Wycieczka do Białegostoku

Dnia 05.06.2013roku uczniowie klasy II-IIIGU i I,III PdP pod opieką pań: Lucyny Taudul, Małgorzaty Zarachowicz i Marty Biedź udali się na wycieczkę do stolicy województwa podlaskiego – miasta Białegostoku. Warto wiedzieć, że Białystok uzyskał prawa miejskie prawdopodobnie w 1692 roku, do rozwoju miasta przyczynił się przede wszystkim Jan Klemens Branicki i że w mieście tym urodził się twórca języka esperanto – Ludwik Zamenhof.


Wycieczka do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

24.04.2013r. klasa IV-VI SPL i II Gl pod opieką p.  Katarzyny Zalewskiej i p. Agnieszki Ambrożko udała się na wycieczkę do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. W Muzeum obejrzeliśmy stałą ekspozycję wnętrz pałacowych z XVIII i XIX wieku oraz zgromadzone tu eksponaty i dokumenty związane z historią pałacu i jego właścicielami, meble i wyroby rzemiosła artystycznego z XVIII i XIX wieku.


Kulig

17.01.2013r. „Uroczysko Lipnik” w Jasionóweczce Państwa Jolanty i Adama Kochańskich było miejscem kuligu wychowanków internatu i dzieci z powiatu monieckiego.


II Nadbiebrzański Piknik Integracyjny

21.06.2012r. 31-osobowa grupa wychowanków internatu z naszej placówki pod opieką wychowawców, wzięła dział w II Nadbiebrzańskim Pikniku Integracyjnym zorganizowanym na powitanie lata w przepięknej miejscowości Dolistowo nad Biebrzą. Impreza powstała dzięki Wójtowi Gminy Jaswiły oraz gazecie „Wiadomości Lokalne” - p. Krzysztofa Pochodowicza, przy współpracy Gminnych Ośrodków Kultury w Jaświłach, Jasionówce, Krypnie i Janowie oraz wielu innych sponsorów. Imprezę objął patronatem p. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego - Mieczysław Baszko, patronatem medialnym „Radio I”.


Wycieczka do Poczopka

19.06.2012r. uczniowie klasy II-III PdP uczestniczyli w wycieczce do Poczopka. Pogoda nam dopisała, dzięki czemu miło i sympatycznie spędziliśmy czas. Wiele pozytywnych emocji i wiedzy o lesie i jego mieszkańcach dostarczył spacer ścieżką edukacyjną  „Silvarium”, „Aleją Feng Shui” i „Parkiem Megalitów”. W Galerii „Na Skraju Puszczy” obejrzeliśmy zwierzęta zamieszkujące lasy podlaskie, atrakcją był ul, w którym obserwowaliśmy życie pszczół. Po wędrówce odpoczywaliśmy przy ognisku.


Wyjazd do kina 3D

19.04.2012r. wychowankowie grupy IV z internatu SOSW w Sokółce uczestniczyli w wyjeździe do kina „Helios” w Białymstoku na film „Titanic”. Dzięki możliwości specjalnego odbioru w formacie 3D obejrzany film dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie grupy IV- p. Beata Tur, Zyta Biernacka, Katarzyna Dylewska. 


Wycieczka do Muzeum Ikon w Supraślu

W dniach 24.11.2011r. i 08.12.2011r. uczniowie z klasy II ULOS pod opieką p. Magdaleny Słyż i p. Elżbiety Margielewicz uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ikon, której organizatorką była p. Agnieszka Ambrożko. Muzeum utworzone jest na terenie prawosławnego monasteru w Supraślu, który ma ponad pięćsetletnią tradycję. W muzeum uczniowie obejrzeli pierwszą stałą ekspozycję – „Ikona. Obraz i słowo – między tym, co ulotne, a wieczne”, obejmującą około 300 ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków.


Wizyta w Warszawie

W dniach 14–15 września grupa uczniów naszego ośrodka uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo interesujący. Po przybyciu do stolicy i rozgoszczeniu się w przyjaznych progach Zespołu Szkól Specjalnych na ulicy Weterynaryjnej, uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach arteterapii na temat: „Magia soli”.