http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_747/20181129_110812.jpg29.11.2018 r. uczniowie szkoły  podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Do wyjazdu zachęciła nas oferta muzeum ph. "Andrzejki w skansenie". Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję znaleźć się w skansenie, dlatego z zainteresowaniem oglądali zabytkowe wiejskie domy i plac zabaw, tak odmienne od współczesnych. Następnie odbyły się warsztaty, które rozpoczęła gawęda o tradycyjnych Katarzynkach i Andrzejkach. Uczniowie dowiedzieli się jakie były wróżby dawniej, a jakie przetrwaly do dziś. Mieliśmy też okazję powróżyć z butów, cukierków, serc oraz przedmiotów ukrytych pod naczyniami. Dzieci poznały przyszłe zawody, imiona sympatii, a także dowiedziały się, kto pierwszy wyjdzie za mąż:)

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_748/wp_20181129_006.jpgDnia 29 listopada pięcioro  zawodników naszej szkoły: Artur, Kamil, Patryk, Dawid i Mateusz wzięło udział w VII Mistrzostwach Woj. podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej Bielsk Podlaski 2018, zorganizowanych przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. W tym roku po raz pierwszy do udziału w zawodach i reprezentowania naszej szkoły zaprosiliśmy również absolwenta - Adriana, który będąc uczniem naszej placówki chętnie uczestniczył w imprezach sportowych.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_742/20181128_171312.jpg„W noc świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja”

W dniu 28.11.2018r. w internacie SOSW w Sokółce odbyły się Andrzejki ph. „Tradycja wróżb andrzejkowych”. Tego wieczoru trzy czarownice: Katarzyna, Małgorzata i Marta przypomniały tradycje i wierzenia związane z dniem św. Andrzeja. Na sali panował nastrój magii i czarów. Nad zebranymi unosiły się duchy, przelatywały nietoperze. Wychowankowie chcieli się dowiedzieć, co będzie ich czekać jutro, za tydzień, za rok.

https://www.soswsokolka.pl/images/46916002_2522929541081105_461660683117789184_n.jpgDnia 26.11.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce odbył się apel, na którym pani Dyrektor Elżbieta Szomko wyróżniła na forum szkoły Andrzeja Świetlickiego, ucznia Szkoły Zawodowej. Andrzej otrzymał z rąk pani Dyrektor puchar za zajęcie I miejsca w swojej kategorii wiekowej w II Powiatowym Biegu Niepodległości 2018.

Andrzejowi życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie Ośrodka na zewnątrz.

Marta Kawrygo-Leonowicz

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_740/11.jpgDnia 22 listopada 2018r. o godz. 10.00 odbył się po raz szósty w naszej szkole Szkolny Konkurs Kulinarny ph. „Smaki Kuchni Kresowej”. Zorganizowany został przez uczniów klasy I i II Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcących się w zawodzie „Kucharz” pod kierunkiem p. Bożeny Mróz – nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz p. Martę Januszkiewicz.

Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni kresowej, promowanie potraw, specyficznych dla obszarów południowo-wschodniej Polski, zachowanie niepowtarzalnych smaków potraw kuchni kresowej.

http://www.soswsokolka.pl/images/logo_kompetentni.png

W związku z realizacją projektu pn. "Kompetentni i wykwalifikowani" informujemy, iż z dniem 21 listopada br. ruszył Nabór kandydatów na kursy specjalistyczne w ramach projektu pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”.

Termin naboru wniosków upływa 30.11.2018 r. (piątek). Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły. Proszę pamiętać o pieczątce szkoły i wpisaniu daty wpływu na wniosku. Dokumentację rekrutacyjną po 30.11.2018 r. należy niezwłocznie przekazać  do biura projektu, Starostwo Powiatowe w Sokółce, pokój 64 (II piętro).

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_739/img_7242_t2.jpg"Ubogi to ten, co ma i z nikim się nie dzieli."
/ks. Jan Twardowski/

Akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś, kto bardzo potrzebuje pomocy. Dlatego też, 26.10.2018r. w naszym ośrodku została przeprowadzona wśród uczniów i kadry zbiórka pieniędzy do puszki, na rzecz pani Joanny Szyłak. Pani Joanna prowadzi liczne akcje wspierające drugiego człowieka, a teraz sama znalazła się w potrzebie. A ponieważ w naszym ośrodku znajduje się dużo ludzi dobrego serca, co udowodnili już wielokrotnie, dlatego i my podjęliśmy się takiego działania.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_738/img_7150_t2.jpg„Istnieją ludzie, którzy dają z radością w sercu. Właśnie ta radość jest ich nagrodą”

/Khalil Gibran/

22.11.2018, odbyło się wielkie dzielenie prezentów pozyskanych ze zbiórki przeprowadzonej przez Szkołę Podstawową Nr 51 im. Ludwika Zamenchofa w Białymstoku. Dzieleniem zajęły się pomysłodawczynie akcji p. Dyrektor Elżbieta Szomko, p. Marta Kawrygo-Leonowicz, p. Grażyna Tymoszuk, p. Oliwia Burdyńska-Bilmin wraz z wolontariuszami SOSW w Sokółce.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_741/img_3612.jpgDnia 21 listopada młodzież z Branżowej Szkoły I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce wraz z wychowawcą klasy – p.Bożeną Mróz udała się do Biblioteki Publicznej w Sokółce. Dzięki zaproszeniu p.Katarzyny Bułkowskiej uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach ph: „Każdy z nas jest wartościowy” prowadzonych przez pedagoga Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce – p. Martę Szutko-Biernacką.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_734/20181118_093344.jpgW dniu 18.11.2018r. 17-osobowa grupa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce - pod opieką swoich rodziców wyjechała na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny do Ośrodka Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 Dębów” w Zaździerzu koło Płocka. Wyjazd był możliwy dzięki darowiźnie otrzymanej z Telewizji Polskiej S.A. w ramach akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, środków pozyskanych na Balu Charytatywnym w 2018r. oraz dzięki zbiórce publicznej, a także dzięki wsparciu Starosty Sokólskiego – Piotra Rećko, Burmistrza Dąbrowy Białostockiej – Artura Gajlewicza i Burmistrza – Romualda  Gromackiego oraz Burmistrza Suchowoli – Michała Matyskiela.

/images/grafika_podlaskie_lokalnie_1.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_735/20181010_181605.jpgGrupa Nieformalna z reprezentującym ją patronem – Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce z głębokim szacunkiem składa serdeczne podziękowanie wszystkim Wolontariuszom zaangażowanym w realizację projektu „Na zawsze Niepodległa”: Patrykowi Gajewskiemu, Grażynie Smyk, Klaudii Przeździeckiej, Damianowi Zawadzkiemu, pani Marcie Kulmaczewskiej, pani Małgorzacie Hołownia – Iwanow, pani Ewa Wińskiej, pani Beacie Tur, pani Zycie Biernackiej, pani Katarzynie Dylewskiej, pani Katarzynie Bubieniec, pani Beacie Boguszewskiej, pani Beacie Żółtko.