http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_996/p9070017_kopiowanie_t2.jpgWzorem lat ubiegłych również i w tym roku szkolnym kontynuujemy w internacie SOSW akcję ph. „Czytanie na dobranoc”. Ze względu na przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa podczas pandemii, w tym roku będzie miała ona nieco inny charakter.

Wieczorne czytanie książek będzie odbywało się w mniejszych grupach. Tradycyjnie starsi wychowankowie oraz wychowawcy będą czytać młodszym i zachęcać ich do samodzielnego podejmowania aktywności czytelniczej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1007/img_20200909_100002_t2.jpgMarsz Pamięci Zesłańców Sybiru to uroczystość religijno-patriotyczna, która ma przypominać historię wywózek na Wschód i upamiętniać tych, którzy z zesłania nie wrócili. Ważną jej częścią był marsz, który zawsze odbywał się na początku września, brali w nich udział Sybiracy, ich rodziny, młodzież szkolna, wszyscy pamiętający o tragicznych losach obywateli polskich zesłanych do Rosji, a później Związku Radzieckiego, na przestrzeni XVIII-XX w. W tym roku marsz miał przejść ulicami miasta po raz 20.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_995/received_375950753428016_t2.jpegNarodowe czytanie na stałe wpisało się w Kalendarz imprez naszego Ośrodka.

Celem inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, dbałość o język ojczysty, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, zachęcanie do czytania książek i wspólnego spędzania czasu. Wielkie dzieła literackie są częścią naszego dziedzictwa narodowego. Dzięki nim poznajemy kulturę i tradycje naszego kraju. Lekturą tegorocznej edycji była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

https://www.soswsokolka.pl/images/kondolen.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

W związku z realizacją projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy" informujemy, iż z dniem 7 września br. rusza II edycja naboru wniosków na pomoc stypendialną w ramach ww. projektu.
Termin naboru wniosków upływa 15.09.2020 r. Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły. Należy pamiętać o pieczątce szkoły i wpisaniu daty wpływu na wniosku oraz ostemplowanie i podpisanie wszystkich dokumentów przez wskazane w Regulaminie osoby. Do dnia 18 września 2020 r. dokumenty rekrutacyjne powinny trafić do biura projektu, Starostwo Powiatowe w Sokółce, pokój 64 (II piętro) - termin nieprzekraczalny.
Poniżej podajemy link do strony Powiatu Sokólskiego z zamieszczoną informacją o naborze i dokumentacją rekrutacyjną.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_990/dsc_6242_copy_t2.jpgWtorkowy poranek 1 września 2020r. powitał społeczność Ośrodka deszczową pogodą. Uroczystość związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego nie mogła odbyć się na placu szkolnym na zewnątrz. Uczniowie i rodzice spotkali się z wychowawcami w klasach. Swoją obecnością zaszczycił nas w tak szczególnym dniu Starosta Sokólski pan Piotr Rećko. Życzył wszystkim zgromadzonym powodzenia, wielu osiągnięć i sukcesów w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Pani  dyrektor Elżbieta Szomko w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów, rodziców, nauczycieli życząc udanego i bezpiecznego roku szkolnego z zachowaniem środków ostrożności związanych z epidemią COVID-19. Wychowawcy w klasach zapoznali rodziców i uczniów szczegółowo z obowiązującymi od 1 września w Ośrodku procedurami bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią i przedstawili organizację roku szkolnego. Zdjęcia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbedzie się 1września o godz. 9.00

na placu szkolnym.

Rodzice/opiekunowie uczniów proszeni są o założenie maseczek.

 

Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczenstywa COVCID -19 obowiązującymi

w ośrodku od 1 wrzesnia 2020

PROCEDURY
 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_988/34_t2.jpgW dniach 17.08-21.08.2020r. SOSW przygotował mnóstwo atrakcji. Wychowankowie brali udział w „Obozie stacjonarnym usamodzielniającym osoby niepełnosprawne” dofinansowanym ze środków PFRON zorganizowanym przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” w Białymstoku we współpracy z dyrektorem i nauczycielami SOSW w Sokółce.

https://www.soswsokolka.pl/images/118292243_3004307409679650_3833616672198795966_n.jpgZróbmy to dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. W ostatnim czasie wymieniliśmy podłogę na naszej siłowni układając maty gumowe, które chronią przed urazami w trakcie wykonywania ćwiczeń. Stanowią one również świetną amortyzację podczas skoków. Dodatkowo dodają ciekawego charakteru wystroju wnętrza naszego obiektu sportowego. Dzięki pomocy chłopaków z UKS Gladiator Patryka i Kamila oraz Pana konserwatora Wojtka zdołaliśmy ułożyć podłogę przy tym poprawiając bezpieczeństwo ćwiczących. Niebawem spodziewamy się kolejnych nowości w postaci nowych urządzeń do ćwiczeń i akcesoriów.

https://www.soswsokolka.pl/images/reklamadzieciom-6551.jpgW roku szkolnym 2020/2021 grupa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce skorzysta z Terapii Neuroflow w ramach projektu „Terapia Neuroflow szansą podopiecznych z zaburzeniami przetwarzania słuchowego”. Z terapii skorzystają przede wszystkim wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce. Będzie to możliwe dzięki darowiznie otrzymanej z Telewizji Polskiej S.A. w ramach akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom 2019” i środków pozyskanych na Balu Charytatywnym w 2020r.

Więcej informacji w zakładce Stowarzyszenia

https://www.soswsokolka.pl/viewpage.php?page_id=215

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_992/received_604437557099020_kopiowanie.jpegKolejna grupa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce wyjechała na pobyt rehabilitacyjny do Ośrodka Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego „Leśny Zakątek” w Zaździerzu. Wyjazd możliwy był dzięki dotacji z Fundacji PZU na realizację projektu „Kompleksowa rehabilitacja na dwutygodniowym turnusie”. Projekt dotyczył wyjazdu 15-osobowej grupy podopiecznych stowarzyszenia na 14. dniowy turnus rehabilitacyjno – rekreacyjny w Zaździerzu w Ośrodku „Leśny Zakątek”.