http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzień Humanistyczny w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Włączamy się w Akcję Cała Polska Czyta Dzieciom oraz naszą tradycyjną już Akcję Głośnego Czytania "Jak nie czytam, jak czytam". Zachęcamy Was do obejrzenia filmu promującego Dzień Humanistyczny i czytanie. Czekamy na zdjęcia jak rodzinnie czytacie Wasze ulubione książki. Pozdrawiamy serdecznie Pani Kasia i Pani Agnieszka.

Filmik po kliknieciu w zdjecie

https://www.soswsokolka.pl/images/dh.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/kondolencjem.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_971/20200528_180447_t2.jpgW dniu 29 maja 2020 roku obchodziliśmy Dzień Rodziny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce. Nie mogliśmy tego dnia obchodzić wspólnie z całą społecznością ośrodka ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną. W związku z tym wychowawcy internatu przygotowali dla wychowanków ośrodka i ich rodzin trzy niespodzianki.Pierwszą niespodzianką była prezentacja multimedialna, która przypomniała wszystkim jak dobrze bawiliśmy się w poprzednich latach podczas Dni Rodziny. Drugą zaś piosenki w wykonaniu Gosi i Mateusza przygotowane specjalnie dla rodziców. Te dwie pierwsze niespodzianki zostały zorganizowane przez p Zytę i p. Kasię. Trzecią niespodzianką natomiast było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ph. „Nasza wesoła Rodzinka”.

https://www.soswsokolka.pl/images/kucharze.jpgBardzo dziękuję najstarszym uczniom za wzięcie udziału w Szkolnym Turnieju Wiedzy Gastronomicznej. W tym roku przebiegł on całkiem inaczej niż zawsze. Cieszę się, że wzięliście w nim udział. Dzielnie się spisaliście młodzi kucharze. Sprawdziliście swoją wiedzę gastronomiczną rozwiązując quizy kulinarne na temat: tradycyjnych polskich potraw, ogólnej wiedzy o gotowaniu oraz zup.  Turniej uatrakcyjnił również film kulinarny, z którego wypisaliście surowce wykorzystane do sporządzenia bigosu staropolskiego.

https://www.soswsokolka.pl/images/img_1723.jpgW dniach 6.05-18.05.2020r. w 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym został ogłoszony konkurs wiedzy o naszym  Papieżu. Zadaniem uczniów było wyszukanie w zasobach Internetu odpowiedzi na zadane pytania związane z życiem i działalnością papieża i wysłanie na emaila organizatorów. Udział w konkursie wzięło czworo uczniów, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania. Została również nagrodzona praca plastyczna, którą wykonał Krystian. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci płyt CD z ulubionymi piosenkami Świętego Jana Pawła II.

Beata Żółtko

Witajcie.

Dziś krótko ale w ważnej sprawie.

Istnieją dwa rodzaje uzależnienia: fizyczne i psychiczne. Jest związane z substancjami i czynnościami, np. alkohol, nikotyna, narkotyki, hazard, jedzenie, zakupy, multimedia.

Osoba uzależniona nie przyznaje się do problemu. Sama go nie dostrzega.

1. W POTRZASKU. 

Uzależnienie zaczyna się najczęściej od pustki. Najszybciej wypełnić ją tym, co mamy pod ręką. Łatwo wtedy przykuć uwagę czymkolwiek. Z każdym dniem, tygodniem, miesiącem ta potrzeba wrasta. Nie można się skupić na niczym innym ponieważ najważniejsze staje się zaspokojenie „głodu”. To staje się szybko jedynym celem. Bez tego nie zostanie podjęte żadne inne działanie. Im trudniej zaspokoić to pragnienie, tym mocniej zaciskają się „szpony” uzależnienia. Ostatecznie liczy się tylko i wyłącznie nałóg. Bez względu na cenę: rodzinę, zdrowie, pracę, finanse, własne życie. 

Destrukcyjne skutki uzależnienia obrazuje film:

https://www.youtube.com/watch?v=rLHvyud1zYY&feature=share

2. GDZIE SZUKAĆ POMOCY. 

Osoba uzależniona oraz członkowie jej rodziny, mogą korzystać w ramach NFZ ze świadczeń opieki psychiatrycznej oraz leczenia uzależnień w:

  • poradni
  • ośrodku dziennym
  • przychodni
  • szpitalu;

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce:

http://www.opssokolka.pl/punkt.html

Dużo zdrowia!

Zespół Wychowawczo-Profilaktyczny i Zespół ds. Uczniów z Niepełnosprawnością Umysłową w Stopniu Umiarkowanym lub Znacznym.

Szanowni Państwo prosimy o zapoznanie sie z

Procedurami bezpieczeństwa

w związku z ograniczeniem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2

podczas dowozu dzieci na zajęcia rewalidacyjne do SOSW

Procedury

https://www.soswsokolka.pl/images/img_20200527_131451_01.jpgUczniowie SOSW w Sokółce chętnie angażują się w różnorodną działalność plastyczną i aktywnie biorą udział w organizowanych konkursach plastycznych.

W marcu uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym ph. „Wiosna w lesie” organizowanym przez Dom Kultury w Bielsku Podlaskim we współpracy z Nadleśnictwem Bielsk. Celem konkursu było: upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska, obserwacja świata roślin i zwierząt wczesną wiosną , poszukiwanie  nowych rozwiązań plastycznych oraz kształtowanie wrażliwości i szacunku do ojczystej przyrody.https://www.soswsokolka.pl/images/853b5c43-8e2f-e7c8-0a3f-4156b4e83fe0.jpgPodsumowanie wyników wewnątrzszkolnego etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego ph. „Wiosna w lesie”, którego organizatorami byli: Dom Kultury w Bielsku Podlaskim oraz Nadleśnictwo Bielsk.

Na konkurs wpłynęło 11 prac wykonanych różnymi technikami. Przy ich ocenie wzięto pod uwagę inwencję, estetykę twórczą , różnorodność techniczną oraz samodzielność wykonania. Miło nam zakomunikować iż komisja konkursowa wyłoniła następujące miejsca i przyznała nagrody:

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

W związku z realizacją projektu pn. "Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy" informujemy, iż z dniem 15 maja br. ruszył nabór kandydatów na staże/praktyki w ramach projektu.

Termin naboru wniosków upływa 29.05.2020 r. (piątek). Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły.

Poniżej link do strony Powiatu Sokólskiego z zamieszczoną informacją o naborze i dokumentacją rekrutacyjną. 

http://sokolka-powiat.pl/2020/05/14/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-na-staze-praktyki-w-ramach-projektu-pn-kompetentni-w-dzialaniu-konkurencyjni-na-rynku-pracy/

 

https://www.soswsokolka.pl/images/dyplom.png

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć