II Nadbiebrzański Piknik Integracyjny

21.06.2012r. 31-osobowa grupa wychowanków internatu z naszej placówki pod opieką wychowawców, wzięła dział w II Nadbiebrzańskim Pikniku Integracyjnym zorganizowanym na powitanie lata w przepięknej miejscowości Dolistowo nad Biebrzą. Impreza powstała dzięki Wójtowi Gminy Jaswiły oraz gazecie „Wiadomości Lokalne” - p. Krzysztofa Pochodowicza, przy współpracy Gminnych Ośrodków Kultury w Jaświłach, Jasionówce, Krypnie i Janowie oraz wielu innych sponsorów. Imprezę objął patronatem p. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego - Mieczysław Baszko, patronatem medialnym „Radio I”.

Hasłem przewodnim imprezy była akcja „Bezpieczne Wakacje”, prowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolistowa, oraz przedstawicieli KRUS - u, którzy dla wszystkich uczestników zorganizowali konkurs wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się podczas prac polowych. Zwycięzcy zostali ogłoszeni i nagrodzeni w trakcie imprezy. W związku z obchodami Roku Korczakowskiego, podczas Pikniku odbyło się rozstrzygnięcie ogłoszonego przez naszą placówkę konkursu plastycznego ph. „Korczak przyjacielem dziecka”, w który wzięli również udział nasi wychowankowie. Laureaci otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów imprezy.

Organizatorzy Pikniku zapewnili uczestnikom niezwykle atrakcyjny i ciekawy program, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie, świetnie się bawić, zawiązać nowe, ciekawe znajomości. Obejrzeliśmy popisy taneczne oraz wokalno - muzyczne z Gminnych Ośrodków Kultury, podczas których zaprezentowali się również nasi „Panowie Incognito” w repertuarze przygotowanym pod kier. p. Z. Biernackiej i K. Dylewskiej. Każdy uczestnik mógł również poskakać na trampolinie, zrobić sobie nietypowy makijaż, własnoręcznie wykonać gipsową rzeźbę, sprawdzić swoja wiedzę w konkursie organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz spróbować lokalnych pyszności.

Jedną z atrakcji Pikniku był pokaz kreatywnych logoklocków, w którym wszyscy zebrani mogli wziąć czynny udział. Dla zręcznych i lubiących sport został zorganizowany konkurs strzelania z łuku. Braliśmy też udział w pokazie psów rasy Husky. Te niezwykle piękne, mądre i łagodne zwierzęta zachwyciły szczególnie najmłodszych uczestników.

Prawdziwą sensację wśród dziecięcej publiczności wywołało pojawienie się lwa Leomońka - maskotki Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, który rozdając ulotki udzielał porad jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz zorganizowany przez przedstawicieli Ochotniczej Straży pożarnej, w którym najmłodsi mogli usiąść za kierownicą wozu strażackiego.

Dzięki współpracy, życzliwości i zaangażowaniu wielu osób Piknik się udał. Do Sokółki wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni, z wieloma miłymi wspomnieniami i nadzieją na kolejne spotkanie w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć