http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_936/82158326_680078545860023_2858910912901808128_n_t2.jpgTrzech pracowników pedagogicznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego w Sokółce 8 grudnia 2019r w ramach zadania publicznego pn. „Zwiększenie dostępności miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci niepełnosprawnych poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej IX. Rozwój Lokalny, Działania 9.1. Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego w Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Sokółce ukończyło kurs kwalifikacyjny „Trening Umiejętności społecznych”.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_922/pc040025_t2.jpgOd kilku tygodni podopieczni internatu pod czujnym okiem wychowawców rozwijali w czasie wolnym swoje zdolności i zainteresowania, tworząc prace plastyczne pt. ,,Portret św. Mikołaja”. Jesienne listopadowe wieczory upłynęły dzieciom w miłej i twórczej atmosferze. Od 4 grudnia można je podziwiać na wystawie zorganizowanej w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Prace naszych wychowanków zawsze przyciągają wzrok i uzyskują uznanie odwiedzających bibliotekę czytelników naszego miasta. Dziękujemy za wieloletnią współpracę i możliwość prezentacji twórczości dzieci z Ośrodka w lokalnym środowisku. Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Protokół z otwarcia ofert w postępowaniu dotyczącym zapytania ofertowego Nr 13/2019 na dostawę do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczwgo im. Janusza Korczaka w Sokółce sprzętu multimedialnego, sprzętu TIK z oprogramowaniem i adaptację pomieszczeń na potrzeby bezpiecznego użytkowania zakupionego sprzętu TIK

Protokół

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_917/23.jpg„Mikołaju nasz, dużo paczek masz.

Jak Cię ładnie poprosimy, to nam jedną dasz?”

6 grudnia był magicznym dniem pełen radości i pozytywnych emocji. Uczniowie z Branżowej Szkoły I Stopnia SOSW w Sokółce wraz z wychowawcą klasy – p. Bożeną Mróz świętowali Mikołajki klasowe. Pięknie ubrali choinkę, złożyli sobie wzajemnie życzenia, wręczyli drobne upominki. Uczniowie otrzymali od wychowawcy czekoladowe Mikołaje.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_921/34_t2.jpgWielką niespodziankę mieli 6 grudnia uczniowie SOSW w Sokółce – odwiedził nas prawdziwy Mikołaj! Dzięki wielebnemu Księdzu proboszczowi Bogusławowi Urbanowi nasi uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki. Emocje były ogromne. Radość i ciekawość, onieśmielenie gościły na twarzach dzieci odbierających prezenty. Nie było łatwo przedstawić się Mikołajowi, zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz. Święty Mikołaj to „patron daru człowieka dla człowieka”, dlatego serdecznie dziękujemy za serce i ofiarność. Życzymy wszystkiego co najlepsze i pozdrawiamy świątecznie. Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_928/received_958815441172269_t2.jpegW dniu 5 grudnia 2019 r. dzieci z klasy I SPU oraz Oddziały przedszkolne Żabki i Jagódki w ramach integracji wspólnie spędziły czas na Mikołajkowej zabawie w Odjazdowie. Dzieci bardzo fanie i miło bawiły się korzystały z dostępnych atrakcji. Dziękujemy naszym Mikołajkowym rodzicom za udany wyjazd. Zdjęcia

Julita Nelke

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_918/78810584_562276451232540_6423424140094472192_n.jpg„Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci.

Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie,

ale na pewno wróci do Ciebie”

Dzień 5 grudnia był szczęśliwym dniem dla uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3 w Sokółce. Dzięki inicjatywie wychowawcy klasy – p. Bożeny Mróz i jej prośbie skierowanej do p. prezes Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce – p. Marii Talarczyk uczniowie otrzymali paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia w ilości 8 sztuk. Paczki były bardzo bogate, bo każda zawierała po kilka kilogramów mąki, cukru, makaronów, kasz, ryżu, a także olej, konserwy itp.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_919/2_t2.jpgJak co roku uczniowie klasy I-II-III Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z wychowawcą klasy – p. Bożeną Mróz przystąpili do organizowania andrzejek klasowych. Stworzyliśmy ciekawy i bogaty program andrzejkowy. Rozpoczęliśmy od źródeł ludowej tradycji, którą przedstawiła wychowawczyni. Święty Andrzej miał zapewnić dziewczętom dobrych mężów. Dlatego też dziewczęta często za pomocą modlitw, postów i innych umartwień, starały się zaskarbić sobie jego łaskę. Znaczenie św. Andrzeja, jako patrona dziewcząt podkreślane było u nas przysłowiami: „Na św. Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”, „Noc Andrzeja świętego przyniesie nam narzeczonego”.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_920/9.jpgA tak wyglądały przygotowania uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia kształcących się w zawodzie „Kucharz” do Szkolnego Konkursu Kulinarnego: „Smaki Kuchni Wielkopolskiej”. Potrawy wykonali pod kierunkiem p. Bożeny Mróz – nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Zależało im, by sprostać zadaniu i jak tylko umieją najlepiej sporządzić potrawy konkursowe. Współpracowali ze sobą w grupach 2-osobowych. Kucharzenie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Szagówki poznańskie ze skwarkami i zasmażaną kapuchą wykonali Karol z Justyną, a babkę poznańską – Małgorzata z Patrykiem.  Brawo moi uczniowie!!! Spisaliście się na medal. Gratuluję zdobycia dwóch pierwszych miejsc!!! Zdjęcia

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_913/73325205_555247541935431_2135738797936082944_o_t2.jpgDnia 28 listopada 2019r. odbył się po raz siódmy w naszej szkole Szkolny Konkurs Kulinarny ph. „Smaki Kuchni Wielkopolskiej”. Zorganizowany został przez uczniów klasy I–II-III Branżowej Szkoły I Stopnia kształcących się w zawodzie „Kucharz” pod kierunkiem p. Bożeny Mróz – nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni wielkopolskiej, promowanie potraw, specyficznych dla obszarów środkowo-zachodniej Polski, zachowanie niepowtarzalnych smaków potraw kuchni wielkopolskiej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_923/img_20191204_103847_t2.jpgW dniu 04.12.2019r. w SOSW w Sokółce odbył się WIELKI POKAZ MODY w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Impreza została objęta honorowym patronatem Starosty Sokólskiego p. Piotra Rećko i Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego p. Elżbiety Szomko. Do udziału w pokazie zgłosiło się 7 sokólskich Placówek: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych wraz z organizatorem Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. 24 projektantów zaprojektowało swoje stroje na 60 modelkach i modelach.