http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_955/img_20200228_121834_resized_20200303_060359126_t2.jpgW dniu 28.02.2020r. o godzinie 10.00 odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów naszego Ośrodka. Pani dyrektor Elżbieta Szomko powitała przybyłych gości i przekazała informacje dotyczące placówki:

1) Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Oświaty w sprawie epidemii koronawirusa na świecie od poniedziałku (2 marca) pielęgniarka szkolna każdego dnia będzie mierzyła temperaturę u dzieci. Uczniowie chorzy będą odsyłani do domów.

2) Na kolejnym spotkaniu Grupy Wsparcia Dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych (4.03.2020r.) gościć będzie p.Dorota Polewko, zaangażowana w utworzenie ośrodka dziennego pobytu dla tych dzieci niepełnosprawnych, które po zakończonym pobycie w naszej placówce nie mogą liczyć na dalszą opiekę w Warsztatach Terapii Zajęciowej, ani w Środowiskowym Domu Samopomocy przy Opiece Społecznej w Sokółce. Pani dyrektor  zaprosiła do udziału w spotkaniu zainteresowanych rodziców.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_954/1_t2.jpg„Starajcie się zostawić ten świat choć

trochę lepszym, niż go zastaliście”

W dniach 28-29.02.2020r odbyła się pierwsza zbiórka instruktorów i harcerzy „Nieprzetartego Szlaku” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce. Zbiórka została zorganizowana z okazji dnia urodzin Roberta Baden Powella, który jest obchodzony na całym świecie jako Dzień Myśli Braterskiej. Organizatorkami tego przedsięwzięcia dzięki uprzejmości pani Dyrektor Elżbiety Szomko były: dh Monika Mróz i dh Marta Kulmaczewska. Głównymi gośćmi byli przedstawiciele Referatu Nieprzetartego Szlaku: hm Krzysztof Broda i hm Jolanta Lenkiewicz-Broda, a także przedstawicielka Chorągwi Białostockiej i Komendy Hufca Sokółka z komendantem na czele.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_951/dsc_4180_copy_t2.jpg27.02.2020 w naszym Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym o godzinie 15.00 odbył się apel poświęcony Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci nazywani też czasami Żołnierzami Niezłomnym byli żołnierzami polskiego podziemia niepodległościowego, którzy w latach 1944 – 1963, po pokonaniu wojsk niemieckich przez Armię Sowiecką nie złożyli broni i nadal walczyli o wolność, tym razem z okupantem sowieckim i wspieranymi przez niego komunistami polskimi.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_952/c_t2.jpgDnia 26 lutego nasi harcerze: Mirek, Agnieszka, Sandra, Sylwia i Asia z Drużyny Harcerskiej „Nieprzetarty Szlak” pod opieką druhny Moniki Mróz odwiedzili groby „Żołnierzy Wyklętych” na sokólskim cmentarzu. Delegacja harcerska w imieniu całej społeczności SOSW posprzątała groby i zapaliła znicze. W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_958/img_20200225_175934_resized_20200314_075815328_t2.jpgW dniu 25 lutego 2020 Wolontariusze Przystanku Nadzieja spotkali się w Przedszkolu nr 5 aby przy wspólnej zabawie spędzić razem ostatni wieczór karnawału. Tradycyjnie odbyły się zajęcia taneczne z szalonej Zumby prowadzone przez p. Lucynę oraz coś dla rąk czyli zajęcia plastyczne. Tego wieczoru powstawały różnorodne maski karnawałowe, karnawałowe kolaże pocztówkowe oraz wspaniała biżuteria makaronowa. Jak zwykle było bardzo twórczo, kolorowo i inspirująco. Czekamy na kolejne ciekawe warsztaty.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_950/7_t2.jpgWychowankowie SOSW z klas IV-VIII dzięki uprzejmości pani Anny Tokarzewskiej wybrali się razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 do Białegostoku do kina Forum  na musical „Bogowie i Herosi”. Wielu uczestników po raz pierwszy miała okazję poznać lekturę szkolną prezentowaną przez aktorów teatralnych w spektaklu na żywo. Musical wywarł wielki wrażenie, szczególnie muzyka, piękne stroje i interesująca tematyka. Widownia kina była zapełniona po brzegi, a młodzież bawiła się świetnie. Wyjazd do Białegostoku był również okazją do dokonania samodzielnych zakupów w Galerii Białej. Wychowankowie mieli tez możliwość zapoznania się z modowymi trendami wiosennych kolekcji prezentowanych na sklepowych wystawach. Podróż autokarem była dodatkowym atutem wyjazdu , rozmowy i wspólne śpiewanie piosenek  zintegrowały uczniów obu szkół. Dziękujemy.

Informujemy, że na facebooku utworzyliśmy wydarzenie

Aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych

Stowarzyszenia "Pod Skrzydłami"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i wsparcia podopiecznych!


Regulamin


https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_949/20200214_101507_t2.jpgW dniu 14 lutego grupa uczniów z Ośrodka została zaproszona przez p. Dorotę Gudalewską na warsztaty kulinarne do Zespołu Szkół Rolniczych. Zajęcia były fascynacją zapachów, smaków i kolorów. Zajęcia miały na celu integrację, czerpanie radości ze wspólnego przygotowywania potraw, kreatywność, samodzielność, rozwijanie i doskonalenie wrażeń zmysłowych. Dzieci i młodzież pod okiem instruktorów i uczennic z Technikum Żywienia i Usług gastronomicznych przygotowały drożdżowe rogaliki, mufinki, ciasteczka, babeczki i deser lodowy. Było smacznie, zdrowo i wesoło! Dziękujemy Zespołowi Szkół Rolniczych za zaproszenie na cudowne warsztaty.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_948/a_t2.jpg(Projekt pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami” współfinansowanego przez  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i Powiat Sokólski, realizowanego we współpracy Powiatu Sokólskiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce).

W związku z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej przypadającą na 2020 rok, informujemy o konkursie organizowanym przez  Zarząd Województwa Podlaskiego na najciekawszą fotorelację z obchodów 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. Więcej informacji na stronach

a) samorządowego portalu informacyjnego województwa podlaskiego: 

www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/19402020_80_rocznica_mordu_katyskiego/

oraz

b) Podlaskiej Platformie Edukacyjnej

http://crtd.wrotapodlasia.pl/pl/aktualnosciiwydarzenia_1/woswiacie/1940-2020-80-rocznica-mordu-katynskiego---konkurs-fotograficzny.html  

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_947/1_t2.jpgW karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy muzyka pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

W dn. 13.02.2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się Maskowy Bal Karnawałowy. Celem zorganizowanej imprezy była integracja całej społeczności internatu Ośrodka, kultywowanie tradycji związanych z karnawałem oraz dobra zabawa.