Akcja „Postaw na owoce i warzywa” w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

11.03.2013r. uczniowie klas gimnazjalnych I-II i II-III (wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Zajczyk, p. Iwoną Gieniusz) zostali zaproszeni przez Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce do udziału w akcji pod hasłem „Postaw na owoce i warzywa” w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.


Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym

06.03.2013r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Ojczystym. Drużyna z naszego Ośrodka, w składzie: Anna Baranowska, Izabela Matyskiel, Izabela Kulmaczewska odniosła spory sukces zajmując II miejsce.


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 13 stycznia 2013 roku w Sokólskim Ośrodku Kultury odbył się XXI Finał WOŚP. Cel tegorocznej zbiórki to ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. 


Walentynkowy Bal Charytatywny

Kryzysu w pomaganiu nie ma – przekonaliśmy się o tym 9 lutego 2013 roku na zorganizowanym już po raz ósmy Walentynkowym Balu Charytatywnym na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce.


Podsumowanie akcji Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku, do wspólnej idei bezpiecznego Internetu dla dzieci i młodzieży przyłączyła się także Polska. Tegoroczna kampania Dnia Bezpiecznego Internetu ruszyła 5 lutego pod hasłem „Serfuję. Respektuję.”


Wspieramy cenne inicjatywy

Uczniowie klasy II pdp pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Szomko przekazali Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” prace plastyczne z przeznaczeniem na aukcję XV Karnawałowego Balu Dobroczynnego. 


Spotkanie z ratownikiem medycznym

28.02.2013r. w internacie SOSW gościliśmy pracownika Sokólskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - panią Alicję Miller. 


Pokonkursowa wystawa prac naszych uczniów w Oddziale Biblioteki Dziecięcej w Sokółce

W ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy z Oddziałem Biblioteki Dziecięcej w Sokółce, w dniu 19.02.2013r. została przygotowana kolejna wystawa twórczości plastycznej wychowanków Ośrodka ph. „Najciekawsza maska karnawałowa”.


Akcja „GÓRA GROSZA"

W tym roku szkolnym po raz trzeci nasz Ośrodek przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, która trwała od 26 listopada do 7 grudnia 2012r. 


Spotkanie integracyjne z udziałem absolwentów SOSW w Sokółce roku szkolnego 2011/2012 klasy III PdP i ich rodziców

16.01.2013r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszych murach szkolnych absolwentów szkoły i ich rodziców. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. 


Wyjście do Powiatowego Urzędu Pracy

12 grudnia br. w ramach preorientacji zawodowej uczniowie klasy ULOS, ZSZ i gimnazjum pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej i p. Katarzyny Zalewskiej uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym w PUP w Sokółce. 


Mikołajki w kinie SOKÓŁ

Na mikołajkową imprezę przygotowaną dla dzieci przez Sokólski Ośrodek Kultury wybrali się uczniowie z klasy I PDP z panią Beatą Mozolewską


Spotkanie z człowiekiem z pasją

10.12.2012r. wychowankowie internatu SOSW w Sokółce wraz z wychowawcami uczestniczyli w pokazie tańca „zumba”, prowadzonego przez profesjonalnego instruktora, który zorganizowały panie: Beata Boguszewska i Beata Żółtko.


Wyjazd do Ostrożan

29 listopada 2012 r. wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach na prezentację patrona – Janusza Korczaka. 


Zajęcia otwarte „Dzień pierwszej pomocy” w ramach projektu edukacyjnego „Potrafię pomagać w nagłych wypadkach”

W Polsce udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem, a jego niewypełnienie jest karalne, dlatego też tak istotne jest uświadamianie znaczenia pierwszej pomocy, propagowanie wiedzy na temat jej udzielania i uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego.