http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpg

Warsztaty rozwijające umiejętność wykonywania bransoletek z użyciem dysku kumihimo
Dzięki realizacji Projektu ,,Czas na lepsze jutro” uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce mieli możliwość wziąć udział w zajęciach, na których zapoznali się z technikami tworzenia bransoletek za pomocą dysku kumihimo oraz szydełka. Zajęcia te były prowadzone przez Katarzynę Bubieniec, nauczycielkę która od wielu lat podczas swojej pracy z uczniami rozwija ich zainteresowania i uzdolnienia manualne, wykorzystując zasoby ich wolnego czasu, w formie różnych zajęć pozalekcyjnych.

Powertex - „Anielskie” warsztaty, konstruowanie postaci z popiersi na cokole: anielic, elfów lub innych bóstw w ramach projektu "Czas na lepsze jutro".
Początki może nie były zbyt łatwe - robiliśmy anioła lub postać bez skrzydeł, uczyliśmy się prawidłowej konstrukcji postaci- krok po kroku. Uczyliśmy się stylizować postać i tworzyć szaty- klasycznie i bardziej skomplikowane. Konstruowaliśmy skrzydła o różnym kształcie, utwardzaliśmy tkaniny powertexem. Pracowaliśmy z proszkiem pękającym, tworzyliśmy masy pękające i z efektem kamienia (proszek Stone Art czy Easy 3D Flex). Otworzył się przed nami świat rzeźbiarski- niezwykle prosty i intuicyjny.

Włóczka to materiał, który cieszy się szerokim zainteresowaniem i przydaje się do różnego rodzaju rękodzieła. Poza tym jest dostępna w wielu kolorach i grubościach. Dzięki projektowi "Czas na lepsze jutro" uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach związanych z wykonaniem zabawek i dywaników z pomponów. W czasie zajęć projektowych zadaniem uczestników było wykonanie elementów dekoracyjnych wykorzystując przy tym materiały i narzędzia zakupione w ramach projektu. Maszynki do pomponów o różnych wielkościach posłużyły uczniom do wykonania skrzatów. Praca była dwuetapowa.

Warsztaty umożliwiające zdobycie umiejętności z zakresu wykonania przedmiotów zdobionych techniką decoupage w ramach projektu "Czas na lepsze jutro".
Warsztaty umożliwiły uczniom zdobycie umiejętności z zakresu zdobienia przedmiotów techniką decoupage.
Polega ona na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych cienkich papierów np. papier ryżowy, serwetki. Często dekoupage jest określany jako metoda serwetkowa. Każdą powierzchnię, przed przystąpieniem do prac, należy wcześniej odpowiednio przygotować. Drewniane powierzchnie wygładzamy za pomocą papieru ściernego o niskiej ziarnistości, dobieramy kolor farby akrylowej odpowiedni dla całości kompozycji, a nastepnie przy użyciu kleju werniksowego, mocujemy powydzierane lub powycinane fragmenty dekoracji. Całość zabezpieczamy preparatem wodoodpornym.

 

Miedzynarodowa kampania "19 dni" dobiegła końca 19 listopada. Ostatni tydzień działań w naszej szkole, to przede wszystkim zajęcia profilaktyczne wśród
najstarszych klas. Problem przemocy, a przede wszystkim wspólne szukanie sposobów reagowania i udzielania pomocy, były tematami nadrzędnymi. Numery alarmowe, telefony pomocowe, instytucje wspierajace, na stałe wpisały się w nasze klasowe gazetki. Wychowawcy klas, wychowawcy grup internackich, nauczyciele, sztab specjalistów, jak najlepiej przybliżali uczniom te trudne zagadnienia. Wychowawcy najmłodszych dzieci wykazali się otwartością i kreatywnością.
I Gieniusz

 

