http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/hala_sportowa_z_a_p_r_a_s_z_a_m_y.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1433/20_t2.jpgMityng lekkoatletyczny, który odbył się dzisiaj tj.1 czerwca w SOSW to coroczne wydarzenie, które ma na celu promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz integracji społecznej. Jest to inspirujące spotkanie, które daje szansę naszym wychowankom doświadczenia sportowej rywalizacji i wzajemnej motywacji.

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się o godzinie 10.00 na boisku przy ZSZ w Sokółce. Pani dyrektor wyraziła swoje wsparcie i podziw dla uczestników, zachęciła do zdrowej rywalizacji, po czym imprezę uznała za otwartą.

https://www.soswsokolka.pl/images/white_green_elegant_professional_certificate.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1432/44.jpgW dniu 30 maja 2023r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce na boisku przy ZSZ odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sokółce. Jest to pierwszy taki turniej, który zorganizował nasz Ośrodek i na pewno nie ostatni. Sponsorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, dzięki któremu mogliśmy zorganizować nasze przedsięwzięcie. Wsparcie finansowe, które uzyskaliśmy umożliwiło nam zakup nagród dla naszych wspaniałych pasjonatów piłki nożnej. 

logo_18_mm_bil.png

/images/photoalbum/album_1431/lp9_copy.jpg/images/394-9516.jpgSOSW w Sokółce realizuje projekt „Śladami przeszłości” dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Miejscem realizacji działań jest Sokółka. Łączna kwota dofinansowania to 21 125, 46 złotych.
SOSW w Sokółce realizuje również projekt „Laboratoria Przyszłości” również dofinansowany ze środków MEiN.
Dzięki temu, iż realizujemy „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła mogła stać się właścicielem drukarki 3d z zestawem filamentów. Ta innowacyjna technologia druk 3 dała nam nowe możliwości: druk pomocy naukowych, druk potrzebnych gier i zabawek przydatnych do rozwijania procesu nabywania wiedzy oraz pomocy zwiększających atrakcyjność lekcji i zajęć pozalekcyjnych.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę zestawu meblowego do przedszkola specjalnego w SOSW w ramach zadania publicznego pn. "Nowe formy terapii w przedszkolu drogą do większej samodzielności" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapytanie ofertowe Nr 2/2023

Załącznik Nr 1 do zapytania ofertowego Nr 2/2023 - Formularz ofertowy

Załącznik Nr 2 do zapytania ofertowego Nr 2/2023 - Umowa na dostawę

232 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
3 maja 2023 r. w 232 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja poczet sztandarowy SOSW reprezentowany przez 4 uczniów: Sylwię, Dawida, Mateusza, Artura wziął udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele kolegiackim pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Po nabożeństwie przeszedł ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie kontynuowano uroczystości patriotyczne. Uczniom towarzyszyli nauczyciele: Z. Muszyński, M. Hołownia-Iwanow.

„Ten kto podróżuje, odnajduje nowe ścieżki”
Tego dnia nawet niebo nam sprzyjało i wysłało moc promieni słonecznych. Dlatego też, w piękny majowy pranek wyruszyliśmy na niezapomnianą wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Jako pierwsza w planie wycieczki była lekcja edukacyjna z udziałem żywych zwierząt. Grupa uczniów z kl. I-IIII PDP, Szkoły Podstawowej i Przedszkola pod opieką pań. Lili Zajkowskiej, Sylwii Szomko, Magdaleny Słyż, Moniki Grusznis i Marty Kawrygo-Leonowicz.

10 maja obchodziliśmy Dzień naszego Patrona - Janusza Korczaka.
Jak co roku, ten dzień zaczęliśmy mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwii Chrystusa.
Następnie złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy lampion pod tablicą Patrona szkoły. Dalsza część obchodów miała na celu propagowanie wiedzy o prawach dziecka a także przypomnienie sylwetki i dokonań "Starego Doktora". Każda z klas podjęła się niełatwego wyzwania: inscenizacji wylosowanego prawa dziecka, za pomocą gestu, ruchu, mimiki. Żywiołowo śledziliśmy poczynania osób nominowanych do wyborów naszego "Króla Maciusia I". Brawo, Mirku!
Było dostojnie, wesoło i kolorowo:)
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." Janusz Korczak
Organizatorzy: A. Ambrożko, I. Gieniusz, B.Mozolewska

Projekt „Śladami przeszłość” to podróż w historię Białegostoku oraz podlaskiej wsi. Wehikuł czasu przybliży nas do czasów gdy w Białymstoku żyli Izabela i Jan Klemens Branicki oraz poznamy epizod z historii najnowszej wywózki na Syberię. W trakcie realizacji naszego projektu odbędziemy zajęcia w obiektach Muzeum Podlaskiego, które przybliżą uczestnikom Białystok historyczny. W Centrum Zamenhoffa poznamy barok oraz ogrody Izabeli Branickiej. Zajęcia w Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie przybliżą uczestnikom podlaską historyczną wieś. Muzeum Sybiru ukaże beneficjentom Syberię, jako „krainę piękną i zarazem piekielną”. Poznamy historię Pałacu Branickich od czasów jego powstania do dnia dzisiejszego. Zajęcia w Epi Centrum pozwolą porównać historię i nowoczesność oraz zaobserwować zachodzące zmiany w rozwoju.

W dniu 17 kwietnia 2023r. w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego uczniowie klasy 6-8spl wzięli udział w warsztatach lepienia w glinie zorganizowanych w Sokólskim Ośrodku Kultury. Dziecidowiedziały się o wydobyciu i przetwarzaniu gliny, zasadach tworzenia wyrobów garncarskich, ich zdobieniu i szkliwieniu oraz wypalaniu. Obejrzały współczesny piec do wypalania przedmiotów glinianych osiągającytemperaturę 1000 stopni Celsjusza. Wszyscy zachwycili się gotowymi wyrobami z gliny prezentowanymi przez instruktora.
Na koniec sami spróbowali wytworzyć dawną metodą przedmioty użytkowe. Przekonali się, jak wielkiej siły potrzeba do zagniatania gliny, jak ważna jest wyobraźnia twórcy, jego dokładność oraz cierpliwość. Uczniowie zauważyli, że w pracy garncarza liczyło się również doświadczenie, dzięki któremu wyroby stawały się coraz ładniejsze.
Pod okiem instruktora udało nam się wykonać ozdobne sowy, które na pamiątkę zabraliśmy do domu.
Pracując z gliną uczniowie nie tylko poznali dawne stanowisko pracy, ale też predyspozycje do wykonywania tego zawodu: zdolności manualne, precyzyjność ruchów, skupinie. Podczas warsztatów dzieci ćwiczyły sprawność dłoni i palców oraz koordynację wzrokowo-ruchową, co pozytywnie wpłynęło na poprawę świadomości ciała.
L.Zajkowska E.Januszko-Szymaniuk