http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce sprzętu multimedialnego, sprzętu TIK z oprogramowaniem i adaptację pomieszczeń na potrzeby bezpiecznego użytkowania zakupionego sprzętu TIK w ramach realizacji projektu pn. „Wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK”

Zapytanie ofertowe Nr 13/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 13/2019

Załącznik nr 2.1 do zapytania ofertowego Nr 13/2019

Załącznik nr 2.2 do zapytania ofertowego Nr 13/2019

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_910/dsc_0701_t2.jpgW dniu 21.11.2019r. odbył się IX Podlaski Memoriał im. Waldemara Kikolskiego w Biegach Przełajowych. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. W. Kikolskiego w Białymstoku, który w ten sposób uczcił pamięć swojego patrona i zintegrował środowiska uczniów niepełnosprawnych intelektualnie.

W tegorocznym biegu uczestniczyły następujące placówki:

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_908/76751367_2462245260760527_4240260480779681792_n_t2.jpg21 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia. Nasi uczniowie przez ostatni tydzień zgłębiali wiedzę na temat zysków płynących z niepalenia. Poznawali aspekty zdrowotne, społeczne i prawne związane z problemem palenia tytoniu. Pomogły im w tym pogadanki, prezentacje multimedialne oraz informacje na gazetkach ściennych. Zdjęcia

Nie pal! Kliknij link i obejrzyj film

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_907/dsc_0480_t2.jpg20 listopada na hali sportowej przy ZS odbyła się V Spartakiada ph ,,Aktywniej Razem”. Wzięli w niej udział wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Patronat honorowy nad imprezą objął  Starosta Sokólski - Piotr Rećko, za co serdecznie dziękujemy.

Celem imprezy była integracja uczniów w różnym wieku, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_911/img_20191119_104144_resized_20191125_034329143_t2.jpgDnia 20.11.2019r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się wręczania nagród naszym przedszkolakom, którzy brali udział w konkursie plastycznym pt: „Sekrety morza”. Dzieci swoje prace wykonały różną techniką: malowanie kredkami, farbami, wydzierankę, wylepianie plasteliną. Nagrody otrzymali: Jakub Maciaszek oraz Michał Szczukiewicz oraz podziękowania za udział w konkursie i pracę: Filip Kunda i Oskar Bartulewicz. Przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W bibliotece mogliśmy także obejrzeć ciekawe książki, wystawę prac konkursowych. Na koniec odbył się słodki poczęstunek. Cieszymy się, że nasze prace zostały docenione i nagrodzone poprzez organizatorów dlatego, że było bardzo dużo zgłoszeń prac do konkursu.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_909/received_994279580951169_t2.jpegDnia 19.11.2019r. przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” uczestniczyli w nagraniu charytatywnego odcinka programu „Jaka to melodia?”. Gośćmi specjalnymi programu były znane Osobowości Telewizji: Elżbieta Jaworowicz – dziennikarka TVP – autorka programu „Sprawa dla reportera”, Sylwia Dekiert – dziennikarka sportowa i prezenterka TVP oraz Norbi – piosenkarz, dziennikarz i prezenter TVP.

Znane postaci telewizji zmierzyły się z przygotowanymi zagadkami muzycznymi. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w przyjemnej atmosferze. My z niepokojem oczekiwaliśmy na finał konkursu. W trzeciej części konkursu najlepiej zaprezentowała się Pani Elżbieta Jaworowicz i ona weszła do finału. W finałowej części poradziła sobie z 7 utworami, zdobywając nagrodę główną – 10 tys. zł. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu podjęli decyzję, że przekażą całą wygraną w wysokości 13410 zł na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” w Sokółce. Była to wspaniała wiadomość.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_906/10012122-00000188-oap22vrnus_t2.jpgPrzedszkolaki z grupy "Jagódki" udały się z wizytą w naszej szkole do klasy gastronomicznej p.Bożeny Mróz w celu zapoznania się z pracą kucharza, narzędziami gastronomicznymi oraz poznania urządzeń kuchennych. Na początku naszej wizyty p.Bożena szczegółowo pokazała i objaśniła nam zasady przebywania w jej pracowni oraz z przepisami gotowania. Pierwszym daniem były potrawy z jajek oraz sorbet truskawkowy. Przyglądaliśmy się kolejności z jaką wykonują uczniowie potrawy oraz poznaliśmy nowe urządzenia kuchenne.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_905/dsc_9363_copy.jpg12.11.2019r. w SOSW o godzinie 10.45 miał miejsce uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. W apelu brali udział uczniowie z branżowej szkoły I stopnie - Wiktoria, Karol, Patryk, Justyna i Gosia oraz uczniowie ze szkoły podstawowej - Zosia, Asia, Mateusz i Luiza.

Zdjęcia

Do apelu uczniów przygotowywali Monika Mróz i Sylwester Pakuła.

https://www.soswsokolka.pl/images/11_listopada_podziek_05.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_904/v_f25f.jpgJuż po raz trzeci wychowankowie i nauczyciele SOSW wybrali świętowanie na sportowo, biegli dla naszej Niepodległej Ojczyzny, dla Polski, w III Powiatowym Biegu Niepodległości w Sokółce. To sportowe wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły. Zawody zorganizowano na wysokim poziomie, a zawodnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Nasi sportowcy pokazali ducha walki i ukończyli bieg. Na mecie na zawodników czekała miła niespodzianka – medale i gorący poczęstunek.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na usługę szkoleniową nauczycieli kształcenia ogólnego Szkoły Podstawowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce w ramach zadania publicznego pn. „Wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rzecz zwiększenia wykorzystania TIK”

Zapytanie ofertowe Nr 12/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 12/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 12/2019