http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_867/p9220015.jpgW dn. 22.09.2019 r. poczet sztandarowy uczniów SOSW w Sokółce pod opieką p. B. Boguszewskiej uczestniczył w uroczystych obchodach 99 Rocznicy Bitwy Niemeńskiej. Uroczystość poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego w Sokółce. Następnie miał miejsce uroczysty przemarsz ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna, której towarzyszyły: przemówienia okolicznościowe, wprowadzenie VI Sztafety Niepodległości, uroczyste złożenie wieńców, defilada wojskowa. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_874/20190920_090247_t2.jpg20 września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce, ustanowiono go bowiem Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to ma za zadanie podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju edukacji dzieci i przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze maluchy z grupy „Żabki” miały tego dnia moc atrakcji. Z rana powitane zostały przez wychowawczynię słodkim upominkiem, a przez resztę dnia mogły cieszyć się wspólnymi grami i zabawami integracyjnymi, radosnymi chwilami w basenie z piłkami, możliwością doświadczeń z piaskiem kinetycznym czy fantazyjnym ozdabianiem baloników.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_873/img_20190919_100908_resized_20190920_092012249.jpgDnia 19.09.2019r. odbyły się zajęcia w wodzie z zakresu hydroterapii. Udział w nich wzięły przedszkolaki z grupy I „Jagódki” z p. Beatą Majer oraz pierwszoklasiści z p. Julitą Nelke. Celem zajęć jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej poprzez kontakt z wodą, kształtowanie prawidłowej postawy ciała, możliwości zabawy i integracji z innymi dziećmi, radzenia sobie z emocjami i możliwościami ich rozładowania oraz miłego spędzania czasu.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_870/70746131_500722547387931_6216325928092434432_o.jpg17.09.2019 uczniowie klasy VI spu pod opieką p. Ewy Wińskiej uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Celem wycieczki był białostocki ogród zoologiczny „Akcent ZOO” oraz Pałac Branickich. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zoo, które powstało w latach 60-ych.

Ciekawostka: Początkowo zoo pełniło funkcję tymczasowego miejsca przechowywania zwierząt do chwili zbudowania stałego ogrodu zoologicznego. Ogród taki nigdy nie powstał, wobec czego część zwierząt przekazano do innych ogrodów zoologicznych. Aktualnie głównym celem zoo jest prezentowanie rodzimej fauny.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_871/20190916_170635.jpg16 września jak co roku społeczność internatu SOSW W Sokółce, pod opieką wychowawców- Katarzyny Bubieniec i Marty Kulmaczewskiej, włączyła się w Akcję „Sprzątanie świata – Polska” 2019. Temat tegorocznej edycji - „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!” Podjęliśmy to coroczne wyzwanie - proste lecz potrzebne- sprzątanie pobliskiego terenu, z którego korzystamy. Wykonaliśmy dobrą robotę! Pozytywnej energii wystarczyło również do rozegrania krótkiego meczu piłki nożnej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_879/img_20190916_142442.jpg15 września Międzynarodowy Dzień Kropki stał się doskonałym wstępem do zorganizowania w naszej szkole działań kreatywnych. W poniedziałkowy poranek przywitały wszystkich plakaty z motywującymi hasłami rozwieszone w całej szkole. Zainteresowani ich obecnością uczniowie udali się na apel, podczas którego obejrzeli filmik o Vashti, bohaterce książki P. H. Reynoldsa „The Dot”. Stał on się motywem przewodnim działań rozwijających twórczą postawę uczniów, wiarę we własne siły i możliwości oraz zachęcających do odkrywania talentów.  Po apelu wszyscy wyszli na podwórko, aby malować kropki, kropeczki i wielkie kropy oraz puszczać bańki. Koordynatorki ozdabiały chętnych kropkami- ekinami, kółkami, pieczątkami. Przez dwa tygodnie w SOSW ”rządziła” Kropka. Nasze działania koncentrowały się wokół rożnych dziedzin dających szansę osiągnięcia poczucia sprawczości i rozwijanie talentów.

/images/logo_kompetentni.png

W związku z realizacją projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy" informuję, iż z dniem 19 września br. rusza I edycja naboru wniosków na pomoc stypendialną w ramach projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy”. 

Termin naboru wniosków upływa 27.09.2019 r. Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły. Należy pamiętać o pieczątce szkoły i wpisaniu daty wpływu na wniosku oraz ostemplowaniu i podpisaniu wszystkich dokumentów przez wskazane w Regulaminie osoby. Do dnia 01 października 2019 r. dokumenty rekrutacyjne powinny trafić do biura projektu, Starostwo Powiatowe w Sokółce, pokój 64 (II piętro) - termin nieprzekraczalny. 

Poniżej link do strony Powiatu Sokólskiego z zamieszczoną informacją o naborze i dokumentacją rekrutacyjną. 


http://sokolka-powiat.pl/2019/09/19/pomoc-stypendialna-w-ramach-projektu-pn-kompetentni-w-dzialaniu-konkurencyjni-na-rynku-pracy-regulamin-wraz-z-zalacznikami/

Praca dodatkowa dla nauczyciela informatyki z kwalifikacjami z zakresu oligofrenopedagogiki.
Tel. 857112678

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_866/1.jpgTradycyjnie jak co roku, w poniedziałkowy poranek, na świetlicy SOSW, w dniu 09.09.2019 r., zgromadziła się cała społeczność naszego ośrodka, by wysłuchać fragmentów lektur na ósme Narodowe Czytanie, w wykonaniu uczniów i nauczycieli.

Zebrani poznali dzieła i  twórców oraz prezentację multimedialną poświęconą im. Spośród ośmiu nowel zaproponowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę uczniowie i nauczyciele przeczytali fragmenty utworów „Dym”, „Dobra Pani”, „Katarynka”. Wśród uczestników został przeprowadzony quiz na temat wysłuchanych fragmentów dzieł.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_864/img_20190906_104741.jpgDorotą Kozaczyńską i p. Katarzyną Zalewską uczestniczyli w XIX Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku.

Marsz pamięci upamiętnia tragiczne losy Polaków zesłanych w głąb Związku Radzieckiego i wpisuje się w obchody 80. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_865/wp_20190905_013.jpgDnia 5 września podczas otwarcia miasteczka ruchu drogowego na Os. Zielonym uczniowie klas szkoły podstawowej pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej utrwalili zasady ruchu rowerowego. Swoją wiedzę na ten temat wykazali rozwiązując quiz. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w poglądowej lekcji prawidłowego poruszania się na rowerze oraz przestrzegania przepisów drogowych w wykonaniu sekcji kolarskiej. Po miło i owocnie spędzonym czasie z pewnością będziemy regularnie odwiedzać miasteczko ruchu i doskonalić zdobytą dotąd wiedzę, poprawiać swoją motorykę, sprawność fizyczną, a także  przygotowywać się do egzaminu na kartę rowerową