http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_106/dsc08902.jpg

„Zajęcia prowadzone wraz z ekomobilem to praktyka, która bawi oraz inspiruje do dalszego poznawania przyrody…, warsztaty z ekomobilem zachęcają uczestników do pogłębiania zainteresowań w zakresie ochrony natury i środowiska” – tak na swojej stronie przedstawia swe cele Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Agro –Gruop. O sposobach przekazywania swych celów i ekologicznej misji informacyjnej mogliśmy się przekonać 17 kwietnia 2013 roku. W tym dniu w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu „JEŻOWÓZ - program mobilnej edukacji ekologicznej dla uczniów i nauczycieli".

http://www.soswsokolka.pl/images/mms_img-1012767265.jpg

17.04.2013r. sześć  wychowanek ośrodka wzięło udział  w IV konkursie tańca ph.: „Baw się i tańcz”, który miał miejsce w Zespole Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim. Naszą  szkołę reprezentowały: Ewa Kasiańczuk, Renata Furman, Monika Kieda, Justyna Sadkowska, Sylwia Gilewska i Izabela Matyskiel. Zawodnicy mieli do wyboru: występy solo, taniec ludowy,taniec nowoczesny, przedstawienie muzyczne.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_104/dsc08858.jpg

Dnia 16 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy SPL i GL wraz z p. Katarzyną Zalewską i p. Agnieszką Ambrożko wybrali się na wiosenne zwiedzanie Sokółki. Jako temat przewodni wybrano instytucje kultury działające w naszym mieście. Pierwszym przystankiem był Sokólski Ośrodek Kultury, gdzie młodzież obejrzała wystawy malarstwa, rysunku i zdjęć oraz poznała ofertę warsztatową. Następnym etapem było Muzeum Ziemi Sokólskiej. Dzięki ciekawej i barwnej opowieści pani Aleksandry Pluty poznaliśmy dzieje Sokólszczyzny.

Obrazy: kredki.jpeg

Po raz trzeci uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Strażnik Lasu” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Konkursowi przyświecały cele:
-rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych;
-rozbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą;
-kształcenie i doskonalenie umiejętności bezpiecznego korzystania z zasobów leśnych;
-wyrabianie poczucia współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.

http://www.soswsokolka.pl/images/p1090081.jpg

DNI OTWARTE OŚRODKA za nami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę w tych dniach. Goście mieli możliwość zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną, zwiedzali bazę dydaktyczno-rehabilitacyjną oraz obejrzeli prezentację i film dokumentujący wieloletnią działalność SOSW.

Szanowni rodzice i opiekunowie, jeśli nie dotarliście do nas w proponowanych terminach, zapraszamy do zapoznania się z placówką w dogodnym dla Państwa czasie. Informacja o naborze na rok szkolny 2013/2014 w zakładce Dokumenty szkoły.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_102/dsc08942.jpg

12.04.2013r. na  apelu ogólnoszkolnym podsumowaliśmy udział uczniów ośrodka w akcji społecznej „Akwarium za jeden uśmiech”, której organizatorem była firma Aquael. Do udziału w tej akcji społecznej przygotowała uczniów nauczycielka Elżbieta Szomko. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni w sposób szczególny – wygrali akwarium o pojemności 200 litrów  z podstawowym sprzętem- grzałką i filtrem.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_103/kaaoke4.jpg„Śpiewać   każdy może,
trochę lepiej lub trochę gorzej…”

Młodzieżowa Rada Internatu w dn. 10.04.2013r. we współpracy z  p. Katarzyną Dylewską i p. Ewą Wińską  zorganizowała „Wieczór z karaoke”. Wszyscy wychowankowie internatu mogli wykazać się umiejętnościami muzycznymi popisać się śpiewem i znajomością piosenek disco polo. Dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie, które trwała do późnego wieczora.

http://www.soswsokolka.pl/images/olimpiady_specjalne.pngW dniu 9 kwietnia 2013 roku Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie zorganizował Wojewódzką Konferencję Szkoleniową na temat: „20-lecie Olimpiad Specjalnych Polska w województwie podlaskim”. Reprezentacja zawodników Klubu sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych w składzie: Justyna Sadkowska, Łukasz Sadkowski, Monika Kieda, Renata Furman miała zaszczyt w niej uczestniczyć. Spotkanie odbyło się w wytwornym wnętrzu Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_98/dsc08674.jpg„Alleluja biją dzwony!

Alleluja echo głosi!

Chrystus bowiem Zmartwychwstały

W serca nasze pokój wnosi!”

http://www.soswsokolka.pl/images/na_str.jpg26.03.2013r. na terenie ośrodka odbył się apel, podczas którego zostały rozstrzygnięte dwa konkursy plastyczne. Celem konkursu ph.: „Najpiękniejsza pocztówka bożonarodzeniowa” było przybliżenie i zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją związaną z Bożym Narodzeniem; rozwijanie wyobraźni plastycznej; prezentacja oraz popularyzacja twórczości dziecięcej ; upowszechnienie kultury plastycznej oraz stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci i młodzieży uzdolnionej w dziedzinie sztuk plastycznych w konfrontacji z rówieśnikami.

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach itd., potem upragnione przez wielu Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodzinę, wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi dzielą się podlascy policjanci: