http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

/images/grafika_podlaskie_lokalnie_1.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_726/20181105_202543.jpgW dn. 5.11.2018 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny ph. „Polska moja Ojczyzna”, adresowany do wszystkich uczniów SOSW w Sokółce, ogłoszony w ramach projektu „Na zawsze Niepodległa”.

Inicjatywa ta była realizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego
ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi operatorami projektu są: Fundacja Okno na Wschód oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_723/img_20181023_094749.jpgW dniu 5.11.2018 w naszym Ośrodku gościliśmy „Tygryski” - dzieci z Przedszkola nr 3 w Sokółce z koncertem pt.: „100 lat niepodległości uczcijmy piosenką” w ramach Projektu „Kocham Cię Polsko – integracja trzech pokoleń”. Występ miał na celu popularyzację utworów muzycznych o tematyce patriotycznej, kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie, prezentowanie zdolności i talentów dzieci, jak również integrację i współpracę pomiędzy naszymi placówkami. Wspólne świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości na pewno wzmocni więzi społeczne, a także więzi z krajem ojczystym.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_720/img_20181105_120812.jpgMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na dzień urodzin Walta Disneya, czyli 5 listopada. Tego też dnia nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawej akcji mającej na celu kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych i artystycznych; wzbogacanie wiedzy i przeżyć uczniów poprzez poznawanie bohaterów literatury dziecięcej oraz czerpanie radości ze wspólnych zabaw z nimi; kształtowanie spostrzegawczości i skojarzeń podczas odgadywania tytułów wybranych bajek.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_721/przyst_2018_nadzieja-018.jpgTak niedawno spotkaliśmy się w Kamionce Starej na wesołej zabawie, tak niedawno wspólnie bawiliśmy się pod chmurką. Niestety już przyszła jesień i wraz z nią jesienne dżdżyste dni, ale to nic wolontariuszom: ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, z Przedszkola nr 2 , ze Szkoły Podstawowej w Geniuszach, z Przedszkola nr 3, z Przedszkola nr 1 oraz SOSW w Sokółce zupełnie ta jesienna aura nie przeszkadza. Oni potrafią sobie uprzyjemnić pochmurne wieczory wspólnymi spotkaniami. Tym razem spotkali się w Szkole Zawodowej na warsztatach kosmetycznych.

/images/grafika_podlaskie_lokalnie_1.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_718/pa300018.jpg ramach projektu ph „Na zawsze Niepodległa” realizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce w okresie od 17.09. do 12.11.2018r. rozpoczął się cykl zajęć muzycznych i teatralnych, w których bierze udział 25 uczestników.

Inicjatywa ta jest realizowana w ramach projektu „Podlaskie lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi operatorami projektu są: Fundacja Okno na Wschód oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_716/20181029_162745.jpgUczniowie SOS-W w Sokółce pod kierunkiem Elżbiety Szomko uruchomili pokłady swojej wyobraźni, chwycili za kredki pastele i stworzyli niepowtarzalne prace plastyczne, które zostały przesłane na 49 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny. Twórcom życzymy powodzenia! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pozostałych prac.

Elżbieta Szomko

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_715/img_20181031_112304_t2.jpgW dniu 31.10.2018r. nasze przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej na Os. Zielonym w Sokółce pod opieką p. Beaty Majer. Do wizyty w bibliotece zachęcił nas napis, który znajduje się na drzwiach "Strach nie czytać" oraz wystawa prac plastycznych. Postanowiliśmy sprawdzić co się kryje pod tą nazwą. Oglądaliśmy piękne prace dzieci oraz ciekawe książki. Najbardziej jednak dzieciom podobały się dekoracje z balonów oraz dyni. Biblioteka wyglądała kolorowo, tajemniczo, co wzbudziło w dzieciach ciekawość oraz zachwyt. Postanowiliśmy, że wkrótce wrócimy z wizytą do biblioteki, do której dzieci chodzą z uśmiechem na twarzy. Zdjęcia

Dziękujemy p. Krystynie Marcinkiewicz za miłe przyjęcie. 

https://www.soswsokolka.pl/images/pa260006.jpgW dn. 26.10.2018 r. w ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy, w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce została wyeksponowana wystawa prac plastycznych wychowanków internatu SOSW w Sokółce ph. „Antystresowe esy-floresy”. Przepiękne i bajecznie kolorowe prace plastyczne o różnorodnej tematyce powstawały w czasie wolnym oraz na zajęciach świetlicowych w internacie. W ich tworzenie chętnie zaangażowali sie nie tylko starsi ale również i najmłodsi wychowankowie, którzy odkryli w sobie pasje do kolorowania różnorodnych wzorów.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_714/20181025_103900.jpg25 października uczniowie z klas V i VI wyjeżdżali do Białostockiego Teatru Lalek, aby obejrzeć spektakl „Karmelek” w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowań teatralnych uczniów, uczenie zachowania się w teatrze oraz aktywny odbiór sztuki. Dzieci obejrzały uroczy i zabawny spektakl o pragnieniu akceptacji i uznania.

/images/grafika_podlaskie_lokalnie_1.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_713/20181024_190514.jpgW dn. 24 i 25.10.2018r. w ramach działań projektu ph. „Na zawsze Niepodległa” odbyły się kolejne zajęcia plastyczne. Inicjatywa ta jest realizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi operatorami projektu są: Fundacja Okno na Wschód oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_719/img_20181023_121455_1.jpgDo konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” propagującego ideę głośnego czytania i pogłębiającego zainteresowania czytelnicze przystąpiły najmłodsze klasy, klasa II i III z naszego Ośrodka. Zaprosiły one do udziału w akcji całą społeczność Ośrodka. Uczniowie w czasie apelu zapoznającego z akcją, zachęcili swoich kolegów do codziennego czytania i zbierania znaczków oraz do wspólnego przygotowania Dnia Głośnego Czytania. W dniu 23.10.2018 r. w naszym Ośrodku odbyła się akcja Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pt.: „Moda na czytanie z Gangiem Słodziaków”, którą wraz z uczniami zorganizowały panie Katarzyna Zalewska i Agnieszka Ambrożko.