http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_793/img_20190322_124934_resized_20190323_094248540.jpgW dniu 22 marca 2019 r grupa uczniów w składzie: Zosia, Kamil, Kasia oraz Agnieszka, Mateusz, Tomek reprezentowała nasz Ośrodek w VII Integracyjnym Turnieju Bowlingowym w Suwałkach. Turniej był zorganizowany przez Niepubliczną  Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka” w Suwałkach. Dla części z nich były to pierwsze kroki na torze dla bowlingu, mimo to dali z siebie wszystko, aby tocząc kulę zbić maksymalną liczbę kręgli. Rzuty były różne, niektóre strącały 2 kręgle a inne sprawiały, że od razu padały wszystkie przy okazji zdobywając maksymalną ilość punktów  zawodnikowi w danym rzucie. Techniki toczenia również różniły się od siebie. Jednak najważniejsze było to,  że wszyscy zdobywali punkty, znakomicie się bawili, na ich buziach gościł uśmiech i mogli nawiązać nowe znajomości.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_794/20190320_161722.jpg„Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno.
W ogień cię wrzucamy,
Bo wiosnę witamy!”

W dn. 21.03.2019 r. w internacie SOSW uroczyście obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu w garderobie wychowanków i wychowawców internatu dominował kolor zielony lub jego elementy. Nie zabrakło również corocznego uczczenia tradycji topienia Marzanny, którą dzieci wykonały na zajęciach świetlicowych. Cała społeczność internatu uczestniczyła w spaleniu Marzanny w ognisku, jako symbolicznym pożegnaniu zimy. Wiosnę witaliśmy wesołymi okrzykami i brawami, a następnie wszyscy wyruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu jej oznak.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_795/img_20190321_104226_resized_20190324_074425306.jpgDnia 21.03.2019 roku z racji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Poezji w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Sokółce odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski ph.: „Wiersze o wiośnie”. Celem konkursu było: wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego, kształtowanie wyrazistej wymowy i przekazanie gotowego tekstu, zachęcanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu ośrodka, a także uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

https://www.soswsokolka.pl/images/52859449_380600382733482_4123474856803041280_n.jpgOd września 2019r. Powiat Sokólski otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego około 94 tys. zł dofinansowania na realizację projektu pt. „Wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK”. Projekt został wyłoniony w ramach naboru Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Szlak Tatarski, którego celem było wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, w szczególności niepełnosprawnych.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_792/dsc_0054.jpgW dniu 20 marca 2019 roku zawodnicy Klubu Sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych wzięli udział w X Podlaskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej MATP Olimpiad Specjalnych.

Niecodzienne wydarzenie sportowe zorganizowane przez Klub Sportowy „Kormorany” odbyło się na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Augustowie. Naszą placówkę reprezentowali: Kamila z klasy III GU, Klaudia z klasy III GU, Aneta z klasy VII SPU, Paweł z klasy VIII SPU. Wszyscy uczestnicy byli dzielni w swym wysiłku, niepowtarzalni, wspaniali…

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_791/12.jpgW dniu 20.03.2019r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach przedsięwzięcia Przystanek Nadzieja. Uczestnicy wzięli udział w interesujących warsztatach florystycznych prowadzonych przez panią Monikę Jastrząb-Chomiuk. Zdobyli wiedzę i praktyczne umiejętności, jak wykonać wybrane kwiaty metodą origami. Była to znakomita okazja do miłego spędzenia wolnego czasu, wymiany myśli, utrwalania przyjaźni.

 

Informujemy, że Dyrektor SOSW w Sokółce ogłasza nabór do szkół wchodzących w skład SOSW.

Zasady rekrutacji kandydatów oraz dokumenty do pobrania w zakładce Rekrutacja do szkół 2019/2020 lub w linku https://www.soswsokolka.pl/viewpage.php?page_id=161

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_785/20190307_090149.jpgW dn. 07.03.2019 r. w SOSW w Sokółce na apelu szkolnym odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza maska karnawałowa”, zorganizowanego przez p. B. Boguszewską i K. Bubieniec.

Celem konkursu było:

- kultywowanie tradycji związanych z okresem karnawału,
- rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości estetycznej, popularyzacja działań plastycznych,
- wzbogacanie i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych,
- rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych uzdolnień uczniów.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_787/img_20190305_114003.jpgMarzec to, jak co roku, czas zmagań konkursowych. W dniu 5 marca 2019 r. uczniowie naszego Ośrodka przystąpili do XII Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Języku Ojczystym. Udział w tym konkursie, o zasięgu wojewódzkim, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 46 w Białymstoku, od kilku lat jest naszą wiosenną tradycją.

Drużyna z naszego Ośrodka, w składzie: Grażyna, Wiktoria i Agnieszka odważnie zmagała się ze stawianymi przed nimi wyzwaniami starając się wykonać je jak najlepiej. Uczniowie przygotowani przez p. Katarzynę Zalewską wykazali się w czasie rozwiązywania trudnych zadań konkursowych wiedzą i umiejętnościami z zakresu kształcenia językowego, znajomości lektur, stosowania różnych form wypowiedzi oraz refleksem. Współpraca między uczniami oraz zaangażowanie przyniosły znakomite efekty.

Regulamin konkursu w załączeniu

https://www.soswsokolka.pl/images/ogoszenie_o_konkursie.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_784/20190305_121746.jpgPo raz dwudziesty drugi w SOSW w Sokółce odbył się Konkurs Piosenki i Tańca „Śpiewać każdy może…", który stał się już tradycją tej placówki.

Tegoroczną atrakcją konkursu był występ zespołu wokalno-tanecznego „Wesołe Sokółczanki” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce pod opieką Justyny Szerejko. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć min. „W moim ogródeczku”, „Lipka zielona”. Utalentowane dziewczyny anielskim wykonaniem tych utworów rozgrzały serca naszych uczniów do czerwoności, zbierając wiele braw i pochwał.