http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie w związku z akcją Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcamy do zapoznania się z ulotką dotyczącą zasad używania ekranów w domu.
Może warto przeczytać i zastanowić się czy można coś poprawić lub zmienić dla zdrowia dzieci.
W załączeniu również film, do którego obejrzenia zachęcamy.

https://www.soswsokolka.pl/images/infografika_ekrany_page-0001.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/dbi_24_1250x720_dzialajmy.pngDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) przypadający w tym roku na dzień 6 lutego, obchodzony jest w Polsce od 2005 roku, a na świecie od roku 2004. Nasz ośrodek może się pochwalić już 16 edycją DBI. To własnie 6 lutego 2024 rozpoczynamy akcję ogólnoszkolną pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu. Zgłosiliśmy już naszą szkołę do bazy inicjatyw ogólnopolskich i do końca lutego będziemy realizować działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa w sieci naszych uczniów. O przebiegu będziemy informować na stronie i fb ośrodka.

Więcej o DBI dowiesz się ze strony https://www.saferinternet.pl/
Organizatorki: J. Nelke i E. Wińska

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1575/b4.jpgZajęcia rewalidacyjne usprawniania technik szkolnych z wykorzystaniem metody terapii EEG Biofeedback to skuteczna i bezpieczna metoda terapeutyczna usprawniająca funkcjonowanie mózgu prowadzona w Ośrodku przez 4 terapetów. Podczas treningów wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt wraz z oprogramowaniem do obserwacji aktywności i pracy mózgu. Treningi mają atrakcyjną formę gier komputerowych w które dziecko z zaburzeniami funkcjonowania gra tylko i wyłącznie za pomocą własnych myśli.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1574/img_20240105_094706_copy_copy.jpgW styczniu,  uczniowie klasy 4-8 szkoły podstawowej 1-3 szkoły branżowej i szkoły przysposabiającej do pracy, którzy uczestniczyli  w projekcie BohaterOn, brali udział w nietypowych zajęciach pt. – „Bombka z Memmingen” . To projekt zrealizowany we współpracy kampanii BohaterOn – włącz historię i Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Słuchowisko edukacyjne “Bombka z Memmingen” opowiada prawdziwą historię Aureliusza Zenona Dembińskiego ps. Zagłoba więzionego po upadku powstania warszawskiego w stalagu VII B Memmingen. To wzruszająca opowieść o Świętach Bożego Narodzenia spędzonych w obozie jenieckim przepełniona tęsknotą za ojczyzną i utraconą wolnością.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1564/sos7_copy.jpgZwycięskie prace na etapie szkolnym konkursu "S.O.S dla bezdomnych kotów " .
Wszystkie prace zostaly juz dostarczone do MDK w Białymstoku i powalczą o nagrody w konkursie na etapie wojewódzkim.

Galeria


Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce dziękuję za złożenie ofert na dostawę artykułów spożywczych. Poniżej publikujemy skan protokołu z rozstrzygnięcia zapytania ofertowego.

Protokół z porównania ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego na sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce w okresie I - VI 2024

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1563/f11_copy.jpgW dniu 19.01.2024r. uczniowie kl. VI-VII SPU, III PDP „A”, 1 SPU, III PDP „B” oraz przedszkolaki z grupy „Żabki” pod opieką pań: Magdaleny Słyż, Marty Kawrygo-Leonowicz, Iwony Gieniusz, Doroty Kozaczyńskiej, Moniki Mróz i Moniki Grusznis uczestniczyli w warsztatach robienia mydełek, kul do kąpieli oraz warsztatach fryzjerskich prowadzonych przez panią Elwirę Zabłocką wraz z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce. Podczas zajęć uczniowie wykonywali upominki, które wręczą najbliższym z okazji nadchodzącego święta Dnia Babci i Dziadka. Chętni uczniowie mogli poddać się zabiegom fryzjerskim – ścięciu czy ułożeniu włosów. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i nowe doświadczenia. Galeria 
Organizatorami wyjścia były panie: Marta Kawrygo-Leonowicz i Magdalena Słyż
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1562/b5_copy.jpgMiło nam poinformować, że nasi uczniowie uczestniczący w akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2023” realizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię! otrzymali oficjalne podziękowania za swoje zaangażowanie w akcję.
W ramach wyróżnienia nasza placówka otrzymała także grę „Cenzura”! zaktualizowaną o 100 nowych haseł z zakresu II wojny światowej. To łącznie 400 haseł do odgadnięcia przez uczniów! Gra z powodzeniem może być wykorzystywana podczas lekcji o historii Polski jako podsumowanie i utrwalenie zdobytej przez uczniów wiedzy. Będziemy wykorzystywać grę do uzupełniania wiedzy
Katarzyna Zalewska
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1561/t2_copy.jpgW roku szkolnym 2023/2024 korzystamy ze sprzętu do uwagi słuchowej, opartej o założenia metody prof. Alfreda Tomatisa., zakupionego w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych „Aktywna tablica”. Zajęcia z wykorzystaniem tej metody mogą być przeprowadzane w formie indywidualnych sesji terapeutycznych lub grupowych zajęć. Celem tych zajęć jest poprawa funkcjonowania  uwagi słuchowej, poprawa ogólnej koncentracji uwagi, funkcjonowania w sferze motorycznej, językowej, komunikacyjnej i społecznej.
Serdecznie dziękujemy Staroście Sokólskiemu Panu Piotrowi Rećko za pomoc w dofinansowaniu zakupu sprzętu do prowadzenia terapii. Galeria
Terapeuci pracujący w ośrodku tą metodą to panie: Marta Kawrygo-Leonowicz, Sylwia Szomko, Monika Grusznis

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1560/m15_copy.jpgUczniowie klas 1-3 spl i 2-3 spu zostali w tym tygodniu zaproszeni przez naszą bibliotekarkę panią Jolę, do wysłuchania opowiadań o Muminkach. Dzieci mogły bliżej zapoznać się z bohaterami książek gdyż miały okazję trzymać w rękach ich drewniane figurki. Skosztowały też pysznych kruchych ciasteczek w kształcie postaci z opowiadań, które upiekła pani Jola. Nietypowe fikcyjne stworzenia bardzo zaciekawiły uczniów, którzy zapoznali się również z historią powstania książek o Muminkach, z wyglądem doliny zamieszkiwanej przez te stworzenia oraz rozwiązali quiz związany z Muminkami.

Galeria

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1558/k15_copy.jpgTradycją naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie. Od 8lat zbieramy się wszyscy i podtrzymujemy naszą polską tradycję. To dzień, kiedy Bóg się rodzi poraz kolejny, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy. To czas kiedy w pamięci odżywają świąteczne zwyczaje- blask choinki, smak domowego makowca, niecierpliwie rozwiązywane wstążeczki prezentów… I w tej atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, ciepła i harmonii wybrzmiały najpiekniejsze pod względem melodii i treści polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu 32 uczestników.