https://www.soswsokolka.pl/images/logo_umwp_jpeg.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/445423664_989034459895333_5810043813060728083_n.jpg



https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1632/444486272_985559250242854_8609341382252962548_n_t2.jpgDnia 28 maja 2024 roku odbył się piknik w Stadninie Koni w Geniuszach podsumowujący realizację projektu „Hipoterapia i alpakoterapia - wsparciem rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami”. W spotkaniu udział wzięli: uczestnicy projektu z rodzicami, wychowankowie internatu i członkowie Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” w Sokółce. Środki na realizację tego projektu, Stowarzyszenie „Pod Skrzydłami” pozyskało w ramach 30 edycji akcji charytatywnej TVP „Reklama Dzieciom 2022”. W projekcie uczestniczyło 16 podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sokółce. Od września 2023 do czerwca 2024 zrealizowano: 80 godzin zajęć hipoterapii i 80 godzin alpakoterapii.

https://www.soswsokolka.pl/images/pot.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1649/24_t2.jpg

22 maja 2024roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce uczestniczyli w wycieczce do Augustowa i Studzienicznej w ramach przedsięwzięcia Podlaskiej Organizacji Turystycznej „Poznajemy Podlasie”, od której uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 7500zł. Była to wspaniała przygoda, podczas której mieliśmy niesamowitą okazję wybrać się w rejs statkiem po jeziorach augustowskich. Po opuszczeniu portu, płynęliśmy rzeką Nettą. Mijając piękne, spacerowe trasy po obu stronach Netty, wpłynęliśmy na jezioro Necko. Potem skierowaliśmy się na jezioro Rospuda, położone wśród dziewiczej, nienaruszonej przyrody. Podziwialiśmy unikatowość Doliny Rospudy, której krajobraz chroniony jest ze względu na występowanie rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Urzekły nas widoki rzeki Klonownica, jeziora Białego.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie prosimy o zapoznanie się z listem Ministra Zdrowia dotyczącym ważnych kwestii zdrowotnych

LIST

/images/wersja_polska_dwujezyczna_cmyk.png

Dziś nadszedł dzień, w którym kończymy naszą niezapomnianą wymianę młodzieżową. Były to dni pełne przygód, nauki i wspólnie spędzonego czasu, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Podczas apelu pożegnalnego dokonaliśmy całościowej ewaluacji naszego programu. Każdy z uczestników miał okazję podzielić się swoimi wrażeniami, doświadczeniami i tym, co najbardziej zapadło mu w pamięć. Było to również wyjątkowe, wzruszające podsumowanie naszej wspólnej pracy i zabawy.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1742/445393020_981923707273075_1464465651536065142_n_t2.jpg

Dnia 24.05.2024 roku grupa uczniów z SOSW w Sokółce z panią Dyrektor Elżbietą Szomko i nauczycielami świętowali Dzień Rodziny połączony z Festiwalem Piosenki "Rodzina razem się trzyma" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyznie. Zebranych powitał Dyrektor placówki Janusz Pawłowski. Na scenie można było zobaczyć występy wokalne uczestników. Naszą szkołę zaprezentowały duety Ania i Natalka ze Szkoły Branżowej oraz Zuzia i  Emilka ze Szkoły Podstawowej przygotowane przez panią Edytę. Na zebranych czekały liczne atrakcje: pyszne potrawy z grilla, pizza, uwielbiana przez wielu wata cukrowa, popcorn, ciasta i lody. Punkt malowania twarzy i kącik piękności również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przygotowano też loterię fantową. Chętni uczniowie korzystali do woli z bezpłatnych dmuchańców. Na pamiątkę tego emocjonującego dnia uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Miła i pełna życzliwości atmosfera sprzyjała podkreśleniu wagi prawidłowych relacji rodzinnych oraz nawiązywaniu bliższego kontaktu i interakcji z innymi uczestnikami. Zdjęcia

M. Mróz
#Pierwsza Komunia Święta - wyjątkowy dzień w naszej placówce. Podczas święta ośrodka pięcioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. To moment, kiedy młodzi członkowie naszej szkoły po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Eucharystii ♥️

 

/images/logotyp_wsmc.jpgPo raz kolejny do Sokółki przyjechały dzieci i młodzież z podlaskich szkół specjalnych, integracyjnych, ośrodków, warsztatów terapii i stowarzyszeń, aby zaprezentować swoje talenty artystyczne: muzyczne, wokalne, taneczne, aktorskie w czasie imprezy pod nazwą „Wielkie Święto Małego Człowieka” – Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Podlasia. Ta barwna, kolorowa i radosna impreza promująca różnorodną twórczość niepełnosprawnych to jedna z wieloletnich tradycji naszego Ośrodka.

