http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1414/f3_copy.jpg27 lutego, Dzieci i Młodzież z naszego Ośrodka świętowały "Dzień Filmowy". Tego dnia, mile widziane były szlafroki, poduchy. Czas umilił Młodzieży wzruszający film a Dzieciom bajka. Obowiązkowo, był pachnący popcorn i owocowa wata cukrowa.

Galeria 


„Bo Karnawał jest od tego, By się bawić na całego !!!”

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1413/bal_osta1_copy.jpgW dn. 21.02.2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbył się Ostatkowy Bal Karnawałowy. Celem uroczystości była integracja całej społeczności internatu Ośrodka, kultywowanie tradycji karnawałowych oraz przede wszystkim dobra zabawa uczestników. Tegoroczna impreza rozpoczęła sie od niezwykłego pokazu mody karnawałowej. Wychowankowie i wychowawcy zaprezentowali sie na forum we własnoręcznie przygotowanych i wymyślonych przebraniach karnawałowych.
POMOC PO POŻARZE DOMU
"Twój dom może zastąpić Ci cały Świat, lecz cały Świat nigdy nie zastąpi Ci domu"...
Uczuć, które towarzyszą człowiekowi w sytuacji, kiedy pali się jego rodzinny dom, nie da się opisać słowami.
W wyniku pożaru rodzina z Kopciówki będąca i tak w trudnej sytuacji materialnej, wychowująca niepełnosprawnego syna- straciła dach nad głową.
Kochani znajomi, nieznajomi, bardzo prosimy o pomoc. Potrzebne jest dosłownie wszystko, aby rodzina mogła normalnie żyć, poczynając od pościeli, środków higienicznych czy materialnych. Jeśli chcesz i potrafisz pomóc prosimy o kontakt:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
ul. Os. Zielone 1A
16-100 Sokółka
tel. 85 711 26 78
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1411/mm1_copy.jpgW dniu 17.02.2023 r. na szkolnym apelu odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego ph. „Najpiękniejsza maska karnawałowa”, zorganizowanego przez p. K. Bubieniec i B. Boguszewską.
Organizatorki konkursu wyróżnionym laureatom ufundowały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Celem konkursu było:
- kultywowanie tradycji związanych z okresem karnawału,
- rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości estetycznej, popularyzacja działań plastycznych
- wzbogacanie i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych
- rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych uzdolnień uczniów.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1412/dmb4_copy.jpg18 lutego 2023 roku drużyna SOSW w Sokółce Nieprzetartego Szlaku „Iskierki” pod opieką druhny Moniki Mróz i druhny Marty Kulmaczewskiej uczestniczyła w hufcowych obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Dąbrowie Białostockiej. Spotkaliśmy się z zuchami i harcerzami z innych gromad i drużyn, wykonywaliśmy różne zadania, na przykład malowanie techniką drippingu, założyciela scautingu Roberta Baden-Powella. Przygotowaliśmy również kartkę okolicznościową dla wylosowanej drużyny. Bawiliśmy się w różne gry, braliśmy udział we mszy świętej w intencji wszystkich zebranych. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia a na zakończenie uroczystości zawiązaliśmy braterski krąg. Galeria 

pwd. Monika Mróz

#BohaterON - dyplomy i podziękowania

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1409/bon3_copy.jpgW tym roku szkolnym po raz kolejny na terenie naszej szkoły przeprowadzona została akcja „BohaterON – włącz historię!”. W ramach podziękowań za wzięcie udziału w akcji otrzymaliśmy od organizatorów dyplomy oraz podziękowania.Przedsięwzięcie, w którym uczestniczyliśmy, ukazuje współczesny patriotyzm, dbałość młodego pokolenia o pamięć o przeszłości, a jednocześnie wzmacnia poczucie tożsamości narodowej oraz buduje wrażliwość społeczną.
Katarzyna Zalewska

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1405/331413075_450547640546429_1042475904179406010_n_t2.jpg"Kot w butach, ostatnie życzenie" - taki film obejrzeli dzisiaj uczniowie SOSW w Sokólskim kinie "SOKÓŁ". Grupa 30 wychowanków z zainteresowaniem obejrzała emocjonujący film, na którym ani przez chwilę nie można było się nudzić. Piękna historia przypomniała nam o potrzebie doceniania tego, co się otrzymało od życia. Tradycyjnie, w czasie seansu raczyliśmy się popcornem zakupionym w kinowej kawiarence. To był udany dzień, towarzyszył nam dobry humor i przyjazna atmosfera.

Zdjęcia

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1408/dsc_7932_copy.jpgDnia 10 lutego 2023 roku poczet sztandarowy Sylwia, Dawid i Mirosław pod opieką pani Moniki Mróz uczestniczył w uroczystościach 83 rocznicy wywózki Polaków na Sybir pod pomnikiem Zesłańców Sybiru przy kościele Świętego Antoniego w Sokółce. Uroczystość rozpoczęła się od śpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrali Sybiraczka Krystyna Biziuk, Starosta Sokółki Piotr Rećko, radny Rady Powiatu Sokólskiego Krzysztof Pawłowski. Pod pomnikiem złożono kwiaty, zapalono znicze oraz wspólnie odśpiewano modlitwę w intencji zmarłych Zesłańców.
Monika Mróz

https://www.soswsokolka.pl/images/rozpoczynamy_rekrutacj_na_zajcia_z_rzdowego_programu_za_zyciem_oddn10022023r_2_copy.png

https://www.soswsokolka.pl/images/136-o.jpgDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w roku 2004. Świętowany jest na on całym świecie i ma na celu organizowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na 7 lutego, a nasz ośrodek bierze udział w tej akcji już po raz 15. Podobnie jak w całej Polsce rozpoczniemy dzisiaj  działania, które będziemy realizowac aż do końca marca. Z działań przedstawimy fotorelację i sprawozdanie.

Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Organizatorki: E. Wińska, J. Nelke