Bal u KAJTUSIA CZARODZIEJA

24.05.2012 r. w internacie SOSW odbyła się impreza p.h. „Bal u Kajtusia Czarodzieja”, która została zorganizowana w ramach realizacji działań projektu ph. „Korczak przyjacielem dziecka”. Bal rozpoczął się od uroczystego powitania wszystkich przez głównego bohatera jednej z książek J. Korczaka – Kajtusia Czarodzieja, w którego postać wcielił się jeden z wychowanków internatu - Adrian Gilewski. Warunkiem wejścia na salę było posiadanie magicznego nakrycia głowy.

Kajtuś Czarodziej powitał wszystkie przybyłe na bal czarodziejki i czarodziejów, zabawnym wierszykiem:

„To właśnie ja - czarodziej znany

Przez wszystkie dzieci uwielbiany.

Bo jestem znawcą różnych czarów

I ile zechcę mam dolarów

Uwielbiam żarty a na psoty

Nigdy nie zbraknie mi ochoty.

Zamieniam ludzi złych w kamienie,

Bo też nie lubię ich szalenie.

Dobrym- co zechcą wyczaruję.

Zwykle się przez to dobrze czuję.

Bo czary-mary bywa wszędzie

Niechaj radośnie tutaj będzie!”

Kajtuś Czarodziej zachęcił wszystkich do przeczytania książki J. Korczaka o swoich przygodach, a następnie wręczając wszystkim cukierki zaprosił do udziału w czarodziejskich grach i zabawach. Zapowiedział też, że podczas balu tajne jury będzie obserwować zebranych i wybierze najlepszego czarodzieja i czarodziejkę balu.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie z Kajtusiem, każdy mógł spróbować swoich sił w magicznych konkursach np. w bajkowej zgaduj-zgaduli, w konkursie plastycznym, w tańcu czarowników, w muzycznej loteryjce, w konkursie na muzyczne zaklęcie i w wielu innych. Każdy uczestnik był nagradzany przez Kajtusia słodką niespodzianką.

Punktem kulminacyjnym imprezy były wybory najlepszego czarodzieja i czarodziejki balu. Zwycięzka para: czarodziej Mirek i czarodziejka- Iza otrzymali upominki i odtańczyli dla zebranych wspaniały czarodziejski taniec. Nasz czarodziejski bal upłynął w miłej atmosferze i wszyscy niechętnie żegnaliśmy się z jego gospodarzem. Jest jednak na to rada - aby ponownie przenieść się w magiczny świat Kajtusia Czarodzieja, wystarczy otworzyć książkę Janusza Korczaka. Goraco zachęcamy!

Bal zorganizowali wychowankowie grup I i II z internatu SOSW przy współpracy wychowawców: p. B. Boguszewskiej, M. Hołownia- Iwanow, M. Kulmaczewskiej, E. Kułak, B. Rećko i E. Wińskiej.

Zapraszamy do galerii.