http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_839/img_20190614_095803.jpgW dniu 14 czerwca 2019r. o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z rodzicami naszych wychowanków. Wzięło w nim udział 30 rodziców. Zebranie otworzyła dyrektor SOSW w Sokółce, pani Elżbieta Szomko, która powitała przybyłych gości i przedstawiła porządek posiedzenia.
W I części spotkania – ogólnej, rodzice obejrzeli prezentacje na temat działalności ośrodka w roku szkolnym 2018/2019 przygotowane przez poszczególnych nauczycieli. Rodzice poznali „Bazę ośrodka i bezpieczeństwo” przedstawione przez panią Beatę Mozolewską, a w tym  sprzęt  i pomoce dydaktyczne zakupione przez placówkę. „Projekty realizowane w ośrodku” przedstawiła pani Lila Zajkowska i pani Beata Tur.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_836/20190612_175020.jpgDnia 12 czerwca 2019r godzinach 17.00 - 19.00 odbyła się gra terenowa ph. Jestem bezpieczny” połączona z ogniskiem, w których uczestniczyli wychowankowie internatu SOSW w Sokółce. Celem zabawy było: utrwalenie umiejętności prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w terenie, a także propagowanie aktywności fizycznej. Wychowankowie w formie zespołowej zabawy aktywnie uczestniczyli w grze zorganizowanej przez p. Małgorzatę Hołownię - Iwanow, Katarzynę Bubieniec i Martę Kulmaczewską.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_837/p6130002.jpgW II półroczu roku szkolnego 20018/2019 w internacie SOSW w Sokółce kontynuowana była Akcja ,,Czytanie na dobranoc”. W czasie jej trwania, od lutego do czerwca obyło się 45 spotkań. Podobnie jak w ubiegłych latach czytanie odbywało się wieczorową porą. Do czytania młodszym zachęcaliśmy starszych wychowanków. Poprzez codzienne czytanie poświęcamy dzieciom swoją uwagę oraz spędzamy z nimi czas. Wspólne czytanie to doskonała okazja, aby obdarzyć je tym czego bardzo potrzebują - naszej uwagi.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_849/62355721_442334396560080_4494465365803270144_n_t2.jpg11 czerwca 2019 roku klasa V i VI SPU wyjeżdżała na wycieczkę do Supraśla i Białegostoku. Pierwszym przystankiem był Supraśl i istniejące od 2014 r. Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa powstałe dzięki pasjonatom starych drukarskich maszyn. To właśnie oni oprowadzają po muzeum i z zaangażowaniem tłumaczą zwiedzającym, jak na przestrzeni lat zmieniały się sposoby i techniki druku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem poznawały tajniki sztuki drukarskiej i pomagały Pani przewodnik w obsłudze maszyn. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać kartkę papieru czerpanego, wydrukować stronę książki na drewnianej prasie, wytłoczyć pamiątkową zakładkę. Wszystkie działania dzieci wykonały z nieskrywanym entuzjazmem i zaangażowaniem.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce jako Zamawiający informuje, że dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę sprzętu TIK.

Dotyczy: Zamówienia publicznego - zapytanie ofertowe Nr 10/2019

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce jako Zamawiający informuje, że dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę pomocy dydaktycznych i terapeutycznych.

Dotyczy: Zamówienia publicznego - zapytanie ofertowe Nr 9/2019

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu

z "Wielkiego Święta Małego Człowieka"

link do filmu

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_832/dsc_0117.jpgUczniowie naszego Ośrodka biorą udział w konkursie „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” organizowanym przez Wojewodę Podlaskiego i Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Celem tego konkursu jest pogłębienie wiedzy o związkach Polski z Unią Europejską,  podkreślenie doniosłości i znaczenia obecności Rzeczypospolitej Polskiej w strukturach Unii Europejskiej. Wyznaczyliśmy wiele działań, dzięki którym młodzież z naszego ośrodka poznała bliżej założenia UE, symbolikę oraz korzyści jakie nasze najbliższe otoczenie pozyskuje dzięki funduszom europejskim.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_834/img_20190603_180522_resized_20190608_072521148.jpgPo raz ostatni w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie w ramach Przystanku Nadzieja w przedszkolu nr 5. Czerwcowa pogoda i przyroda jest piękna. I takie również było nasze spotkanie. Kolorowe kwiaty wykonane przy użyciu różnych technik,  dmuchane  niepękające barwne balony powstawały na naszych warsztatach. Wspaniały taniec  zaprezentowany przez uczestników dodał kolorytu do naszego spotkania. A trenerka „ubrana w róż” p. Lucyna wspaniale dowodziła ekipą tańczących. Chusty z dzwoneczkami dodały do  wspaniałych kolorów piękne dźwięki.  Pani Lucyno gdzieś to kiedyś przeczytałam i użyję tego raz jeszcze „Zumba w Pani wykonaniu to prawdziwy majstersztyk”.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_831/dsc_4313_copy.jpgJuż po raz czternasty Sokółka stała się centrum występów artystycznych, wokalnych, teatralnych dzieci i młodzieży z podlaskich szkół i ośrodków specjalnych, integracyjnych, stowarzyszeń działających na rzecz osób dorosłych z niepełnosprawnościami znanych jako „Wielkie Święto Małego Człowieka” - Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia. W tym roku po raz kolejny przegląd był współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego, Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im J. Korczaka w Sokółce.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_835/wp_20190605_084.jpg5 czerwca grupa najstarszych uczniów naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Razem” Warsztat Terapii Zajęciowej, Sokólskich Spotkaniach Integracyjnych. Na hali sportowej spotkały się zespoły z placówek województwa podlaskiego, aby rywalizować ze sobą podczas zmagań sportowych. Nasz drużyna pokazała ducha walki i zachowania fair play uczestnicząc w sztafecie zdaniowej, skoku w dal, rzucie do celu. Nagrodą za zdrową i uczciwą rywalizację był puchar, nagroda rzeczowa i pyszny obiad.