http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce informuje o rozstrzygnięciu postepowania w zapytaniu ofertowym Nr 1/2020 na dostawę pomocy dydaktycznych, terapeutycznych, sprzętu multimedialnego i TIK do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego w Sokółce

Protokół

Od 26.04.2020 roku rozpoczynamy realizację kolejnej edycji

Programu Rządowego „Za Życiem”.

Z uwagi na  stan epidemii ogłoszony w kraju zajęcia stacjonarne są odwołane.

Pomoc terapeutyczna będzie kontynuowana w trybie zdalnym - terapeuci prześlą

indywidualne karty  wraz ze wskazówkami   do pracy z dziećmi oraz  udzielą  instruktażu. 

Dyrektor SOSW w Sokółce  Elżbieta Szomko

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_963/7_kacper_m.jpgZgodnie z wytycznymi Rozporządzenia MEN z dn. 25.03.2020r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce organizuje zdalne nauczanie dla uczniów  wszystkich typów szkół: podstawowej, przysposabiającej do pracy i branżowej; zajęć rewalidacyjno- wychowawczych; przedszkola oraz WWRD. Nauczyciele i uczniowie realizują tematy wynikające z podstawy programowej zgodnie z planami wynikowymi i planami pracy, które są dostosowane do możliwości uczniów. Proces edukacyjny jest realizowany poprzez wykorzystanie różnorodnych metod i technik kształcenia na odległość. Wychowawcy klas, wychowawcy internatu, nauczyciele przedmiotowi, a także nauczyciele specjaliści komunikują się na bieżąco z uczniami, wychowankami i ich rodzicami poprzez ustalony z rodzicem komunikator. Są to: e-mail, Messenger, strona internetowa szkoły, kontakt telefoniczny, Facebook.

KONKURS!!!!!!!!!!!

Witamy Was serdecznie na 23 edycji Konkursu Piosenki i Tańca „Śpiewać każdy może…”. W tym roku nasz konkurs przybrał nieco odmienną formę, ale mamy nadzieję, że będzie jak zwykle: muzycznie tanecznie i wesoło. Nie pozwolimy żeby koronawirus pokrzyżował nam plany. Serdecznie zapraszamy – wszystkich: uczniów, nauczycieli, wychowawców, rodziców, dziadków do wzięcia udziału w naszym konkursie. Na rozgrzewkę proponujemy quiz muzyczny podczas, którego macie możliwość sprawdzenia Waszej wiedzy z zakresu muzyki. Rozwiązujemy go do 25.04.2020r. do godz. 23.00, na trzy pierwsze osoby, które uzyskają najwyższy wynik czekają nagrody. Potraktujcie to jako dobrą zabawę. Kliknij w obrazek znajdujący się poniżej, następnie podaj swoje nazwisko i rozwiąż quiz. Powodzenia.

No a teraz nadszedł czas na występy: nagraj krótki występ: może być wokalny lub taneczny (mile widziana pomoc rodziców, rodzeństwa) i prześlij na beatam@idealan.pl do 25.04.20r. Najciekawsze występy komisja konkursowa obejrzy, nagrodzi i za zgodą autorów opublikuje na facebooku ośrodka. Trzymamy za Was kciuki organizatorzy: Pani Dyrektor Elżbieta Szomko i Beata Mozolewska. Miłej zabawy , bo przecież śpiewać każdy może…

Kliknij w obrazek aby rozwiązac quiz

https://www.soswsokolka.pl/images/safe_imagephp.jpg

Zespół Wychowawczo-Profilaktyczny przypomina

gdzie ofiary przemocy mogą szukać pomocy.

Wspierajmy się! Zwłaszcza podczas izolacji społecznej.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"


https://www.soswsokolka.pl/images/93939733_658873254906192_1385909783764140032_n.png

Szanowni Rodzice i Opiekunowie ruszył nowy program pomocowy dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Program

W razie pytań – zadzwoń

Pytania dotyczące programu można zadawać konsultantom infolinii PFRON: tel. 517-373-975 (godz. 9.00-20.00) lub tel. 22-581-84-10 (godz. 9.00-15.00) oraz infolinii SOW – tel. 800-889-777 (godz. 9.00-17.00).

Dzień dobry!
Drodzy Rodzice, Opiekunowie!

Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, przypominamy Państwu o wprowadzonym obowiązku zakrywania nosa i twarzy w przestrzeni publicznej oraz o ograniczeniach związanych z przemieszczaniem się. Stosujmy się do wszystkich aktualnych zaleceń i nakazów. Jest to ważne dla NASZEGO zdrowia i życia. Może uchronić przed zarażeniem się i rozprzestrzenianiem koronawirusa.
Jednocześnie prosimy o szczególne skoncentrowanie się na doskonaleniu umiejętności mycia rąk, przez naszych Wychowanków. Rozumiemy, że większość Uczniów wymaga stałego wspomagania przy wykonywaniu kolejnych czynności. Niech będzie to stały element każdego dnia w domu.
Zachęcamy do odwiedzania strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego

https://gis.gov.pl/

Prosimy o postępowanie zgodne z instrukcją mycia rąk udostępnioną przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Jak skutecznie myć ręce?

Przeczytaj lub poproś o pomoc osobę dorosłą.
Patrz uważnie na kolejne czynności na instrukcji mycia rąk.
Przećwicz dokładnie każdą z nich. Każdą z dziesięciu.
Najpierw na sucho. Nie spiesz się.
Po kilkunastu razach będzie wychodziło Ci to coraz lepiej.
Jesteś gotowy do przećwiczenia kolejnych czynności z użyciem wody, mydła i ręcznika?
Postępuj zawsze tak samo.
To ważne dla Twojego zdrowia!

Z życzeniami zdrowia - Zespół Wychowawczo-Profilaktyczny

https://www.soswsokolka.pl/images/94193215_660073054786212_7512620961527496704_o.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_962/nagroda_gwna.jpgDrodzy uczniowie, nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na „Super ogrodnika” w hodowli szczypiorku. Pragnę Wam gorąco pogratulować tak obszernej wiedzy w zakresie ogrodnictwa- wyhodowaliście przepiękne okazy szczypiorku, które smakują podejrzewam wyśmienicie, o czym przekonali się niektórzy z Was. Złamię nieco zasady naszego konkursu, bo mam bardzo „miękkie” serce. Otóż nagrody główne (termometry okienne – żaby) przyznaję dla : Kacpra Machłajewskiego - długość szczypiorku 40 cm, Natalii Łabieniec i Jakubowi Halickiemu - długość szczypiorku 38 cm, Oli Kostro - długość szczypiorku 36 cm. Pozostałe osoby otrzymują nagrody niespodzianki w postaci rękawiczek ogrodniczych: Kamil Olechno, Szymon Małaszewski – Liszka i Tomasz Patryk Jakub Sewastianowicz.

https://www.soswsokolka.pl/images/002.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/003.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/wesoych_wit.png

https://www.soswsokolka.pl/images/omyka-pisarska.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę pomocy dydaktycznych, terapeutycznych, sprzętu multimedialnego i TIK do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego w Sokółce w ramach realizacji projektu pod nazwą pn. „Zwiększenie dostępności miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci niepełnosprawnych poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce”

Zapytanie ofertowe Nr 1/2020

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 1/2020

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 1/2020


Załącznik nr 2 poprawiony do zapytania ofertowego Nr1/2000