http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/img_20190613_132634_resized_20190618_073524201.jpgW dniu 05 czerwca 2019 rozstrzygnięto szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „ Moja wymarzona złota rybka” organizatorem którego było Muzeum Złotej Rybki i Szkoła w Dydni. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką środowiska wodnego ryb, ich anatomią wędkarstwem, ekosystemem rzek, propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_846/5.jpgW dniu 5.06.2019 roku obchodziliśmy nasze święto - Święto Ośrodka. Zainaugurowaliśmy je uroczystym apelem o godzinie 7.50 z wprowadzeniem pocztu sztandarowego. Następnie cała społeczność szkolna udała się na mszę świętą w intencji uczniów, rodziców i kadry SOSW w Sokółce. Po powrocie delegacje uczniowskie zapaliły znicz pod obeliskiem z wizerunkiem Janusza Korczaka i złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona.

https://www.soswsokolka.pl/images/20190601_144420.jpgW dniach 1-2 czerwca 2019 roku wychowawczynie Przedszkola Specjalnego w Sokółce – Agata Gieniusz i Beata Majer-Szałkiewicz uczestniczyły w specjalistycznym szkoleniu z zakresu pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi „Terapia behawioralna w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu”. Było ono realizowane w ramach projektu pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami” współfinansowanego przez  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i Powiat Sokólski, realizowanego we współpracy Powiatu Sokólskiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce. Szkolenie zostało przeprowadzone przez panią Kornelię Krajewską – psychologa i pedagoga specjalnego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_833/img_20190531_094534_resized_20190606_095550490.jpgDnia 31.05.2019 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie, Dzień Humanistyczny, który w tym roku przebiegał pod hasłem – „Jak nie czytam, jak czytam z Julianem Tuwimem”. Po raz trzeci społeczność naszego Ośrodka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania organizowanego przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z ponad 2000 bibliotek i szkół, w tym z naszym Ośrodkiem.

/images/logo_zapytania.png
Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę sprzętu TIK do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego  w Sokółce w ramach zadania publicznego pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci  z niepełnosprawnościami”.

Zapytanie ofertowe Nr 10/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 10/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 10/2019

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_829/img_20190605_093603_resized_20190605_050636220_1.jpgPrzedszkolaki z grupy „Jagódki” zostały zaproszone z okazji Dnia Dziecka do biblioteki na Os. Zielonym w Sokółce. Zostaliśmy bardzo miło powitani. Pani pokazała nam różne rodzaje książek. Zabawę połączyliśmy z nauką. Porównywaliśmy książki duże-małe, grube-cienkie, czarno-białe i kolorowe. Przeczytałam dzieciom zabawną książkę pt: „Bardzo głodna gąsienica”, z której dzieci utrwaliły liczenie do 10. Doświadczyliśmy tego, iż nauka idzie w parze z zabawą i może być przyjemnością.

/images/logo_zapytania.png
Dyrektor SOSW w Sokółce zaprasza do składania ofert na dostawę wyposażenia w pomoce dydaktyczne i terapeutyczne do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka Przedszkola Specjalnego  w Sokółce w ramach zadania publicznego pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  im. Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci  z niepełnosprawnościami”.

Zapytanie ofertowe Nr 9/2019

Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego Nr 9/2019

Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego Nr 9/2019

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej konkurs

„EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ.
15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych”

https://www.soswsokolka.pl/images/prezentacja-europo-obraz.jpg

Konkurs realizowany przez Wojewodę Podlaskiego, Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasze działania:

Społeczność ośrodka zawsze chętnie czci pamięć ważnych dla naszego narodu dat. Delegacja uczniów i sztandar szkoły uczestniczyli w obchodach majowych świąt narodowych. Uczniowie wykonali dekoracje, którymi uczciliśmy święto Konstytucji 3 Maja, Flagi Państwowej oraz 15-lecie członkostwa Polski w UE.

Szukaliśmy informacji u włodarzy naszego miasta i powiatu, by u źródła dowiedzieć się jakie korzyści i sukcesy odnieśliśmy przez 15 lat w UE – wywiad, gala.

Następnie odwiedziliśmy miejsca, które uległy przemianie, by uwiecznić je w konkursie i wystawie fotograficznej.

Działaliśmy wspólnie z rodzicami, którzy aktywnie włączyli się w nasze uroczystości, dopingowali nas i uczestniczyli wraz z nami w zawodach sportowych, oklaskiwali nasze europejskie stroje i pomagali dekorować szkołę.

Jedną ze wspaniałych akcji był Mityng – Rodzinny Bieg dla Europy.

Dzień kulinarny „Barwy i smaki Europy”, pokazał jak jesteśmy kreatywni w tworzeniu biało-czerwonych potraw, a tort w kolorach UE i Polski był słodkim zwieńczeniem naszych zmagań.

Kolejny dzień „Podróż po Europie”- to prawdziwa eskapada do europejskich krajów. Klasy wykonały plakaty zawierające informacje o wylosowanych krajach, przybliżając muzykę, historię, ważne postaci.

Zwieńczeniem naszych podróży było ognisko w rytmach i barwach europejskich.

Dzięki wycieczce na przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy na granicy Polski z Białorusią, która jest zarazem wschodnią granicą Unii Europejskiej.

Na koniec sprawdziliśmy wiedzę o Polsce w UE, w Quizie oraz zasadziliśmy Dąb Pamięci, by upamiętnić okrągłą rocznicę obecności Polski w UE i nasze działania.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_827/61965798_653849765087057_3893068067739009024_n.jpgPodczas ŚWIATOWEGO DNIA BEZ TYTONIU tj. 31 maja, któremu przewodziło hasło "Tytoń i zdrowie płuc", uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i wychowawcy aktywnie włączyli się w działania promujące życie wolne od dymu tytoniowego. Wykonali oni plakaty ukazujące szkodliwe skutki palenia: zdrowotne i ekonomiczne. Zachęcali wszystkich do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Przygotowali gazetę tematyczną. Tego dnia, także Rodzice uczniów mogli zobaczyć prace oraz zgłębić wiedzę na temat walki z nałogiem. Żyjmy zdrowo! Wybierzmy ŻYCIE.

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_823/img_20190530_105859_resized_20190601_073552122.jpgDnia 30.05.2019r. uczniowie klasy I – II Branżowej Szkoły I Stopnia i klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW kształcący się w zawodzie „Kucharz” uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Chłodni „Eskimos” w Sokółce. Organizatorem był nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych p. Bożena Mróz. Dzięki przychylności Kierownika zakładu – p.Janusza Chojnowskiego oraz Kierownika Kontroli Jakosci – p. Krzysztofa Płonowskiego mogliśmy zwiedzić zakład produkcyjny, jego poszczególne działy, maszyny i urządzenia oraz poznać specyfikę pracy w zakładzie.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_825/20190529_130320.jpgSześcioosobowa grupa wychowanków SOSW im. J. Korczaka w Sokółce pod opieką p. Zyty Biernackiej i Katarzyny Dylewskiej wzięła  udział w XXIII Festiwalu „Złota Nutka” organizowanym przez SOSW nr 1 w Suwałkach.  W pięknej scenografii i fantastycznej atmosferze swoje umiejętności wokalne na scenie zaprezentowali: Małgosia i Mateusz, natomiast choreograficzne Luiza, Zosia, Angela, Dawid. Spośród licznych prezentacji nasi uczniowie zostali szczególnie wyróznieni zdobywając Nagrodę Dyrektora. Odniesiony sukces dodał podopiecznym wiary we własne możliwości. Szczęśliwi z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Sokółki. Było fantastycznie! Zdjęcia