
Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Nasze roztańczone dziewczyny brały udział w jubileuszowym 25 Festiwalu Piosenki "Złota Nutka", który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Suwałkach. Zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki z serialu " Wednesday".
SOSW w Sokółce jest beneficjentem programu rządowego Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Gov Tech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Budżet naszej placówki w ramach tego programu wyniósł 30 000 zł. Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany w codziennej pracy. W ostatnim czasie uczniowie mieli okazję pracować z drukarką 3D oraz jej wytworami podczas zajęć języka obcego. Uczniowie zaplanowali, wydrukowali a następnie posługiwali się modelami zwierząt domowych.

W dniu 5 czerwca 2024r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce na boisku przy ZSZ odbył się II Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sokółce. Jest to już drugi taki turniej zorganizowany przez nas. Sponsorem imprezy oraz patronem strategicznym był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białystoku, dzięki któremu mogliśmy zorganizować Nasze przedsięwzięcie. Wsparcie finansowe, które uzyskaliśmy umożliwiło Nam zakup nagród dla naszych wspaniałych pasjonatów piłki nożnej.
15 maja 2024r. w SOSW w Sokółce odbył się po raz dziewiąty Turniej Wiedzy Gastronomicznej zorganizowany przez p. Bożenę Mróz - nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych. W tym roku szkolnym konkurs wiedzowy był przygotowany dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia. Razem 9 uczniów. Miejscem przeprowadzenia turnieju była pracownia gastronomiczna. Uczniowie losowali swoje stanowiska oraz numery testów zawodowych do rozwiązania przy komputerach i w wersji papierowe
Nasze uczennice brały udział w Przeglądzie Tanecznym "Wytańczyć emocje" zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku. Specjalny Ośrodka Szkolno- Wychowawczy w Sokółce reprezentowały: Gabrysia, Kasia, Justyna, Agnieszka, Emilka i Zuzia. Nasze tancerki zaprezentowały się w "Tańcu z sercami" do piosenki Lady Gagi. Na koniec każdy uczestnik został nagrodzony upominkiem. Było też mnóstwo tanecznych zabaw, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.
III Gminny Festiwal Piosenki Wakacyjnej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce za nami. Nasz ośrodek reprezentował Sebastian, który zaśpiewał "Wakacyjną sambę" oraz Zuzanna z piosenką "Złap lato za rękę". Było dużo pozytywnych wakacyjnych emocji i fantastyczne nagrody - dwie gałki lodów z lodziarni "U Matczaka", bilet na dowolnie wybrany seans do kina oraz symbol lata- wiatrak. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a uczniom życzymy kolejnych równie udanych występów.
Dnia 28 maja 2024 roku odbył się piknik w Stadninie Koni w Geniuszach podsumowujący realizację projektu „Hipoterapia i alpakoterapia - wsparciem rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami”. W spotkaniu udział wzięli: uczestnicy projektu z rodzicami, wychowankowie internatu i członkowie Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” w Sokółce. Środki na realizację tego projektu, Stowarzyszenie „Pod Skrzydłami” pozyskało w ramach 30 edycji akcji charytatywnej TVP „Reklama Dzieciom 2022”. W projekcie uczestniczyło 16 podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sokółce. Od września 2023 do czerwca 2024 zrealizowano: 80 godzin zajęć hipoterapii i 80 godzin alpakoterapii.
22 maja 2024roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce uczestniczyli w wycieczce do Augustowa i Studzienicznej w ramach przedsięwzięcia Podlaskiej Organizacji Turystycznej „Poznajemy Podlasie”, od której uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 7500zł. Była to wspaniała przygoda, podczas której mieliśmy niesamowitą okazję wybrać się w rejs statkiem po jeziorach augustowskich. Po opuszczeniu portu, płynęliśmy rzeką Nettą. Mijając piękne, spacerowe trasy po obu stronach Netty, wpłynęliśmy na jezioro Necko. Potem skierowaliśmy się na jezioro Rospuda, położone wśród dziewiczej, nienaruszonej przyrody. Podziwialiśmy unikatowość Doliny Rospudy, której krajobraz chroniony jest ze względu na występowanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Urzekły nas widoki rzeki Klonownica, jeziora Białego.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie prosimy o zapoznanie się z listem Ministra Zdrowia dotyczącym ważnych kwestii zdrowotnych