http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1151/img_20210917_092741918_hdr_copy.jpgCo roku początek września jest czasem szczególnym, w którym przypominamy tragiczne karty naszej historii. Zazwyczaj robiliśmy to w sposób aktywny uczestnicząc w Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru, na który jeździliśmy każdego roku z pocztem sztandarowym, pod opieką p. Katarzyny Zalewskej i p. Doroty Kozaczyńskiej. W tym roku także nie było Marszu ze względu na pandemię, ale my, uczniowie kl. 2-3 PDP tradycyjnie już postanowiliśmy uczcić pamięć Sybiraków odwiedzając Pomnik Zesłańców Sybiru, by zapalić tam biało-czerwone znicze i oddać cześć Sybirakom oraz pomysłodawcy i twórcy Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, Wiktorowi Węgrzynowi.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1156/242197456_399295508485740_3645432276211472191_n_copy.jpg19 września w naszej miejscowości obchodzono uroczystość 101 rocznicy Bitwy Niemeńskiej. W tym patriotycznym wydarzeniu SOSW w Sokółce reprezentował poczet sztandarowy:Sylwia, Dawid i Mateusz pod opieką pani Moniki Mróz i pani Edyty Kondrat.  Po mszy świętej w Kościele kolegiackim pod wezwaniem Świętego Antoniego nastapił przemarsz uczestników pod pomnik Marszałka józefa Piłsudskiego z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki.                                                                                             

Tam odbyła się dalsza część obchodów: zakończenie VIII Sztafety Niepodległości wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńcow oraz występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz występ Mażoretek. 

Galeria 

Monika Mróz 

Wszem i wobec ogłaszamy że w „Wirtualne Podróże” wyruszamy,  z Panią Sabiną świat zwiedzamy i same korzyści z tego mamy .W nieznane wyruszamy, ciekawe miejsca poznamy Albumy już gotowe, piękne nowe, na wspomnienia już czekają, o notatki z podróży się upominają.  Poznamy nasz kraj, poznamy nasz świat,  pozostanie to z nami na kolejnych sto lat.                                                                                        

Informujemy i uczniowie klasy I SPU, VII-VIII SPU A, VII-VIII C rozpoczęli działania w ramach realizacji projektu „Wirtualne Podróże. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Pani Sabina Pilat, która ma swój kanał „Nauka w Plecaku” w serwisie Youtube. Celem projektu jest zwiedzanie i poznawanie ciekawych miejsc na całym świecie w czasie lekcji na żywo prowadzonych przez Panią Sabinę.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1142/20210917_092715_t2.jpg17 września uczniowie klasy 7-8 B Spu odwiedzili Filię Biblioteczną Nr 1 na Osiedlu Zielonym w Sokółce. Podczas spotkania pani Marta Wojewódzka-Szoda opowiedziała o pracy bibliotekarza, zgromadzonym księgozbiorze oraz pokazała nietypowe wydania książek. Oprócz tradycyjnych pozycji, które zazwyczaj spotyka się w bibliotekach, młodzież dowiedziała się, jak wygląda książka wykrojnik, ruchoma, sensoryczna. Ciekawostką były najmniejsze, największe, najcieńsze i najgrubsze książki w tej bibliotece.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1152/p9140035_copy.jpgW ramach realizacji upowszechniania czytelnictwa, oraz rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, w internacie SOSW w Sokółce w roku szkolnym 2021/2022 od września rozpoczęła się  Akcja „Czytanie na dobranoc”. Jest ona zaplanowana na I półrocze, z możliwością kontynuacji działań również w II semestrze. Akcję zainicjowały wychowawczynie internatu: p.  Beata Boguszewska i Katarzyna Bubieniec. 

„Czytanie na dobranoc” jak nazwa wskazuje odbywać się będzie w porze wieczornej, w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1148/242125512_380909096836700_1024359889092684828_n.jpg

Dziś, 17.09. uroczysty apel na temat agresji państw ościennych na Polskę, przygotowali uczniowie: Wiktoria, Zosia, Zuzia, Karol, Mateusz pod kierunkiem pań Agaty i Iwony.                                 

Przypomnieliśmy, że 1 września 1939 r. Polska stała się obiektem ataku wojsk niemieckich, a 17 września tego samego roku, granice Rzeczpospolitej przekroczyła Armia Czerwona. Nasz kraj był zmuszony zmagać się z walką na dwóch frontach, przeciwko dwóm wrogom.

Mimo zaskoczenia i przewagi sił, polski żołnierz z odwagą stawał naprzeciw wrogim wojskom, na morzu, lądzie i w powietrzu.
Pamiętajmy o historii naszej Ojczyzny!

Galeria                 

Iwona Gieniusz ,  Agata Gieniusz 

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1147/i_21_copy.jpgCoroczna akcja Sprzątanie Świata to już tradycja wśród naszych różnorodnych działań. ,,Myślę więc nie śmiecę”- tegoroczne hasło akcji w pełni miało odzwierciedlenie w naszej wspólnej inicjatywie. Początek roku szkolnego to doskonały czas na integrację grup oraz wspólną pracę na rzecz najbliższego środowiska. Ta inicjatywa zawsze łączy w sobie elementy pożyteczne z rekreacją i wypoczynkiem na łonie natury.
Wszystkie grupy pod opieką wychowawców wyruszyły na akcję wokół zalewu sokólskiego 14 września około godziny 17. Młodzież wykazała postawę aktywności w działaniu. Podczas akcji zauważyliśmy pewną zmianę- nazbieraliśmy o wiele mniej śmieci niż w poprzednich latach. To wspaniała wiadomość!

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1155/k14_copy.jpg15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki . Świętowanie Dnia Kropki u SOSW w Sokółce  rozszerzyło się na cały tydzień i tak powstał Tydzień Kreatywności.

Historia Vasti  i morał iż jedna kropka może zmienić wszystko zmotywowała społeczność SOSW do rozwijania swoich talentów, do kreatywnej pracy z kolorem, strukturą, kształtem.  

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1154/1k_copy.jpgMiędzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności zainspirowane historią małej Vashti, ktòra dzięki nauczycielce odkryła swòj wielki talent. W tym roku przedszkolaki z SOSW dołączyły do obchodów tego dnia. Nie zabrakło zabaw zainspirowanych tytułową „Kropką” – dzieci miały możliwość ożywić kropkę w aplikacji Quiver przy użyciu tabletu, wspólnie tworzyły pracę plastyczną z kropki oraz polowały na kolorowe kropki za pomocą pacek na muchy. Każda taka zabawa rozwija w nich otwartość, pomysłowość i wyobraźnię.

Galeria 

Sylwia Szomko 

Pierwszy, tegoroczny spektakl Internetowego Teatru TVP dla szkół „O mniejszych braciszkach Świętego Franciszka”  odbył się prosto z desek Teatru Maska w Rzeszowie dnia 14.09.2021 roku. Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1146/241751737_1340954606302586_1680671064818365760_n_copy.jpgDnia 13 września 2021 uczniowie kl 3 SP Geniusze wraz z wychowawczynią uczestniczyli  w  zajęcia integracyjnych w SOSW w Sokółce.  Do wspólnych „harców” w sali rekreacyjno –rehabilitacyjnej i poznawania świata polisensorycznie czyli dotykiem, smakiem, wzrokiem zaprosiła ich p. Zuzanna Szarkowska- Czeczko wraz z klasą 4-6 SPU.