http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/450x259.jpg11 lutego rozpoczęliśmy działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Do końca lutego w ośrodku będziemy poruszać tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie. Zachęcamy rodziców i opiekunów do rozmów na te tematy z dziećmi w domu. Więcej o akcji w linku

https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_kompetentni.png

W związku z realizacją projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy” informujemy, iż z dniem 4 lutego br. ruszyła I edycja naboru kandydatów na zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje kluczowe oraz dodatkowe zajęcia wyrównawcze
z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych w ramach projektu
.

Termin naboru wniosków upływa 17.02.2020 r. (poniedziałek). Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły.

Poniżej link do strony Powiatu Sokólskiego z zamieszczoną informacją o naborze i dokumentacją rekrutacyjną.

http://sokolka-powiat.pl/2020/02/03/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-na-zajecia-dodatkowe-podnoszace-kompetencje-kluczowe-oraz-dodatkowe-zajecia-wyrownawcze-z-przedmiotow-ogolnoksztalcacych-i-zawodowych-w-ramach-projektu-pn-k/

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_945/3_t2.jpgPrzedszkolaki, uczniowie oraz wychowankowie internatu naszego ośrodka pragną podziękować za otrzymane książki oraz puzzle, których darczyńcą jest Starosta Sokólski Piotr Rećko. Dary te wzbogaciły podręczne księgozbiory. Dzieci chętnie sięgają po piękne i pełne kolorowych ilustracji przygody bajkowych bohaterów. Nasi podopieczni lubią bardzo wspólne czytanie, które propagujemy w czasie wolnym w internacie, pod znakiem ,,Akcja czytanie na dobranoc”.  Stwarza to doskonałą okazję, aby obdarzyć dzieci tym, czego bardzo potrzebują - naszej uwagi. To najtańsza i najskuteczniejsza metoda podniesienia poziomu kompetencji w zakresie czytania i budowania właściwych relacji między wychowankami. Jest to również najlepszy sposób, aby uczyć języka i rozbudzać wyobraźnię. Bierzemy więc książki do rąk i przenosimy się do świata naszej wyobraźni!

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_944/wp_20200207_007_t2.jpgW ramach przygotowań do zbliżającego się Karnawałowego Balu Charytatywnego, organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ,,Pod Skrzydłami”, uczniowie klas szkoły podstawowej i klasy przysposabiającej do pracy 7 lutego odwiedzili ludzi o wielkim sercu, których w naszym rejonie nie brakuje. Jednym z nich okazał się pan Mieczysław Hulewicz z Czarnej Wsi Kościelnej, artysta z Pracowni Kowalskiej Szlaku Rękodzieła Ludowego Podlasia. Pan Mieczysław zachwycił nas nie tylko swoimi wyrobami, lecz także uprzejmością oraz ciekawymi historiami dotyczącymi jego pracy, a na rzecz balu podarował nam nietuzinkową metalową rzeźbę.

https://www.soswsokolka.pl/images/bal_charytatywny-_plakat-1.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/pzu.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/orodek.png

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce zawiadamia o rozpoczynającej się rekrutacji podopiecznych na 14-dniowy turnus rehabilitacyjny w Zaździerzu w Ośrodku „Leśny Zakątek”, organizowany w ramach projektu pt. „Kompleksowa rehabilitacja na dwutygodniowym turnusie". Projekt zostanie sfinansowany: ze środków Fundacji PZU, wygranej z wydania specjalnego programu rozrywkowego „Jaka to melodia?” TVP 1 i pozyskanych środków na Karnawałowym Balu Charytatywnym w 2019r.

Pobyt podopiecznego jest bezpłatny, opiekun osoby niepełnosprawnej jest zobowiązany do uiszczenia należności za pobyt w wysokości - 1200 zł. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału w turnusie mają podopieczni stowarzyszenia objęci zajęciami edukacyjnymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce.

Serdecznie zapraszamy

Beata Tur

https://www.soswsokolka.pl/images/img_20200204_100911.jpg4 lutego o godz. 10.00 uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce mogli obejrzeć kolejny spektakl. Tym razem przygotował go Olsztyński Teatr Lalek.

Refleksyjne, ciepłe, zabawne, pełne uroku przedstawienie będące wzruszającą opowieścią o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu, uczniowie odebrali z ogromnym zainteresowaniem. Dotykało bowiem spraw dla nich bliskich. Wielu z nich ma czworonożnych przyjaciół.

https://www.soswsokolka.pl/images/orodek.pngZarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce z przyjemnością zawiadamia o otrzymaniu dotacji z Fundacji PZU na realizację projektu „Kompleksowa rehabilitacja na dwutygodniowym turnusie". Projekt dotyczy wyjazdu 15-osobowej grupy podopiecznych stowarzyszenia na 14. dniowy turnus rehabilitacyjno – rekreacyjny w Zaździerzu w Ośrodku „Leśny Zakątek”.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_953/img_20200212_112316_resized_20200213_090405759_t2.jpgTradycją naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie. Od 4 lat zbieramy się wszyscy i podtrzymujemy naszą polską tradycję. To dzień, kiedy Bóg się rodzi poraz kolejny, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy. To czas kiedy w pamięci odżywają świąteczne zwyczaje- blask choinki, smak domowego makowca, niecierpliwie rozwiązywane wstążeczki prezentów… I w tej atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, ciepła i harmonii wybrzmiały najpiekniejsze pod względem melodii i treści polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu 38 uczestników. Śpiewano solowo, zespołowo z akompaniamentem i podkładem muzycznym. Dźwięczne, mocne głosy brzmiały z zadumą, ale też i z radością w melodyjnych kolędach. Mogliśmy też usłyszeć wersję z podkładem instrumentalnym jak również z użyciem komunikacji wspomagającej - piktogramów.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_943/82010813_574861506641927_1004273498241105920_n_t2.jpgNowością w ofercie SOSW w Sokółce jest innowacja pedagogiczna „Na tropie zagadek- escape room w edukacji szkolnej”.  Ma ona a na celu kształtowanie postaw kreatywności uczniów, rozbudzanie ciekawości i zaangażowania, szerzenie idei współpracy w grupie oraz kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów. Jej główne zadanie to zachęcać i motywować uczniów do zdobywania wiedzy oraz do prezentowania jej i wykorzystywania w sytuacjach praktycznych.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_942/a10_t2.jpgFerie, czas odpoczynku, a jak je spędzili uczniowie SOSW w Sokółce? W pierwszym tygodniu ferii nasza szkoła zaproponowała dzieciom mnóstwo atrakcji. Na wesoło i aktywnie, gdyż uczniowie brali udział w „Obozie zimowym usamodzielniającym osoby niepełnosprawne” dofinansowanym ze środków PEFRON zorganizowanym przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” we współpracy z dyrektorem i nauczycielami SOSW w Sokółce. Każdego dnia mierzyli się z nowymi wyzwaniami i zdobywali nowe umiejętności społeczne w zajęciach plastycznych, kulinarnych, sportowych, gier, zabaw i wielu innych atrakcji. Świetlicę zamieniliśmy na Fabrykę Zabawy.