentację taneczną.
Do Azji, przeniosła zebranych grupa II, która przygotowała ciekawą prezentację o tym kontynencie oraz zaprosiła do obejrzenia „japońskiego tańca z wachlarzami”, wysłuchania współczesnej wersji chińskiej bajki „Słowik” i degustacji chińskich ciasteczek z wróżbą.

Maluchy z grupy III przy dużym wsparciu wychowawców przygotowały prezentację o Europie. Przy dźwiękach przeboju „Europo witaj nam!” wjechał pociąg do Europy zapraszając wszystkich do udziału w podróży po tym kontynencie, przybliżając ciekawostki o krajach leżących w Europie. Grupa III zaprezentowała również jeden z tradycyjnych polskich tańców- Krakowiaka.

W przerwach między kolejnymi prezentacjami odbywały się ciekawe konkursy związane z prezentowanymi kontynentami, w których wszyscy chętni i odważni mogli spróbować swoich sił i otrzymać słodki upominek od jury. Dużym powodzeniem cieszyły się:  konkurs strzelania do puszek, chwytanie na lasso dzikich koni, gra na bębnie afrykańskich rytmów, jedzenie chińskimi pałeczkami, holenderskie wiatraki - dmuchanie wiatraczka na odległość, spaghetti- jedzenie bez pomocy rąk czy tango z miotłą.

Na zakończenie balu odbyły się wybory Króla i Królowej, którymi jednogłośnie okrzyknięci przez jury zostali Justyna Czaplicka i Mateusz Matyskiel.  Królewska para odtańczyła na parkiecie wspólny taniec. Każda grupa za swoją prezentację została uhonorowana pamiątkowym dyplomem.

Niezapomniany bal karnawałowy dobiegł końca, kolejny dopiero za rok.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z imprezy w zakładce Multimedia. Galeria zdjęć.