Dzień Rodziny

01.06.2012r. cała społeczność Ośrodka wspólnie świętowała Dzień Matki, Ojca i Dzień Dziecka pod wspólną nazwą Dzień Rodziny. Uroczystość zorganizowali wychowankowie i wychowawcy internatu SOSW. We wspólnym świętowaniu uczestniczyła cała społeczność Ośrodka: kadra, wychowankowie oraz główni goście - zaproszeni rodzice.

Prowadząca imprezę pani kierownik internatu BeataTur, uroczyście powitała wszystkich zebranych zapraszając do wspólnej zabawy i świętowania. Zachęciła też gości do spróbowania słodkości, przygotowanych przez wychowanków z wychowawcami grup.

Uroczystość rozpoczęła się od montażu słowno-muzycznego  poświeconego Rodzicom oraz „Prawom dziecka”, które przygotowało koło teatralne „Maska”.

Z rodziną życie cudne, choć czasem masz już dość.
Nie bywa ono nudne, tu szybko mija złość.
Rodzina to buziaki, niekiedy też i łza.
Gdy troski Cię dopadną – rodzina radę da.
Gdy w życiu trudne chwile, na plecach czujesz garb
- pamiętaj wtedy o tym: Rodzina to Twój skarb”


Nie zabrakło również okazji do wspólnej zabawy i rywalizacji rodzice contra dzieci w mini teleturnieju „Milion w rozumie”. Obie drużyny walczyły bardzo dzielnie o czek na milion. W emocjonujących rozgrywkach, zwyciężyli ostatecznie 1 punktem rodzice. Jednakże wspaniałomyślnie przekazali całą wygraną kwotę ośrodkowi, na potrzeby swoich dzieci.

Ta wspaniała impreza nie mogła się obyć bez muzycznej niespodzianki przygotowanej specjalnie na tę okazję przez naszych wychowanków pod kierunkiem wychowawców - koncert zespołu „Panowie Incognito”, którzy rozruszali wszystkich zebranych porywając do wspólnego śpiewania znanych przebojów: „To już lato”, „Nikt na świecie nie wie” i innych.

Chętni i lubiący śpiewać rodzice mogli wspólnie ze swoimi pociechami wziąć udział w Karaoke i wykonać ulubione piosenki.

Miłym akcentem na zakończenie imprezy było wręczenie wszystkim przybyłym Rodzicom przez głównego gospodarza p. B. Tur - Certyfikatu „Super Mama”, „Super Tata”.
Każdy Rodzic został również obdarowany pamiątkowym upominkiem wykonanym przez jego pociechę. Mamusie otrzymały piękne broszki w formie kwiatu  a Tatusiowie - drewniane breloczki do kluczy.

Te wspólnie spędzone miłe chwile na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich. Za rok spotkamy się znowu by wspólnie świętować kolejny Dzień Rodziny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.