http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce jako Zamawiający informuje, że dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę pomocy dydaktycznych i terapeutycznych.

Dotyczy: Zamówienia publicznego - zapytanie ofertowe Nr 9/2019

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu

z "Wielkiego Święta Małego Człowieka"

link do filmu

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_832/dsc_0117.jpgUczniowie naszego Ośrodka biorą udział w konkursie „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” organizowanym przez Wojewodę Podlaskiego i Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Celem tego konkursu jest pogłębienie wiedzy o związkach Polski z Unią Europejską,  podkreślenie doniosłości i znaczenia obecności Rzeczypospolitej Polskiej w strukturach Unii Europejskiej. Wyznaczyliśmy wiele działań, dzięki którym młodzież z naszego ośrodka poznała bliżej założenia UE, symbolikę oraz korzyści jakie nasze najbliższe otoczenie pozyskuje dzięki funduszom europejskim.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_834/img_20190603_180522_resized_20190608_072521148.jpgPo raz ostatni w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie w ramach Przystanku Nadzieja w przedszkolu nr 5. Czerwcowa pogoda i przyroda jest piękna. I takie również było nasze spotkanie. Kolorowe kwiaty wykonane przy użyciu różnych technik,  dmuchane  niepękające barwne balony powstawały na naszych warsztatach. Wspaniały taniec  zaprezentowany przez uczestników dodał kolorytu do naszego spotkania. A trenerka „ubrana w róż” p. Lucyna wspaniale dowodziła ekipą tańczących. Chusty z dzwoneczkami dodały do  wspaniałych kolorów piękne dźwięki.  Pani Lucyno gdzieś to kiedyś przeczytałam i użyję tego raz jeszcze „Zumba w Pani wykonaniu to prawdziwy majstersztyk”.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_831/dsc_4313_copy.jpgJuż po raz czternasty Sokółka stała się centrum występów artystycznych, wokalnych, teatralnych dzieci i młodzieży z podlaskich szkół i ośrodków specjalnych, integracyjnych, stowarzyszeń działających na rzecz osób dorosłych z niepełnosprawnościami znanych jako „Wielkie Święto Małego Człowieka” - Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia. W tym roku po raz kolejny przegląd był współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego, Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im J. Korczaka w Sokółce.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_835/wp_20190605_084.jpg5 czerwca grupa najstarszych uczniów naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Razem” Warsztat Terapii Zajęciowej, Sokólskich Spotkaniach Integracyjnych. Na hali sportowej spotkały się zespoły z placówek województwa podlaskiego, aby rywalizować ze sobą podczas zmagań sportowych. Nasz drużyna pokazała ducha walki i zachowania fair play uczestnicząc w sztafecie zdaniowej, skoku w dal, rzucie do celu. Nagrodą za zdrową i uczciwą rywalizację był puchar, nagroda rzeczowa i pyszny obiad.

https://www.soswsokolka.pl/images/img_20190613_132634_resized_20190618_073524201.jpgW dniu 05 czerwca 2019 rozstrzygnięto szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „ Moja wymarzona złota rybka” organizatorem którego było Muzeum Złotej Rybki i Szkoła w Dydni. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką środowiska wodnego ryb, ich anatomią wędkarstwem, ekosystemem rzek, propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej.

https://www.soswsokolka.pl/images/20190601_144420.jpgW dniach 1-2 czerwca 2019 roku wychowawczynie Przedszkola Specjalnego w Sokółce – Agata Gieniusz i Beata Majer-Szałkiewicz uczestniczyły w specjalistycznym szkoleniu z zakresu pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi „Terapia behawioralna w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu”. Było ono realizowane w ramach projektu pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami” współfinansowanego przez  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i Powiat Sokólski, realizowanego we współpracy Powiatu Sokólskiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce. Szkolenie zostało przeprowadzone przez panią Kornelię Krajewską – psychologa i pedagoga specjalnego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_833/img_20190531_094534_resized_20190606_095550490.jpgDnia 31.05.2019 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie, Dzień Humanistyczny, który w tym roku przebiegał pod hasłem – „Jak nie czytam, jak czytam z Julianem Tuwimem”. Po raz trzeci społeczność naszego Ośrodka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania organizowanego przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z ponad 2000 bibliotek i szkół, w tym z naszym Ośrodkiem.

/images/logo_zapytania.png
Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę sprzętu TIK do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego  w Sokółce w ramach zadania publicznego pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci  z niepełnosprawnościami”.

Zapytanie ofertowe Nr 10/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 10/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 10/2019

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_829/img_20190605_093603_resized_20190605_050636220_1.jpgPrzedszkolaki z grupy „Jagódki” zostały zaproszone z okazji Dnia Dziecka do biblioteki na Os. Zielonym w Sokółce. Zostaliśmy bardzo miło powitani. Pani pokazała nam różne rodzaje książek. Zabawę połączyliśmy z nauką. Porównywaliśmy książki duże-małe, grube-cienkie, czarno-białe i kolorowe. Przeczytałam dzieciom zabawną książkę pt: „Bardzo głodna gąsienica”, z której dzieci utrwaliły liczenie do 10. Doświadczyliśmy tego, iż nauka idzie w parze z zabawą i może być przyjemnością.