http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_754/zdjcie0638.jpgJuż drugi rok szkolny dodatkową formą wsparcia dla młodzieży z Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce są zajęcia rozwijające zainteresowania – zajęcia rozwijające kulinarnie. Są to zajęcia praktyczne, które odbywają się 1 raz w tygodniu i są ujęte w szkolnym planie lekcji. Prowadzone są przez nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych – p. Bożenę Mróz. W wyniku rozpoznania potrzeb i zainteresowań uczniów co do tematyki zajęć kulinarnych został stworzony plan pracy grupy, w pełni satysfakcjonujący młodzież.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_763/zdjcie0015.jpgMikołajki to tradycyjna polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry obchodzonego 6 grudnia. Tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki, a przede wszystkim słodycze. Również i młodzież z klasy I-II Branżowej Szkoły I Stopnia i klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej obchodziła „Mikołajki” klasowe. Wychowawca klasy – p. Bożena Mróz okazała się „świętym Mikołajem” i podarowała swoim uczniom drobne słodkie prezenty. Były one miłą niespodzianką  i wywołały uśmiech na młodzieńczych twarzach. Młodzież nie tylko lubi obdarowywać innych, ale chce, jak każdy - być  obdarowywana, za co zawsze serdecznie dziękuje.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_753/zdjcie0934.jpgLubisz jeść? Lubisz podjadać?
A może nawet gotować?
Jeśli TAK! to szkolne koło kulinarne jest dla Ciebie stworzone.
My bardzo chętnie na nie chodzimy i składniki w pyszne przysmaki łączymy.

Szkolne Koło Kulinarne od 6 lat działa aktywnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce. Rozpoczęło swoją działalność dzięki nauczycielowi przedmiotów zawodowych gastronomicznych - p. Bożenie Mróz, która je prowadziła i nadal prowadzi w swoim czasie wolnym.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_749/20181206_183448.jpg„Mikołajki mogą być jak z bajki.....”

W Mikołajkowy wieczór Młodzieżowa Rada Internatu SOSW zorganizowała spotkanie z Mikołajkiem. W progach internatu zawitał świąteczny nastrój: duży podświetlony Mikołaj uroczyście stanął w korytarzu, a podopieczni zostali obdarowani świątecznymi słodkościami. Było dużo radości i uśmiechu!

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_750/20181206_144922.jpg6.12.2018 r. dwoje podopiecznych SOSW im. J. Korczaka w Sokółce: Małgosia i Mateusz wzięli udział w XVII Festiwalu Magicznej Piosenki „Śpiewajmy Razem”, organizowanym przez SOSW im. W. Kikolskiego w Białymstoku. Festiwal odbył się w Sali Bankietowej „Ambrozja”. Reprezentanci naszej placówki przygotowani pod czujnym okiem p. Zyty i p. Kasi, po raz pierwszy mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych na scenie przed tak ogromną publicznością.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_751/img_20181206_085921_t2.jpgMikołajki w przedszkolu SOSW odbyły się 6.12.2018r. pod kierunkiem p. Beaty Majer  i były dniem oczekiwanym przez dzieci. Najpierw zabraliśmy się za dekorowanie pierniczków, na których rysowaliśmy wzory, kreski, szlaczki kolorowym lukrem. Każdy miał okazję do ozdobienia swojego smakołyka według własnego pomysłu. Powstały „smaczne” prace, które dzieci wzięły do domu. Następnie zaczęliśmy ozdabiać babeczki. Niestety w trakcie prac okazało się, że potrzeba zjedzenia była większa, co widać na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

Beata Majer

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_762/3.jpg„Na św. Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”
„Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego”

30 listopada był wyjątkowym i długo wyczekiwanym dniem przez uczniów klasy I-II Branżowej Szkoły I Stopnia i klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW w Sokółce. Pod kierunkiem wychowawcy klasy – p. Bożeny Mróz młodzież zorganizowała klasowe „Andrzejki”. Wszyscy dowiedzieliśmy się, że wróżby pochodzą prawdopodobnie ze starożytnej Grecji. Grecka nazwa męża (czy mężczyzny) „aner”, a w drugim przypadku „andres” sprawiła być może, że zaczęto Andrzeja uznawać za rozdawcę mężów, a dzień jego pamięci poświęcono dziewczęcym wróżbom.  Wróżby w wigilię dnia św. Andrzeja miały zapewnić dziewczętom dobrych mężów.

W dniu 30.11.2018r. komisja w składzie: Oliwia Burdyńska-Bilmin – przewodnicząca, Marta Kawrygo-Leonowicz – członek, Grażyna Tymoszuk – członek - dokonała przeliczenia pieniędzy ze zbiorki na rzecz p. Jonanny Szyłak łącznie zebrano sumę 553,74 zł.

Zebrane pieniądze zostały w całości przekazane na wskazane konto.

Mamy nadzieję, że również nasz mały wkład przyczyni się do odzyskania zdrowia p. Joanny.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_752/21.jpgW dn. 04.12.2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród do  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży ph. „Wymaluj Niepodległość” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Celem konkursu było: kształtowanie i propagowanie patriotycznych postaw oraz poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.

https://www.soswsokolka.pl/images/wyzwanie_3.jpgW trakcie realizacji Ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować” podjęliśmy wyzwanie dotyczące tematu „Odzyskanie Niepodległości”. W czasie trwania programu wykonaliśmy zadania, które miały na celu rozbudzanie postawy patriotycznej, poszerzenie wiadomości na temat naszej Ojczyzny, poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania do codziennych zajęć dydaktycznych. Każde zadanie miało swój cel i związane było z programowaniem na macie. Wykonaliśmy trzy zadania.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_746/img_7446_t2.jpgPrzedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod kierunkiem Beaty Majer pt: „Marzenia małego człowieka”, który organizowany był przez Przedszkole Samorządowe nr.68 w Białymstoku. Dyplom zdobył Wojciech Karolczuk oraz nagrodę specjalną Szymon Białochleb. Dzieci swoje prace wykonały kredkami, wypełniając kontury obrazków. Powstały kolorowe rysunki, które zostały docenione i wyróżnione. Przedszkolaki dostały nagrody w postaci gier oraz dyplomy, które wywołały uśmiech na twarzy. Dzieci bardzo lubią wykonywać prace plastyczne, w związku z tym będziemy brali udział w dalszych konkursach plastycznych. Na wyniki musimy poczekać i życzymy dzieciom powodzenia!