/images/wersja_polska_dwujezyczna_cmyk.png

Czwarty dzień wymiany młodzieży rozpoczął się od długiej porannej podróży do Warszawy. Wyruszyliśmy wcześnie, aby móc w pełni wykorzystać czas spędzony w stołecznym ZOO, które jest znane z bogactwa gatunków i doskonałych warunków do edukacji przyrodniczej. Po przyjeździe i krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w warsztatach, które umożliwiły nam bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Szczególną atrakcją była możliwość dotykania węża i sprawdzenia, jaki jest w dotyku - wielu z nas było zaskoczonych, jak miękka i gładka może być skóra tego gada. Mieliśmy także okazję obejrzeć z bliska agamę oraz sprawdzić, czy jeż ma kolce. Te doświadczenia były nie tylko edukacyjne, ale także niezwykle ekscytujące dla młodzieży. Następnie rozpoczęliśmy grę terenową, która miała na celu poszukiwanie i identyfikację gatunków zagrożonych wyginięciem. 

/images/wersja_polska_dwujezyczna_cmyk.png

Trzeci dzień wymiany młodzieży polsko-litewskiej obfitował w różnorodne aktywności, które pozwoliły uczestnikom na poznanie i zrozumienie życia ptaków, sów i sokołów podczas zajęć w Sokolarni w Wasilkowie. Poprzez obserwację tych fascynujących stworzeń oraz naukę o ich zwyczajach, uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat świata przyrody i zrozumieli jego różnorodność. W Wiosce Indiańskiej w Supraślu beneficjenci mieli okazję doświadczyć autentycznego życia indiańskiego plemienia. Przejażdżki konne, bliskie spotkania z alpakami, łowienie złota oraz obserwacja szop pracza i skunksa to tylko niektóre z atrakcji, które dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Prowadzenie alpak na spacer, ich ubieranie oraz pokonywanie torów przeszkód pozwoliło na głębsze zbliżenie się do tych uroczych stworzeń i czerpanie z tego radości.

/images/wersja_polska_dwujezyczna_cmyk.png

Dzisiaj mieliśmy niezwykłą przyjemność odwiedzić Safari Zoo w Zatykach, gdzie poznaliśmy dzikie zwierzęta zamieszkujące w prawie naturalnych warunkach. Ta wyjątkowa wizyta była nie tylko edukacyjna, ale i emocjonująca, przynosząc uczestnikom wiele niezapomnianych przeżyć. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez przewodnika, który zapewnił nam fascynującą wyprawę obserwacyjną po terenie zoo. Zwiedzanie odbywało się z przyczepy samochodu terenowego co dostarczyło dodatkowej dawki adrenaliny, gdyż doświadczeni kierowcy nie szczędzili nam atrakcji w postaci jazdy off-road. Podczas jazdy po safari obserwowaliśmy wielorakie gatunki zwierząt, od majestatycznych danieli po szybkie strusie, zwinne jelenie, egzotyczne ptactwo oraz imponujące bawały, jaki po dzikie owce arui. Każde spotkanie ze zwierzętami było dla nas niezwykłym przeżyciem, a przewodnik dostarczał nam informacji na temat ich zachowań, życia w naturalnym środowisku oraz zagrożeń z jakimi się borykają na co dzień. Widząc te niesamowite stworzenia na własne oczy, uczestnicy mogli lepiej zrozumieć potrzebę ochrony dzikiej przyrody i środowiska naturalnego. To nie tylko wzbogaciło ich wiedzę, ale i zaszczepiło większą troskę o naszą planetę i wszystkie formy życia, z którymi ją dzielimy.