http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_805/img_20190403_100513.jpg3 kwietnia 2019 roku uczniowie naszego Ośrodka (ok. 30) już po raz czwarty w tym roku szkolnym uczestniczyli w internetowym spektaklu zorganizowanym przez Telewizję Polską S.A., a wystawianym przez Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, pt. „Bromba w sieci”. Bohaterka spektaklu to specjalistka od miar i wag o niezwykle refleksyjnej naturze. Ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół: słynny detektyw Kajetan Chrumps, poeta Fikander, jego muza Malwinka i tajemniczy Pciuch.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę wyposażenia w pomoce dydaktyczne i terapeutyczne, sprzęt multimedialny i TIK do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Przedszkola Specjalnego w Sokółce.

Zapytanie ofertowe Nr 4/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 4/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 4/2019

Dyrektor SOSW informuje o unieważnieniu postępowania dotyczącego zapytania ofertowego Nr 2/2019 na dostawę wyposażenia w pomoce dydaktyczne i terapeutyczne, sprzęt multimedialny i TIK do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Przedszkola Specjalnego w Sokółce w ramach realizacji projeku pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami”.

W załączeniu protokół z otwarcia ofert

/images/p4020002.jpgW kwietniu 2019 r. w ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy, w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce została wyeksponowana pokonkursowa wystawa prac plastycznych uczniów SOSW w Sokółce  ph. „Tradycje i obyczaje Polaków”.
Przepiękne i kolorowe prace plastyczne nawiązujące do różnorodnych tradycji i obrzędów związanych ze świętami i uroczystościami obchodzonymi na Podlasiu,  powstawały w czasie wolnym oraz na zajęciach szkolnych i świetlicowych w internacie. W ich tworzenie chętnie zaangażowali się nie tylko starsi ale również i najmłodsi wychowankowie.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_801/2.jpgW tym roku 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszym Ośrodku postanowiliśmy uczcić uroczystym apelem. Zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Celem apelu było upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji osób z ASD. Na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie oraz kadra ubrała się na kolor niebieski, nie zabrakło także błękitnych balonów i wystroju szkoły w kolorze niebieskim.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_800/img_20190329_105048_resized_20190330_083739589_1.jpgW piątek 29 marca 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Sokółce odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w ciągu ostatniego roku pt. „Jestem Aktywny i Kreatywny”. Do realizacji projektu zaprosiła nas Pani Czesława Kozłowska, która aktywnie współpracuje z Fundacją Rozwoju Sportu i Rehabilitacji w Białymstoku – autorem projektu. Przedsięwzięcie zostało sfinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Fundacji, PFRON–u, członek zarządu powiatu sokólskiego  – p. J. Białomyzy oraz rodzice uczniów.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_799/56390505_397947207665466_612346745954762752_n.jpg29 marca nasi uczniowie razem z kolegami z sokólskich szkół i przedszkoli uczestniczyli na hali sportowej w baśni muzycznej pt. "W tajemniczej krainie krasnali" Teatru Muzycznego "Duduś". Dzięki pani dyrektor SOSW Elżbiecie Szomko nasi podopieczni mogli obejrzeć widowisko bezpłatnie. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom. Na zakończenie otrzymaliśmy drobne upominki:)

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_798/20190327_113748_t2.jpgPrzedszkolaki z grupy "Żabki" wiedzą, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Z małą pomocą wychowawczyni przygotowały wiosenną kolorową sałatkę owocową. Była to doskonała okazja do kształtowania nawyków higienicznych: mycia rąk i owoców, kształtowania samodzielności i integracji z rówieśnikami. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem przygotowały i mieszały składniki przypominając sobie jednocześnie nazwy owoców i utrwalając kolory. Pyszna sałatka była wyśmienitym, zdrowym deserem i nikt nie marudził przy jedzeniu. Zdjęcia

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_797/20190325_090601_t2.jpgPrzedszkolaki uwielbiają zabawy masami plastycznymi, szczególnie takimi, które same stworzą. Dziś w grupie "Żabki" powstała masa solna, która dostarczyła maluchom nie tylko świetnej zabawy, ale i okazji do ćwiczenia sprawnościi manualnej. Mieszanie składników dostarczyło maluchom wielu sensoplastycznych doznań, które mają pozytywny wpływ na umiejętności motoryczne. Spod małych rączek wyszły piękne wiosenne kwiaty i motyle, powstawały też fantazyjne, różnorodne wzory, które są dowodem na to, że wyobraźnia przedszkolaków nie zna granic. 
Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę wyposażenia w pomoce dydaktyczne i terapeutyczne, sprzęt multimedialny i TIK do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Przedszkola Specjalnego w Sokółce.

Zapytanie ofertowe Nr 2/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 2/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 2/2019

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_796/img_20190321_110754.jpgGrupa I „Jagódki” po raz kolejny dostała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt: „Mój własny anioł”, który organizowany był przez Przedszkole miejskie nr.11 w Będzinie. Dzieci poprzez wykonywane prace doskonalą sprawność manualną, zdolności grafomotoryczne, percepcję wzrokową. Filip K. zajął także III miejsce w konkursie recytatorskim, który odbywał się w naszej szkole. Przedstawił wiersz pt: „Żabka”. Gratulujemy naszym przedszkolakom sukcesów! 
Zdjęcia