http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_zapytania.png

W związku z realizacją projektu pn. „Kompetentni w działaniu, konkurencyjni na rynku pracy" informujemy, iż z dniem 7 września br. rusza II edycja naboru wniosków na pomoc stypendialną w ramach ww. projektu.
Termin naboru wniosków upływa 15.09.2020 r. Do tego dnia uczeń powinien złożyć dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie szkoły. Należy pamiętać o pieczątce szkoły i wpisaniu daty wpływu na wniosku oraz ostemplowanie i podpisanie wszystkich dokumentów przez wskazane w Regulaminie osoby. Do dnia 18 września 2020 r. dokumenty rekrutacyjne powinny trafić do biura projektu, Starostwo Powiatowe w Sokółce, pokój 64 (II piętro) - termin nieprzekraczalny.
Poniżej podajemy link do strony Powiatu Sokólskiego z zamieszczoną informacją o naborze i dokumentacją rekrutacyjną.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_990/dsc_6242_copy_t2.jpgWtorkowy poranek 1 września 2020r. powitał społeczność Ośrodka deszczową pogodą. Uroczystość związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego nie mogła odbyć się na placu szkolnym na zewnątrz. Uczniowie i rodzice spotkali się z wychowawcami w klasach. Swoją obecnością zaszczycił nas w tak szczególnym dniu Starosta Sokólski pan Piotr Rećko. Życzył wszystkim zgromadzonym powodzenia, wielu osiągnięć i sukcesów w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym. Pani  dyrektor Elżbieta Szomko w ciepłych słowach zwróciła się do uczniów, rodziców, nauczycieli życząc udanego i bezpiecznego roku szkolnego z zachowaniem środków ostrożności związanych z epidemią COVID-19. Wychowawcy w klasach zapoznali rodziców i uczniów szczegółowo z obowiązującymi od 1 września w Ośrodku procedurami bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią i przedstawili organizację roku szkolnego. Zdjęcia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbedzie się 1września o godz. 9.00

na placu szkolnym.

Rodzice/opiekunowie uczniów proszeni są o założenie maseczek.

 

Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczenstywa COVCID -19 obowiązującymi

w ośrodku od 1 wrzesnia 2020

PROCEDURY
 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_988/34_t2.jpgW dniach 17.08-21.08.2020r. SOSW przygotował mnóstwo atrakcji. Wychowankowie brali udział w „Obozie stacjonarnym usamodzielniającym osoby niepełnosprawne” dofinansowanym ze środków PFRON zorganizowanym przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” w Białymstoku we współpracy z dyrektorem i nauczycielami SOSW w Sokółce.

https://www.soswsokolka.pl/images/118292243_3004307409679650_3833616672198795966_n.jpgZróbmy to dla zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. W ostatnim czasie wymieniliśmy podłogę na naszej siłowni układając maty gumowe, które chronią przed urazami w trakcie wykonywania ćwiczeń. Stanowią one również świetną amortyzację podczas skoków. Dodatkowo dodają ciekawego charakteru wystroju wnętrza naszego obiektu sportowego. Dzięki pomocy chłopaków z UKS Gladiator Patryka i Kamila oraz Pana konserwatora Wojtka zdołaliśmy ułożyć podłogę przy tym poprawiając bezpieczeństwo ćwiczących. Niebawem spodziewamy się kolejnych nowości w postaci nowych urządzeń do ćwiczeń i akcesoriów.

https://www.soswsokolka.pl/images/reklamadzieciom-6551.jpgW roku szkolnym 2020/2021 grupa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce skorzysta z Terapii Neuroflow w ramach projektu „Terapia Neuroflow szansą podopiecznych z zaburzeniami przetwarzania słuchowego”. Z terapii skorzystają przede wszystkim wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce. Będzie to możliwe dzięki darowiznie otrzymanej z Telewizji Polskiej S.A. w ramach akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom 2019” i środków pozyskanych na Balu Charytatywnym w 2020r.

Więcej informacji w zakładce Stowarzyszenia

https://www.soswsokolka.pl/viewpage.php?page_id=215

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_992/received_604437557099020_kopiowanie.jpegKolejna grupa podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce wyjechała na pobyt rehabilitacyjny do Ośrodka Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego „Leśny Zakątek” w Zaździerzu. Wyjazd możliwy był dzięki dotacji z Fundacji PZU na realizację projektu „Kompleksowa rehabilitacja na dwutygodniowym turnusie”. Projekt dotyczył wyjazdu 15-osobowej grupy podopiecznych stowarzyszenia na 14. dniowy turnus rehabilitacyjno – rekreacyjny w Zaździerzu w Ośrodku „Leśny Zakątek”.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_986/4_t2.jpgW ramach współpracy SOS – W w Sokółce i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej „Barka” powstała na terenie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego inspirująca rabata z wieloletnimi roślinami min.: trzmieliną, tujami kulistymi danica, hortensjami, janowcami, tawułami, świerkiem gwieździstym, kosodrzewiną, jałowcami blue, żurawkami, modrzewnicą pospolitą. Już same nazwy budzą zaciekawienie, a piękno tych roślin cieszy każde oko.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_985/20190204_141732_t2.jpgJuż od września zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce na hipoterapię. Intensywnie zaczynamy nad tym pracować trenując konie oraz przygotowując instruktorów – terapeutów.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zakupił dwa piękne konie: Goliata i Torina, dzięki którym rozpoczniemy prowadzenie zajęć hipoterapii.

Nową formę rehabilitacji zawdzięczamy Panu Staroście Piotrowi Rećko, który jest inicjatorem tego pomysłu. Pan Starosta chętnie popiera i wspiera nowoczesne, skuteczne metody terapii i rehabilitacji naszych podopiecznych.

https://soswsokolka.pl/images/fo_post_fb_431.pngUdało się! Będziemy #SuperKoderami. Od września ruszamy z zajęciami, @Fundacja Orange pomoże nam uczyć programowania. Nie możemy się doczekać!;)  

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. Dołączamy jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange. Dotychczas z programu skorzystało już 490 szkół w całej Polsce. 

https://www.soswsokolka.pl/images/logo_pkol.jpghttps://soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_982/106924234_169962871198598_5125660549743560356_o_t2.jpgDnia 03.07.2020r. grupa 23 podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” uczestniczyła w piątym, już ostatnim podsumowującym dniu półkolonii letnich, który obfitował w wiele ciekawych zajęć i atrakcji. Tego dnia podopieczni indywidualnie oraz grupowo brali udział w specjalistycznych zajęciach z zakresu integracji sensorycznej oraz w zajęciach muzycznych. Również chętnie realizowali się artystycznie tworząc ciekawe prace plastyczne różnymi technikami inspirowanych wyobraźnią. Brali też udział w grach i zabawach sportowych w formie zawodów z elementami rywalizacji oraz w zabawach integracyjnych z chustą Klanzy. Tego dnia piękna pogoda dopisała, więc w ramach rekreacji podopieczni uczestniczyli w spacerze wokół sokólskiego zalewu podziwiając piękne widoki i otaczającą przyrodę oraz „pracowali nad kondycją”  ćwicząc w siłowni „pod chmurką”.