http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1466/9p_copy.jpgUczniowie naszej szkoły brali udział w pikniku ze służbami mundurowymi, który odbył się w piątek na Placu Kościuszki w Sokółce. Chętni mogli zasiąść za kierownicą policyjnego pojazdu, zajrzeć do terenówki Straży Granicznej czy wozu strażackiego oraz obejrzeć wnętrze wojskowego transportera. Chłopcy z wielkim zainteresowaniem oglądali sprzęt wykorzystywany przez wojsko. Dzieci brały także ochoczo udział w konkurencjach przygotowanych przez Nadleśnictwo czy Policję. Wszystkim smakowała również grochówka, która rozgrzała uczniów w ten nieco chłodny dzień.

Galeria 

Elżbieta Januszko -Szymaniuk 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1433/20_t2.jpgMityng lekkoatletyczny, który odbył się dzisiaj tj.1 czerwca w SOSW to coroczne wydarzenie, które ma na celu promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz integracji społecznej. Jest to inspirujące spotkanie, które daje szansę naszym wychowankom doświadczenia sportowej rywalizacji i wzajemnej motywacji.

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się o godzinie 10.00 na boisku przy ZSZ w Sokółce. Pani dyrektor wyraziła swoje wsparcie i podziw dla uczestników, zachęciła do zdrowej rywalizacji, po czym imprezę uznała za otwartą.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1465/12e_copy.jpgKlasy 1-3 SPL, 1-3 PDP i 1-2 PDPU omawiając Wielką Brytanię wspólnie zrealizowały wszystkie 10 zadania wyznaczonych w projekcie. Ostatnim zadaniem którego się podjeli uczniowie, było poznanie filmów i bajek związanych z omawianym krajem. Z kart pracy, które wykonali powstały również książeczki, w których zebrano główne informacje o Wielkiej Brytanii. Odbyła się także lekcja podsumowująca, na której zostały rozdane uczniom i nauczycielom dyplomy przesłane przez autorkę projektu.
Koordynatorkami projektu w SOSW były panie: Edyty Kondrat, Katarzyna Zalewska, Magdalena Słyż oraz Marta Kawrygo-Leonowicz.

https://www.soswsokolka.pl/images/white_green_elegant_professional_certificate.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1432/44.jpgW dniu 30 maja 2023r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce na boisku przy ZSZ odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sokółce. Jest to pierwszy taki turniej, który zorganizował nasz Ośrodek i na pewno nie ostatni. Sponsorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, dzięki któremu mogliśmy zorganizować nasze przedsięwzięcie. Wsparcie finansowe, które uzyskaliśmy umożliwiło nam zakup nagród dla naszych wspaniałych pasjonatów piłki nożnej. 

logo_18_mm_bil.png

/images/photoalbum/album_1431/lp9_copy.jpg/images/394-9516.jpgSOSW w Sokółce realizuje projekt „Śladami przeszłości” dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Miejscem realizacji działań jest Sokółka. Łączna kwota dofinansowania to 21 125, 46 złotych.
SOSW w Sokółce realizuje również projekt „Laboratoria Przyszłości” również dofinansowany ze środków MEiN.

logo_18_mm_bil.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1439/img_20230519_101626_copy.jpgSOSW w Sokółce realizuje projekt „Śladami przeszłości ” dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Uczestnikami jest 7 uczniów i 2 opiekunów z SOSW w Sokółce oraz taka sama grupa z Šalčininkų Specialioji Mokykla z Solecznik. Miejscem realizacji działań jest Sokółka. Łączna kwota dofinansowania to 21 125,46 złotych. Projekt został napisany w oparciu o priorytet Propagowanie polsko-litewskiego dziedzictwa historyczno-kulturowego oraz dialogu na rzecz współpracy, tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia i poznania się pomiędzy młodzieżą polską i litewską. 
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1468/1k_copy.jpg29 maja nasi uczniowie: Zuzia, Ola, Sebastian i Kacper uczestniczyli w II Międzyszkolnym Konkursie ph. „Piosenki o Mamie”, który odbył się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie. Organizatorem konkursu było Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży.
Wielu utalentowanych wokalistów z różnych szkół przyjechało, aby zaprezentować swoje umiejętności. Nasi dzielni uczestnicy także dali z siebie wszystko i pięknie wystąpili przed liczną publicznością. Otrzymaliśmy 3 wyróżnienia za występ Zuzi, Oli i Sebastiana. Kacper wyśpiewał III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, gościnność i ciepłe przyjęcie. Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy!
Uczniów do występu przygotowały panie: Agnieszka Ambrożko i Ewa Wińska.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1469/2t.jpg17 maja 2023 roku trójka uczniów SOSW w Sokółce z klasy VII-VIII SPU: Angelika, Sebastian i Dawid pod opieką pani Moniki Mróz wzięła udział w VI Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Białymstoku. Celem turnieju było podnoszenie świadomości i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, szerzenie podstawowych zasad i rozwijanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu a także rekreacji i sportu.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1474/14u_copy.jpgDnia 22 maja 2023 roku w internacie SOSW w Sokółce odbyły się zajęcia ph. „Uczta dla zdrowia”. Zajęcia w formie pikniku na świeżym powietrzu przeprowadziły panie: Beata Zółtko i Marta Kulmaczewska. Miały one na celu kształtowanie zdrowego stylu życia, prawidłowych nawyków żywieniowych, kształtowanie świadomości wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia, promocję zasad racjonalnego odżywiania się i stosowanie ich w życiu codziennym, integrację zespołów grupowych oraz społeczności internatu.

logo_18_mm_bil.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1438/350236627_1297293564526893_4874015135766688414_n_copy.jpgPo tygodniu odkrywania historii Podlasia przyszedł czas na podsumowania. Uczestnicy wymiany młodzieżowej odbyli wycieczkę w głąb historii naszego regionu intensywnie eksplorując Podlasie ku realizacji zamierzonych celów projektowych. Lecz niestety czas pożegnań i podsumowań nadszedł nieubłaganie, dlatego też pierwszym punktem piątkowego harmonogramu był uroczysty apel z pożegnaniem grupy litewskiej. W programie znalazły się: wspólny integracyjny taniec disco podziękowania dyrekcji SOSW w Sokółce, krótkie podsumowanie działań a także prezentacja zestawu projektowego dla ogółu społeczności szkolnej.