http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W związku z realizacją przez Powiat Sokólski projektu „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, z dniem 20 marca 2023 ogłaszamy nabór kandydatów na staże/praktyki w ramach projektu.

Warunkiem przystąpienia do udziału w projekcie jest złożenie przez kandydatów dokumentów w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce do dnia 14 kwietnia do godz. 15.00

Ogłoszenie o naborze kandydatów

Regulamin 

Umowa o zorganizowanie stażu/praktyki - zal nr 5 do Regulaminu

Zaświadczenie o odbyciu stażu/praktyki - zał. nr 6 do Regulaminu 

Oświadczenie uczestnika projektu o rezygnacji z udziału w projekcie - zał. nr 7 do Regulaminu

Dokumenty dla kandydatów, jakie należy złożyc w sekretariacie szkoły:

Kwestionariusz osobowy - zał. nr 1 do Regulaminu

Deklaracja uczestnictwa w projekcie - zal. nr 2 do Regulaminu

Oświadczenie uczestnika - zał. nr 3 do Regulaminu

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1420/wilk3_copy.jpgW środę 15 marca br. uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne pt.: Wilk i siedem koźlątek” przygotowane przez Studio Artystyczne Arena z Białegostoku. Zaprezentowany w oparciu

o baśń braci Grimm spektakl wywołał u wszystkich zebranych spore emocje i okazał się bardzo pouczający. Zaprezentowana opowieść zawierała przesłanie o zachowaniu ostrożności podczas samotnego pobytu w domu, ale także o byciu ostrożnym w kontakcie z nieznajomym. Niespodzianką było to, że nasi uczniowie mieli możliwość występu razem z aktorami.

Galeria 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1419/p1_copy.jpg„Cokolwiek dobrego uczynimy naszemu bliźniemu, zyskuje na tym nasza dusza”.
Kolejny raz nasz Ośrodek wziął udział w V Ogólnopolskim Konkursie Froeblowskim "Kartka na Dzień Kobiet" - edycja 2023.
Zadaniem uczestników było wykonanie kartek z życzeniami na Dzień Kobiet, które przekazywane zostały kobietom Ośrodków Wsparcia w Lublinie, Pacjentkom Oddziału Chirurgii Piersi Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego w Lublinie oraz Pacjentkom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.
Konkurs ten co roku inicjują nauczycielki Katarzyna Małek oraz Małgorzata Wrona z Przedszkola nr 43 w Lublinie. Konkurs cieszy się ogromnym odzewem, tylko w tym roku uśmiech pojawił się na twarzach 1500 Kobiet.
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1418/m3_copy.jpgZaintrygowani tytułem wystawy czasowej w Muzeum Ziemi Sokólskiej pt. Monidła, czyli dawne portrety ślubne", uczniowie kl. 1-3 PDP z wychowawczynią odwiedzili muzeum.
Obejrzeliśmy wystawę, na którą składa się około 50 portretów ślubnych ze zbiorów mieszkańców Sokółki i okolic. Najstarsze portrety pochodzą z okresu międzywojnia, najmłodszy jest z 1989 roku. Ekspozycję dodatkowo wzbogaciły dywany dwuosnowowe, które na naszych terenach były częścią wiana, czyli wyprawy ślubnej kobiety wychodzącej za mąż.Wystawa przeniosła nas w przeszłość pokazując monidła jako nośniki informacji historycznej i obyczajowej. Galeria

Katarzyna Zalewska 

Mieliśmy bardzo sympatycznych gości 🤗 Odwiedzili nas 🎩 dżentelmeni z SOSW pod pieką p. Agnieszki Ambrożko i p. Iwony Gieniusz, a że zbiegło się to z 💐 DNIEM KOBIET - panowie za naszym pośrednictwem przesyłają moc ♡SERDECZNOŚCI♡ wszystkim Dziewczynom, Kobietom, Babeczkom

