http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/szk_1.jpg8  listopada o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Wspólne, radosne śpiewanie odbyło się w doniosłej atmosferze.

Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymamy dyplom.

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy (...)"

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_901/2.jpgDnia 6.11.2019r. przedszkolaki z grupy I wybrały się do Zespołu Szkół Zawodowych na Osiedlu Zielonym. Powodem naszej wizyty było zaproszenie od p. Ireny Szczęsnowicz, która jest nauczycielem fryzjerstwa w tej szkole. Na początku zwiedziliśmy pracownię, uczennice tejże szkoły pokazały dzieciom narzędzia fryzjerskie oraz wytłumaczyły co będą robić. Następnie przedszkolaki usiadły na fotele fryzjerskie. Każdy mógł wybrać swoją fryzurę. Filip z Oskarem poprosili o „modną” fryzurę w związku z czym panie praktykantki wykonały im wzorki na włosach. Podczas strzyżenia dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem oraz ciekawością. Na koniec pobytu dostaliśmy także słodkie upominki.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na usługę szkoleniową pracowników pedagogicznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego w Sokółce w ramach zadania publicznego pn. „Zwiększenie dostępności miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci niepełnosprawnych poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce”

Zapytanie ofertowe Nr 11/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 11/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 11/2019

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_900/dsc_0980.jpg30 października 2019r. w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka.  Maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Z uśmiechami na twarzach zaprezentowały wierszyk i energiczny akompaniament do piosenki. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań -stały na jednej nodze, podskakiwały, dmuchały bańki i uśmiechały się do publiczności otrzymując od rodziców i zgromadzonej społeczności szkolnej gromkie brawa. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie.  Pani Dyrektor za pomocą „magicznego ołówka” dokonała pasowania. Każde dziecko otrzymało upominek i dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków.  

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_897/20191030_184422.jpgJesień to najbarwniejsza i najbardziej klimatyczna z pór roku: dostojna, piękna, złocista, różnokolorowa. 30.10.2019r. wychowankowie internatu przy wsparciu swoich wychowawców recytowali najpiękniejsze wiersze o tematyce jesiennej. Wieczór rozpoczął się piosenką Magdy Umer pt. „Jesienny koncert”. Pięknie przygotowana dekoracja jesienna, kawiarniany klimat oraz wyeksponowane skarby jesieni wprowadzały w nastrój zadumy i melancholii. Panowała niezwykła przyjazna atmosfera. Organizatorami były panie Zyta Biernacka i Katarzyna Dylewska. Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_898/napis_akcent_t2.jpgW środę 30 października klasa V-VI, VI-VII, i VIII SPU wraz z wychowawczyniami p. Ulą, p. Beatą i p.Grażyną wybrała się na wycieczkę do białostockiego ZOO. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości nt. zwierząt, zapoznanie się z warunkami ich życia, a także kształtowanie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Uczniowie mogli zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Z wielkim zaciekawieniem przyglądały się mieszkańcom zoo, poznały ich nazwy, zachowanie i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.


https://www.soswsokolka.pl/images/75196385_530176911109161_4649899252992966656_n.jpgDzięki współpracy z Fundacją „Sokólski Fundusz Lokalny” 20 uczniów SOSW w Sokółce znajdujących się w trudnej sytuacji materialno-bytowej  otrzymało paczki żywnościowe, w których znalazły się najbardziej potrzebne  codzienne produkty żywnościowe.

Dyrektor SOSW oraz uczniowie i ich rodzice wyrażają słowa wdzięczności za okazane dobro i pomoc wszystkim pracownikom i wolontariuszom Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”.https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_896/45.jpgSchyłek października żegnał nas słońcem i złotem brzóz, kiedy to 30 dnia miesiąca pojechaliśmy do stadniny koni w Kraśnianach na zajęcia z hipoterapii.

Jest to wspaniała metoda rehabilitacji, do której wykorzystuje się konia jako współterapeutę. Różnorodność oddziaływań konia w duecie z naturalnym środowiskiem pozwala równocześnie usprawniać dziecko ruchowo, intelektualnie, jak też wpływać na jego kondycję psychiczną. Normalizowanie napięcia mięśniowego, rozluźnianie zbyt napiętych (spastycznych), lub osłabionych mięśni, poprawa symetrii napięcia mięśniowego oraz postawy ciała, mobilizowanie zmysłów, przełamywanie lęków to tylko niektóre korzyści z dobroczynnego kontaktu ze zwierzęciem.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_894/img_20191028_104937_resized_20191031_094829211.jpg 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego oraz zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości stały się okazją do zorganizowania lekcji tematycznych oraz warsztatów patriotycznych w SOSW.

W bieżącym roku nasza placówka po raz pierwszy włączyła się w akcję BohaterON – włącz historię! - ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej mającą na celu upamiętnieniei uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Zgodniez projektem przeprowadzone lekcje oraz zajęcia  miały na celu wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postawy patriotycznej oraz budowanie wrażliwości społecznej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_895/img_20191016_102814_resized_20191031_095605763.jpgW dniach 5-20 października 2019 w całej Europie obchodziliśmy Tydzień Programowania. Społeczność SOSW na co dzień programuje wraz z „Ogólnopolskim Programem Uczymy dzieci Programować”. Realizuje różne zadania związane z wyznaczaniem kodu na macie utrwalając przy tym kierunki oraz poszerzając informacje o otaczającym nas świecie, układając sudoku oraz różne kształty wg rymowanych wierszyków oraz kodów cyfrowo-literowych. Koordynatorzy programu Anna Świec i Rafał Mitkowski zaproponowali uczestnikom programu 10  różnorodnych zadań  związanych  z kodowaniem. W tym roku zaproponowane aktywności zostały zrealizowane przy pomocy grywalizacji, rozszerzonej rzeczywistości oraz maty i kubeczków. W działania związane z tą inicjatywną włączyła się cała społeczność SOSW.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_899/73403891_579829919491083_7157258090465722368_o.jpg28 października 2019 r. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu: „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych", zorganizowanego przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku. Konkurs skierowany był do przedszkoli, szkół wszystkich typów i placówek w województwie podlaskim.

Celem tego konkursu było pogłębienie wiedzy o związkach Polski z Unią Europejską,  podkreślenie doniosłości i znaczenia obecności Rzeczypospolitej Polskiej w strukturach Unii Europejskiej. Wyznaczyliśmy wiele działań, dzięki którym młodzież z naszego ośrodka poznała bliżej założenia UE, symbolikę oraz korzyści jakie nasze najbliższe otoczenie pozyskuje dzięki funduszom europejskim.