http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_917/23.jpg„Mikołaju nasz, dużo paczek masz.

Jak Cię ładnie poprosimy, to nam jedną dasz?”

6 grudnia był magicznym dniem pełen radości i pozytywnych emocji. Uczniowie z Branżowej Szkoły I Stopnia SOSW w Sokółce wraz z wychowawcą klasy – p. Bożeną Mróz świętowali Mikołajki klasowe. Pięknie ubrali choinkę, złożyli sobie wzajemnie życzenia, wręczyli drobne upominki. Uczniowie otrzymali od wychowawcy czekoladowe Mikołaje.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_921/34_t2.jpgWielką niespodziankę mieli 6 grudnia uczniowie SOSW w Sokółce – odwiedził nas prawdziwy Mikołaj! Dzięki wielebnemu Księdzu proboszczowi Bogusławowi Urbanowi nasi uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki. Emocje były ogromne. Radość i ciekawość, onieśmielenie gościły na twarzach dzieci odbierających prezenty. Nie było łatwo przedstawić się Mikołajowi, zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz. Święty Mikołaj to „patron daru człowieka dla człowieka”, dlatego serdecznie dziękujemy za serce i ofiarność. Życzymy wszystkiego co najlepsze i pozdrawiamy świątecznie. Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_928/received_958815441172269_t2.jpegW dniu 5 grudnia 2019 r. dzieci z klasy I SPU oraz Oddziały przedszkolne Żabki i Jagódki w ramach integracji wspólnie spędziły czas na Mikołajkowej zabawie w Odjazdowie. Dzieci bardzo fanie i miło bawiły się korzystały z dostępnych atrakcji. Dziękujemy naszym Mikołajkowym rodzicom za udany wyjazd. Zdjęcia

Julita Nelke

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_918/78810584_562276451232540_6423424140094472192_n.jpg„Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci.

Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie,

ale na pewno wróci do Ciebie”

Dzień 5 grudnia był szczęśliwym dniem dla uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3 w Sokółce. Dzięki inicjatywie wychowawcy klasy – p. Bożeny Mróz i jej prośbie skierowanej do p. prezes Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce – p. Marii Talarczyk uczniowie otrzymali paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia w ilości 8 sztuk. Paczki były bardzo bogate, bo każda zawierała po kilka kilogramów mąki, cukru, makaronów, kasz, ryżu, a także olej, konserwy itp.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_919/2_t2.jpgJak co roku uczniowie klasy I-II-III Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z wychowawcą klasy – p. Bożeną Mróz przystąpili do organizowania andrzejek klasowych. Stworzyliśmy ciekawy i bogaty program andrzejkowy. Rozpoczęliśmy od źródeł ludowej tradycji, którą przedstawiła wychowawczyni. Święty Andrzej miał zapewnić dziewczętom dobrych mężów. Dlatego też dziewczęta często za pomocą modlitw, postów i innych umartwień, starały się zaskarbić sobie jego łaskę. Znaczenie św. Andrzeja, jako patrona dziewcząt podkreślane było u nas przysłowiami: „Na św. Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”, „Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego”.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_920/9.jpgA tak wyglądały przygotowania uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia kształcących się w zawodzie „Kucharz” do Szkolnego Konkursu Kulinarnego: „Smaki Kuchni Wielkopolskiej”. Potrawy wykonali pod kierunkiem p. Bożeny Mróz – nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Zależało im, by sprostać zadaniu i jak tylko umieją najlepiej sporządzić potrawy konkursowe. Współpracowali ze sobą w grupach 2-osobowych. Kucharzenie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Szagówki poznańskie ze skwarkami i zasmażaną kapuchą wykonali Karol z Justyną, a babkę poznańską – Małgorzata z Patrykiem.  Brawo moi uczniowie!!! Spisaliście się na medal. Gratuluję zdobycia dwóch pierwszych miejsc!!! Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_913/73325205_555247541935431_2135738797936082944_o_t2.jpgDnia 28 listopada 2019r. odbył się po raz siódmy w naszej szkole Szkolny Konkurs Kulinarny ph. „Smaki Kuchni Wielkopolskiej”. Zorganizowany został przez uczniów klasy I–II-III Branżowej Szkoły I Stopnia kształcących się w zawodzie „Kucharz” pod kierunkiem p. Bożeny Mróz – nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni wielkopolskiej, promowanie potraw, specyficznych dla obszarów środkowo-zachodniej Polski, zachowanie niepowtarzalnych smaków potraw kuchni wielkopolskiej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_923/img_20191204_103847_t2.jpgW dniu 04.12.2019r. w SOSW w Sokółce odbył się WIELKI POKAZ MODY w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Impreza została objęta honorowym patronatem Starosty Sokólskiego p. Piotra Rećko i Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego p. Elżbiety Szomko. Do udziału w pokazie zgłosiło się 7 sokólskich Placówek: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych wraz z organizatorem Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. 24 projektantów zaprojektowało swoje stroje na 60 modelkach i modelach.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_915/folder_siemanko_265_t2.jpg,,Hokus-pokus, czary-mary,

Niech się spełnią andrzejkowe czary”.

Zgodnie z internacką tradycją w dn. 27.11.2019 r. w internacie SOSW w Sokółce odbyły się Andrzejki ph „Magia i Czary”. Tego wieczoru w świetlicy grupy III rządziły czarownice, w postacie których wcieliły się wychowawczynie: Marta Kulmaczewska, Katarzyna Bubieniec i Małgorzata Hołownia- Iwanow. Były one organizatorkami imprezy.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_914/19_t2.jpg26.11.2019 troje uczniów z ośrodka: Agnieszka, Mateusz i Dawid uczestniczyło w konkursie informatycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 46 Specjalną w Białymstoku. Konkurs składał się z dwóch etapów: zadania praktyczne na komputerze oraz quiz wiedzowy. Zakres materiału obejmował treści podstawy programowej dla szkoły podstawowej. W zmaganiach oprócz naszych uczniów uczestniczyła młodzież ze szkoły Podstawowej Nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku, ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Białymstoku oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 46 Specjalnej w Białymstoku.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_912/1_t2.jpg21 listopada 2019r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia kształcący się w zawodzie Kucharz pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych p.Bożeny Mróz udali się do pobliskiego punktu gastronomicznego: „Sala bankietowa i pokoje gościnne - Kalinowski” na Osiedlu Zielonym w Sokółce. Dzięki gościnności właściciela – p. Radosława Kalinowskiego i kierownika – p. Joanny Barszczewskiej mogliśmy zwiedzić obiekt – salę konsumencką, kuchnię, magazyny oraz hotel z pokojami gościnnymi i SPA (sauny, masaże). Uczniowie popisali się wiedzą na temat układu funkcjonalnego zakładu gastronomicznego - rozmieszczeń wszystkich pomieszczeń, wymagań odnośnie wyposażenia wnętrz, dróg „brudnych” i „czystych”, wymagań dotyczących higieny osobistej, higieny produkcji i zagrożeń wynikających z ich nieprzestrzegania. Pani kierownik była zachwycona dużą wiedzą uczniów.