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1416/s3_copy.jpgW piątek 3.03.2023 r. Poczet Sztandarowy naszej Szkoły brał udział w uroczystym przekazaniu do użytku łącznika między Zespołem Szkół w Sokółce a Zespołem Szkół Rolniczych im. Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce. Dzięki staraniom Powiatu Sokólskiego zbudowano łącznik między sokólskimi placówkami, co da trzem podmiotom, w tym również Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Sokółce, szerszą możliwość współpracy. Dziękujemy Natalii, Mateuszowi oraz Arturowi za godne reprezentowanie naszej Placówki podczas tej uroczystości. Galeria

W związku z apelem o pomoc rodzinie naszego ucznia Krystiana, którym spłoną dom, pragniemy podziękować za pomocną dłoń i wsparcie, wszystkim którzy odpowiedzieli na nasz apel.
Dom Krystiana strawił pożar, który wybuchł 22 lutego br., około 3 nad ranem. Od komina zapaliło się poddasze domu. Zniszczeniu uległ m.in. dach, zawalony jest strop, zmoknięte meble, ściany oraz podłogi. Dom nadaje się tylko do kapitalnego remontu.
Dzięki wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę, szczególnie hurtowniom Textillo.Com- producent pościeli i wyposażenia hoteli, Hurtowni tkanin "Skorpion" oraz osobom anonimowym, poszkodowanej rodzinie udzielana jest pomoc rzeczowa. Dzięki hojności darczyńców mogliśmy przekazać rodzinie ubrania, kurtki, koce, ręczniki, poście, poduszki i kołdry oraz drobny sprzęt kuchenny. Rodzice Krystiana nie kryli łez wzruszenia, kiedy odbierali zebrane od darczyńców rzeczy.
Składamy serdeczne podziękowania za złożone dary dla rodziny pogorzelców. Okazana przez Państwa troska jest świadectwem dobroci i wrażliwości na potrzeby innych w tych trudnych chwilach. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę. Wasze dobre serca sprawiły, że rodzina ma poczucie, że w trudnych chwilach może liczyć na Państwa pomoc.
Rodzinę wsparło wiele osób, jednak pomoc jest potrzebna cały czas. Zachęcamy do dalszego pomagania tej, tak dramatycznie doświadczonej, rodzinie. Wierzymy, że darowane innym dobro zawsze powraca podwójnie i życzymy tego Państwu z całego serca.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1415/zaz8_copy.jpgW słoneczny poranek 2 marca wyruszyliśmy w odwiedziny do ZAZ-u w Suchowoli. ZAZ to Zakład Aktywności Zawodowej, miejsce zawodowej i społecznej rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. To tutaj, osoby, które często przez lata były skazane na pobyt w domu mają możliwość rozpocząć pracę w sprzyjających warunkach. Osoby te nabywają nowe umiejętności zawodowe, uczą się współpracy w grupie i korzystają z rehabilitacji: społecznej, leczniczej a także pomocy psychologicznej

Co wspólnego ma wydruk 3d i matematyka ????

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1406/333995343_739083054362488_7028873349969369392_n_t2.jpg/images/394-9516.jpgDzięki temu, iż realizujemy program „Laboratoria Przyszłości” mamy drukarkę 3D, której posiadanie stanowi wielkie ułatwienia w dostępnie do pomocy naukowych. Sami według naszego pomysłu możemy sobie wydrukować różne potrzebne nam pomoce i przybory naukowe. Możemy mieć pomysł na ich kolor, kształt, grubość, wielkość.
W lutym testowaliśmy umiejętności druku naszej drukarki w dziedzinie wydruków matematycznych i pomocy rozwijających logiczne myślenie. Nasz Banach 3d wydrukował nam już trójkąty do układania ,elementy do układania Tetrisa, kostki z gry z numerami, przeróżne elementy do sortowania, figury geometryczne, kątomierz ,który mierzy podstawowe kąty, szablony do odrysowywania figur, puzzle do układania np. serca., grę „Balansujące koty”, grę „Układamy węże”. Gry logiczne wykorzystywane są nie tylko na matematyce, również na zajęciach rozwijających kreatywność co rozwija się nasze logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.

Ruszają zapisy do przedszkola specjalnego przy SOSW. Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania w linku

Rekrutacja do przedszkola

https://www.soswsokolka.pl/images/niebieski_siatka_wzr_dynamiczny_ramki_uniwersytet_rekrutacja_plakat.jpg