15 listopada 2023r. uczniowie klas 4-8 spl oraz 1-3BI w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego uczestniczyli w warsztatach na temat: „Józef Piłsudski – z Sybiru do Niepodległej” prowadzonych w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego Piłsudski jako młody człowiek trafił na Syberię, jak pobyt w tej krainie wpłynął na jego plany, na przyszłość oraz na wygląd zewnętrzny. Dzięki zajęciom postać Wielkiego Polaka stała się wszystkim jeszcze bardziej znana. Uczestnicząc w warsztatach dowiedzieliśmy się również, jak rozumiano patriotyzm w XIX i XX wieku oraz jakie zachowania i postawy uznawane są za patriotyczne obecnie. Zajęcia prowadzone metodami aktywnymi rozbudziły naszą ciekawość do dalszego poznawania trudnej i bolesnej historii polskiego Sybiru. Podążając ścieżką tematyczną „Jaki znak twój? Orzeł Biały” próbowaliśmy odnaleźć na wystawie symbole narodowe wykonane w sekrecie przez zesłańców. Dowiedzieliśmy się w jak ciężkich warunkach żyły i uczyły się polskie dzieci oraz jak starały się zachować swoją tradycję i kulturę.
Wizyta w Muzeum Pamięci Sybiru przybliżyła nam naszą historię, wpłynęła na lepsze rozumienie pojęcia tożsamości narodowej, samopoznania i samoświadomości. Uczniowie uczestniczyli pod opieką p E. Januszko-Szymaniuk,, K. Zalewskiej i L. Zajkowskiej.
Galria

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce ruszyła Ogólnopolska Akcja „Góra Grosza 2023” prowadzona przez klasę I-II „B” PDP pod opieką pań Marty Kawrygo-Leonowicz i Magdaleny Słyż. Zachęcamy do wsparcia zbiórki. Za zebrane pieniądze zostanie zorganizowana pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

https://www.soswsokolka.pl/images/beztytuu.jpg

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” i Powiatu Sokólskiego we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce 

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce zwraca się z prośbą o przedstawienie ofert na:  

- wydruk 500 sztuk dwustronicowych ulotek o problematyce zaburzeń psychicznych; 

- opracowanie i wydruk 200 sztuk – 50 stronicowej foto książki podsumowującej  cały okres realizacji działań projektu pn.: „Czas na lepsze jutro” współfinansowanego ze środków programu „Od zależności ku samodzielności: Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i środków Powiatu Sokólskiego. 

Zapytanie ofertowe Nr 2/2023 z załącznikami Nr 1 (formularz ofertowy), Nr 2 (oświadczenie)

Załącznik Nr 3 (wzór umowy) do Zapytania ofertowego Nr 2/2023 

https://www.soswsokolka.pl/images/beztytuu.jpg

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” i Powiatu Sokólskiego we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty na: świadczenie usługi koncertu zespołu disco polo na imprezie integracyjno – promocyjnej organizowanej w ramach projektu pn.: „Czas na lepsze jutro” współfinansowanego ze środków programu „Od zależności ku samodzielności: Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i środków Powiatu Sokólskiego. 

Załącznik Nr 3 (wzór umowy) do Zapytania ofertowego Nr 1/2023 


 https://www.soswsokolka.pl/images/od_zaleznoci.jpg

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu
„Od zależności ku samodzielności” i Powiatu Sokólskiego, we współpracy Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Pod Skrzydłami" ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1525/received_23996637183312981.jpeg

Grupa wsparcia dla rodziców funkcjonująca w ramach projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”w Sokółce pn.: „Wsparcie otoczenia osób z zaburzeniami psychicznymi” uczestniczy w warsztatach rozwijających zainteresowania: kulinarnych, florystycznych, zielarskich, decoupage, pergamano, malarskich i z zakresu filcowania wełny. Środki na realizację zadania pozyskano z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z Programu „Od zależności ku samodzielności”i z Powiatu Sokólskiego.
Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców i sprawiają im satysfakcję.