Spotkanie wielkanocne

04.04.2012r. w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Spotkanie zostało przygotowane przez wychowawców Internatu SOSW pod kierownictwem p. Beaty Tur. Cała społeczność Ośrodka - wychowankowie, kadra i pracownicy zebrali się, aby wspólnie świętować i kultywować polskie tradycje wielkanocne.

Przeżywanie atmosfery nadchodzących świąt rozpoczęło się od przedstawienia Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu wychowanków internatu SOSW. Inscenizacja przypomniała zebranym fakty z ostatnich godzin życia i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ten niezwykle wzruszający spektakl, wywołał silne wrażenia i wprowadził widzów w atmosferę przedświątecznej zadumy.

Następnie cała społeczność zebrała się w stołówce na tradycyjne wielkanocne śniadanie i wspólne dzielenie się jajkiem. Kierownictwo Ośrodka złożyło wszystkim zebranym przedświąteczne życzenia:

 

„Niech radość zmartwychwstania zawsze w nas trwa,

Niech święty pokój nigdy nas nie opuszcza

Niech miłość gości w naszych sercach

Abyśmy przyjmowali ją z radością i dzielili się nią z innymi.”

 

W czasie spotkania nie zabrakło też wspólnej rozrywki i zabawy. Wychowawcy zaprosili wszystkich chętnych i odważnych aby spróbowali swoich sił w konkursach o tematyce wielkanocnej. Uczestnicy mieli za zadanie udekorować palmę wielkanocną, obrać jajko na czas, uzupełnić wzory na wielkanocnych pisankach, czy prawidłowo przygotować koszyk ze święconką. Dobre humory dopisywały wszystkim, a powołana komisja konkursowa nagradzała zwycięzców słodkościami.

Na koniec wspólnego świętowania każdy uczestnik otrzymał wielkanocnego baranka i życzenia:

 

„Zbliża się koniec naszego spotkania.

Życzymy wszystkim na święta zdrowia i miłości,

Żadnych smutków, żadnych złości.

Smacznego święconego, dyngusa mokrego.

A każdy gość za piękne słuchanie

Baranka dostanie.”

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.