http://www.soswsokolka.pl/images/zawody_bia1.jpg

Dnia 4 czerwca 2013 roku na stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku odbyły się XIV-te Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, zorganizowane przez Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Białymstoku. W dwudziestu konkurencjach, w czterech kategoriach wystartowało około 60 zawodników z ośmiu szkół i placówek specjalnych: SOSW Długobórz, SOSW Sokółka, SOSW Suwałki, ZSSp. Bielsk Podlaski, ZSSp Łomża, SP Nr 11 w Białymstoku, ZS 13 Białystok i ZS 16 Białystok.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_121/dsc09355.jpg

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, w związku z tym Dzień Humanistyczny połączony z Dniem Książki poświęcony został sylwetce tego poety. Pod hasłem: „Pociąg do Tuwimowa”, w dniu 04.06.2013r. uczniowie pod kierunkiem pań: Bożeny Daszuty  i Katarzyny Zalewskiej przygotowali przedstawienie ukazujące twórczość poety skierowaną do dzieci. W ciekawych aranżacjach zaprezentowali znane i lubiane utwory zachęcając do pełniejszego poznania wierszy autora.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_122/dsc09237.jpg

Zawodnicy: Anna Czarnomysa – ucz. kl. I GL, Monika Kieda – ucz. kl. I PdP, Renata Furman - ucz. kl. II PdP 28.05.2013r. podczas Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich  reprezentowali naszą szkołę biorąc udział w Mityngu Lekkoatletycznym pod Patronatem Dyrektora OSiR w Sokółce. Start dziewcząt w konkurencjach: bieg na 60 m., rzut piłeczką  palantową, skok w dal i Test Coopera udowodnił ich silę, hart ducha i umiejętność walki fair - play.

Obrazy: kredki.jpeg

Ponownie otrzymaliśmy wiadomość o wyróżnieniu pracy naszego ucznia Andrzeja Świetlickiego. Tym razem na XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Pamiętnik” – pod hasłem „Portret z historią w tle”, objętym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Na konkurs zorganizowany przez Galerię Sleńdzińskich w Białymstoku wpłynęło aż 510 prac z 50 ośrodków województwa podlaskiego, Litwy i Białorusi. Nasz wychowanek pracę techniką linorytu wykonał pod kierunkiem p. Beaty Tur.

Obrazy: kredki.jpeg

25 maja 2013r. w Muzeum Ikon w Supraślu odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród VII edycji Ekumenicznego Konkursu „Matka Boża w Ikonie”.  Honorowy Patronat sprawowali: Ks. Abp Edward Ozorowski – Metropolita Białostocki oraz Ks. Abp Jakub Prawosławny Arcybiskup Metropolita Białostocki i Gdański. Organizatorami byli Klub  Inteligencji  Katolickiej w Białymstoku i Muzeum Ikon w Supraślu (Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku).

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_120/dsc09126.jpg25 maja 2013r.

Do szkolnej świetlicy schodzą się goście. Są to mamusie, tatusiowie, babcie, rodzeństwo naszych uczniów. A okazja jest ważna: DZIEŃ RODZINY.

Godzina 10. Czas rozpoczynać.

Obrazy: kredki.jpeg

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie w konkursie plastycznym naszego wychowanka Andrzeja Świetlickiego. Wykonana przez ucznia praca pod kierunkiem p. Beaty Tur otrzymała nagrodę w kategorii 15-21 lat w konkursie pt. „Krajbraz Polski - Tradycje, Współczesność, Przyszłość” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Sukces jest tym większy, iż  na konkurs wpłynęło aż 540 prac w 4 kategoriach wiekowych.

Obrazy: kredki.jpeg

Dnia 16.05.2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce, komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Kozłowska, p. Małgorzata Szuchnicka i p. Agnieszka Ambrożko, rozstrzygnęła szkolny etap konkursu plastycznego ph.: „DZIECIŃSTWO POWINNO BYĆ JAK PTAK - WOLNE I PIĘKNE, DZIECIŃSTWO POWINNO BYĆ JAK CZEKOLADA - SŁODKIE I DOBRE”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_118/dsc_1726.jpg

16.05.2013r. w godzinach popołudniowych w internacie SOSW odbyło się ognisko integracyjne, zorganizowane z inicjatywy wychowanków najstarszej grupy dla swoich młodszych kolegów i wychowawców. Chłopcy z grupy IV - M. Matyskiel, D. Nadolny, S. Nadolny, A. Czebak, A. Smyk, Ł. Sadkowski, rozpalili ogień i przygotowali prowiant dla wszystkich.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_115/dsc_1486.jpg14 maja 2013 roku godzina 13.00

Na naszym nowym mini - boisku odbywają się pierwsze zawody.

Jest to III Szkolny Mityng Lekkoatletyczny O.S.

Uczestnikami są uczniowie SPU, GU, PdP

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_116/dscf0515.jpg

08.05.2013r. cała społeczność internatu SOSW czynnie uczestniczyła w spotkaniu ze stomatologiem p. Anną Kaźmierowską oraz jej pomocą stomatologiczną p. Ulą. Pani doktor wygłosiła pogadankę na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz odpowiedziała na pytania stawiane przez naszych wychowanków. Każde dziecko otrzymało ulotkę dotyczącą prawidłowego dbania o zęby oraz pastę elmex do szczotkowania jamy ustnej.