http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_744/wol.jpgNasi wolontariusze ze szkolnego klubu „Jestem Wolontariuszem” pod opieką rodziców i dyrektora ośrodka pani Elżbiety Szomko uczestniczyli w IV Gali Sokólskie Barwy Wolontariatu gdzie odebraliśmy wyróżnienie za swoją działalność wolontariacką. Na apelu szkolnym 3 grudnia podzieliliśmy się dobrą wiadomością ze społecznością szkolną jak również słodką niespodzianką. Zdjęcia

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_743/dsc_0309.jpgPrzypadające w tym roku stulecie Odzyskania Niepodległości sprzyja organizacji różnych przedsięwzięć z tym związanych. W naszej szkole miało miejsce wspólne śpiewanie hymnu, odbył się apel upamiętniający to wydarzenie, zrealizowany został projekt „Na Zawsze Niepodległa”. Trzy tygodnie po tych wydarzeniach w dniu 30.11.2018r odbyły się zajęcia warsztatowe związane z szeroka podjętym hasłem Polska.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_745/9.jpg„Tak wielu jest wśród nas potrzebujących…

Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej  

troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)

27.09.2018r. rozpoczęła się II edycja jesiennej akcji charytatywnej: „Pomagajmy …” zainicjowana i kontynuowana przez nauczyciela p. Bożenę Mróz wraz z klasą I-II Branżowej Szkoły I Stopnia i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sokółce. Natychmiast zareagowaliśmy na tragedię, jaka wydarzyła się w rodzinie Państwa Baranowskich z Chodorówki Starej. Nasza absolwentka – Ania z rodziną straciła w pożarze dorobek swego życia.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_747/20181129_110812.jpg29.11.2018 r. uczniowie szkoły  podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Do wyjazdu zachęciła nas oferta muzeum ph. "Andrzejki w skansenie". Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję znaleźć się w skansenie, dlatego z zainteresowaniem oglądali zabytkowe wiejskie domy i plac zabaw, tak odmienne od współczesnych. Następnie odbyły się warsztaty, które rozpoczęła gawęda o tradycyjnych Katarzynkach i Andrzejkach. Uczniowie dowiedzieli się jakie były wróżby dawniej, a jakie przetrwaly do dziś. Mieliśmy też okazję powróżyć z butów, cukierków, serc oraz przedmiotów ukrytych pod naczyniami. Dzieci poznały przyszłe zawody, imiona sympatii, a także dowiedziały się, kto pierwszy wyjdzie za mąż:)

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_748/wp_20181129_006.jpgDnia 29 listopada pięcioro  zawodników naszej szkoły: Artur, Kamil, Patryk, Dawid i Mateusz wzięło udział w VII Mistrzostwach Woj. podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej Bielsk Podlaski 2018, zorganizowanych przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. W tym roku po raz pierwszy do udziału w zawodach i reprezentowania naszej szkoły zaprosiliśmy również absolwenta - Adriana, który będąc uczniem naszej placówki chętnie uczestniczył w imprezach sportowych.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_742/20181128_171312.jpg„W noc świętego Andrzeja pannom z wróżby nadzieja”

W dniu 28.11.2018r. w internacie SOSW w Sokółce odbyły się Andrzejki ph. „Tradycja wróżb andrzejkowych”. Tego wieczoru trzy czarownice: Katarzyna, Małgorzata i Marta przypomniały tradycje i wierzenia związane z dniem św. Andrzeja. Na sali panował nastrój magii i czarów. Nad zebranymi unosiły się duchy, przelatywały nietoperze. Wychowankowie chcieli się dowiedzieć, co będzie ich czekać jutro, za tydzień, za rok.

https://www.soswsokolka.pl/images/46916002_2522929541081105_461660683117789184_n.jpgDnia 26.11.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce odbył się apel, na którym pani Dyrektor Elżbieta Szomko wyróżniła na forum szkoły Andrzeja Świetlickiego, ucznia Szkoły Zawodowej. Andrzej otrzymał z rąk pani Dyrektor puchar za zajęcie I miejsca w swojej kategorii wiekowej w II Powiatowym Biegu Niepodległości 2018.

Andrzejowi życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie Ośrodka na zewnątrz.

Marta Kawrygo-Leonowicz

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_740/11.jpgDnia 22 listopada 2018r. o godz. 10.00 odbył się po raz szósty w naszej szkole Szkolny Konkurs Kulinarny ph. „Smaki Kuchni Kresowej”. Zorganizowany został przez uczniów klasy I i II Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcących się w zawodzie „Kucharz” pod kierunkiem p. Bożeny Mróz – nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz p. Martę Januszkiewicz.

Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni kresowej, promowanie potraw, specyficznych dla obszarów południowo-wschodniej Polski, zachowanie niepowtarzalnych smaków potraw kuchni kresowej.

http://www.soswsokolka.pl/images/logo_kompetentni.png

W związku z realizacją projektu pn. "Kompetentni i wykwalifikowani" informujemy, iż z dniem 21 listopada br. ruszył Nabór kandydatów na kursy specjalistyczne w ramach projektu pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”.

Termin naboru wniosków upływa 30.11.2018 r. (piątek). Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły. Proszę pamiętać o pieczątce szkoły i wpisaniu daty wpływu na wniosku. Dokumentację rekrutacyjną po 30.11.2018 r. należy niezwłocznie przekazać  do biura projektu, Starostwo Powiatowe w Sokółce, pokój 64 (II piętro).

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_739/img_7242_t2.jpg"Ubogi to ten, co ma i z nikim się nie dzieli."
/ks. Jan Twardowski/

Akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś, kto bardzo potrzebuje pomocy. Dlatego też, 26.10.2018r. w naszym ośrodku została przeprowadzona wśród uczniów i kadry zbiórka pieniędzy do puszki, na rzecz pani Joanny Szyłak. Pani Joanna prowadzi liczne akcje wspierające drugiego człowieka, a teraz sama znalazła się w potrzebie. A ponieważ w naszym ośrodku znajduje się dużo ludzi dobrego serca, co udowodnili już wielokrotnie, dlatego i my podjęliśmy się takiego działania.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_738/img_7150_t2.jpg„Istnieją ludzie, którzy dają z radością w sercu. Właśnie ta radość jest ich nagrodą”

/Khalil Gibran/

22.11.2018, odbyło się wielkie dzielenie prezentów pozyskanych ze zbiórki przeprowadzonej przez Szkołę Podstawową Nr 51 im. Ludwika Zamenchofa w Białymstoku. Dzieleniem zajęły się pomysłodawczynie akcji p. Dyrektor Elżbieta Szomko, p. Marta Kawrygo-Leonowicz, p. Grażyna Tymoszuk, p. Oliwia Burdyńska-Bilmin wraz z wolontariuszami SOSW w Sokółce.