12 kwietnia 2024r., Pani Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce Elżbieta Szomko podpisała umowę z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną dotyczącą organizacji wycieczki szkolnej. Ośrodek już po raz kolejny wystartował w przedsięwzięciu „Poznajemy Podlaskie”. Już po raz drugi otrzymaliśmy wsparcie finansowe. Tym razem jedziemy do Augustowa. Będziemy podziwiać piękno Augustowszczyzny podczas rejsu statkiem. Jesteśmy bardzo wdzięczni PROT za udzielone wsparcie, dzięki któremu nasi wychowankowie mogą zwiedzać nasze wspaniałe Podlasie.

https://www.soswsokolka.pl/images/informacja_plakat_2024.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1602/15_t2.jpgZ przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów. Tym razem mamy laureatów w etapie wojewódzkim konkursu plastycznego pt. „Tradycje i obyczaje Polaków”. Organizowany od wielu lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku konkurs cieszy się popularnością wśród naszych podopiecznych. W tym roku 4 uczniów SOSW zostało docenionych przez jury, a konkurowali?my z 20 innymi placówkami z woj. podlaskiego.

 

wersja_polska_dwujezyczna_cmyk.png
Dzisiaj pragniemy podzielić się radosną nowiną – rozpoczęła się realizacja projektu pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Sokółce a Kelmes Specjalioji Mokykla!
Projekt o wdzięcznym tytule "Te, co skaczą i latają do integracji polsko-litewskiej zapraszają" już rozbrzmiewa śmiechem i energią uczestników z obu krajów.
Celem naszej inicjatywy jest nie tylko nauka i zabawa, ale przede wszystkim wspólna integracja. Chcemy poznać i docenić dziedzictwo wielokulturowe naszych państw oraz zacieśnić więzi poprzez wspólne odkrywanie świata zwierząt. To nie tylko wymiana młodzieżowa, ale także międzykulturowa przygoda, która wzbogaci nasze życie, wiedzę i umocni więzi przyjaźni.
Rozpoczęcie tego projektu to pierwszy krok ku wspólnemu poznawaniu, wzajemnemu szacunkowi i przyjaźni. Jesteśmy pełni entuzjazmu i gotowi na niezliczone przygody, które czekają na nas w trakcie tej wymiany. Niech ta integracja będzie początkiem pięknej przyjaźni i niezapomnianych wspomnień dla wszystkich zaangażowanych!
Wspólnie „skaczemy i latajmy ku integracji polsko-litewskiej”!
Z radością informuje Dyrektor SOSW Elżbieta Szomko oraz koordynatorki: Urszula Drewniak , Zuzanna Szarkowska-Czeczko

 

20 marca 2024 r. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia kształcący się w zawodzie Kucharz pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych p. Bożeny Mróz udali się do pobliskiego punktu gastronomicznego: „Sala bankietowa i pokoje go?cinne - Kalinowski” na Osiedlu Zielonym w Sokółce. Dzięki gościnności właściciela – p. Radosława Kalinowskiego i kierownika – p. Eweliny Baranowskiej mogliśmy zwiedzić obiekt – salę konsumencką, kuchnię, magazyny oraz hotel z pokojami gościnnymi i SPA (sauny, masaże). Uczniowie popisali się wiedzą na temat układu funkcjonalnego zakładu gastronomicznego - rozmieszczenia wszystkich pomieszczeń, wymagań odnośnie wyposażenia wnętrz, dróg „brudnych” i „czystych”, wymagań dotyczących higieny osobistej, higieny produkcji i zagrozeń wynikających z ich nieprzestrzegania. Pani kierownik była zachwycona dużą wiedzą uczniów. W kuchni właściwej obejrzeliśmy sprzęty i urządzenia, które były podobne do tych naszych w Kuchni Ośrodka i klasopracowni, gdzie realizujemy przedmioty zawodowe teoretyczne i praktycznej nauki zawodu. 

W marcu w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Etapu Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej "Krajobraz Polski - Tradycje, Współczesność, Przyszłość" Białystok 2024. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania młodego pokolenia historią, kulturą i krajobrazem Polski oraz rozwijanie wrażliwości twórczej dzieci i młodzieży. 

XXVII Szkolny Konkurs Piosenki i Tańca ph.: "Śpiewać kazdy może (...)"
11.04.2024r., odbył się XXVII Szkolny Konkurs Piosenki i Tańca. Wszyscy zainteresowani zaprezentowali znane i mniej znane piosenki. Nie zabrakło też skocznych tańców, nagradzanych również gromkimi brawami.
W konkursie udział wzięło 35 osób z wszystkich typów szkół. Każdy uczestnik starał się wykazać dobrą znajomością tekstu, poczuciem rytmu a także ciekawą choreografią. Na uwagę zasłużyły też stroje i rekwizyty nawiązujące do treści i charakteru wybranych utworów.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz płyty CD, których sponsorem był Pan Marcin Siegieńczuk.
Gratulujemy! Do zobaczenia za rok!
Organizatorzy: Dyrektor Elżbieta Szomko, Agnieszka Ambrożko, Beata Mozolewska, Iwona Gieniusz.

Podczas dzisiejszego spotkania przygotowującego do Sakramentu Eucharystii uczniowie klasy 3 SPU mieli okazję bliżej poznać najważniejsze miejsca w kościele. To był ważny czas, aby lepiej zrozumieć symbolikę i znaczenie poszczególnych miejsc, które znajdują się w świątyni. W trakcie spotkania odwiedziliśmy ołtarz, tabernakulum, ambonę, chrzcielnicę oraz konfesjonał, a także inne miejsca, które są istotne dla naszej wiary i praktyk religijnych. Dziękujemy Księdzu Bogusławowi za wspaniałe wyjaśnienia i zaangażowanie w przeprowadzenie nas przez świątynię. Niech te chwile w kościele będą dla nas wszystkich czasem pogłębiania więzi z Jezusem. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne spotkania.

Miło nam zakomunikować, ze nasza uczennica Natalia K. zdobyła II miejsce oraz wyrónienie za prace plastyczne w ogólnopolskim konkursie literackim, organizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalna nr. 60 w Łodzi ph. „Widziałem/am w Europie…”

Na uroczystym apelu w dn. 05.04.2024 uczennica otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową ufundowana przez organizatorów. Podziękowania za przygotowanie Natalii do udziału w konkursie otrzymały również nauczycielki SOSW p. Marta Kulmaczewska i Monika Mróz.

Laureatce i jej opiekunom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów plastycznych. Galeria

Beata Boguszewska 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Współfinansowane przez Unię Europejską”
🇬🇷🇬🇷🇬🇷Rozpoczęła się rekrutacja do programu Erasmus+🇬🇷🇬🇷🇬🇷
Powiat Sokólski zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie
nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000135402, realizowanym w ramach projektu ERASMUS+, Mobilność uczniów i kadry (KA121), Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET), współfinansowanego przez Unię Europejską.

Święta Wielkiej Nocy to radosny i wiosenny czas, który wymaga odpowiedniego świętowania.Uczniowie SOSW przy wsparciu Pani Agnieszki i Beaty wykonali oryginalne kartki świąteczne przekazując je emerytom i przyjaciołom Ośrodka.