
Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Z wielką radością informujemy, że nasz Ośrodek otrzymał podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania, podczas której wspólnie czytaliśmy dramat Juliusza Słowackiego pt. Kordian.
W liście przesłanym do naszej szkoły Prezydent podkreślił, że Narodowe Czytanie to inicjatywa, która łączy miłośników klasyki polskiej literatury i jednoczy Polaków na całym świecie. Jako wyraz uznania za nasz wkład w promocję polskiej literatury otrzymaliśmy nie tylko piękny list z podziękowaniami, ale także wyjątkowy dar – książkę z autografami pary prezydenckiej. To już kolejna publikacja w naszej kolekcji, którą z dumą przechowujemy jako pamiątkę zaangażowania naszej szkoły w tę szlachetną akcję. Zdjęcia
Katarzyna Zalewska
Coraz bliżej Święta… Uczniowie z klasy 1,2,3 szkoły branżowej pod kierunkiem p. Bożeny Mróz udekorowali salę pracowni gastronomicznej – ubrali choinkę, przystroili okna i drzwi. W ramach „Tygodnia Piernika” klasa 1,3 szkoły przysposabiającej do pracy i klasa 1,2,3 C PdP pod opieką p. Bożeny upiekła słodkie ozdoby piernikowe na choinkę, które przekazała na szczytny cel – na rzecz podopiecznych „Przystanku Nadzieja” w Sokółce i podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Krynkach. Życzymy Wam zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Oprac. Bożena Mróz

Laboratoria Przyszłości: SOSW w Sokółce systematycznie wykorzystuje pomoce zakupione w ramach inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Program zrealizowano przy wsparciu Zarządu Powiatu Sokólskiego na czele panem Piotrem Rećko Starostą Sokólskim oraz przy wsparciu Dyrektora SOSW pani Elżbieta Szomko, którym serdecznie dziękujemy. W ramach otrzymanej dotacji w wysokości 30 tysięcy złotych zakupiona została drukarka 3D, wzbogacono również wyposażenie pracowni technicznej o sprzęt do zajęć z zakresu stolarstwa i krawiectwa. Nowoczesne pomoce pozwalają uatrakcyjnić obowiązkowe zajęcia szkolne, rozwijają zainteresowania uczniów w czasie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Nasz ośrodek we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom siłę włączył się w Ogólnopolską Kampanię Dzieciństwo Bez Przemocy.
Kampania miała na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składały się na nią zaplanowane przez naszych pracowników działania edukacyjne wobec uczniów i rodziców oraz medialne, które odbywały się w terminie od 8 października do 19 listopada. Kampania koncentrował się wokół następujących zagadnień: uwrażliwienie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce, wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci, promowanie idei uważnego rodzicielstwa, promocja systemowych działań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Nasze działania w ramach kampanii zakończyły się w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci. Tego dnia, na znak sprzeciwu wobec przemocy, fasady budynków w całej Polsce zostały podświetlone na czerwono, nasze ona również rozświetliły się na czerwono a my razem z nim, na znak tego dnia byliśmy ubrani na czerwono.
Z dumą informujemy, że polsko-litewski projekt „Śladami Przeszłości ” opracowany i zrealizowany przez p. Urszulę Drewniak i p. Zuzannę Szarkowską- Czeczko został nominowany w prestiżowej kategorii "Wyrównywanie szans" podczas gali organizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Nasz projekt był jednym z 37 nominowanych, co stanowi ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nasze działania na rzecz równości w dostępie do edukacji zostały zauważone i docenione na najwyższym poziomi
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego reprezentowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku i środków Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce
Szkolenie dla rodziców na temat świadomości emocjonalnej opiekuna osób z zaburzeniami, zostało przeprowadzone 28.11.2024r. w Sokółce przez Panią Agnieszkę Puszko z Ośrodka Terapeutycznego REVENU z Białegostoku. Zadanie pn.: „Wsparcie otoczenia osób niepełnosprawnych w procesie wychowania i rehabilitacji” Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” w Sokółce było sfinansowane ze środków PFRON z dotacji otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego poprzez ROPS w Białymstoku.