Zajęcia integracyjne z Kajtusiem Czarodziejem w Bibliotece Dziecięcej

29.05.2012r. w godz. 15.30-16.30 w oddziale Biblioteki Dziecięcej w Sokółce odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem naszych wychowanków internatu oraz przedszkolaków z Sokółki. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektów realizowanych w Ośrodku w związku z Rokiem Korczakowskim.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się od powitania zabawą integracyjną i przedstawienia się dzieci. Maluchy zapoznały się z postacią naszego patrona Janusza Korczaka, wielkiego obrońcy praw dzieci. Dowiedziały się także jakie książki dla najmłodszych napisał Korczak. Prowadzące zajęcia wychowawczynie internatu SOSW, p. K. Bubieniec i p. B. Boguszewska zachęciły wszystkich do wspólnego czytania z rodzicami utworów J. Korczaka oraz przybliżyły postać głównego bohatera jednej z nich - Kajtusia Czarodzieja. W tę niezwykłą postać wcielił się jeden z naszych wychowanków - Adrian Gilewski, który zachęcał swoich młodszych kolegów i koleżanki do przeczytania tej ciekawej książki.

Uczestnicy zajęć wspólnie z Kajtusiem Czarodziejem wzięli udział w przygotowanych zabawach oraz w konkursie plastycznym na wykonanie jego portretu. Prace zostały wyeksponowane na wystawce w bibliotece. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodką niespodzianką na zakończenie zajęć. Galeria