http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II, III GU i I, II, III PdP pod opieką p. L.Taudul i p. M.Zarachowicz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej:

28.10.2011 – „Jesienną porą”

17.05.2012 – „Szanujmy nasze środowisko i żyjmy zdrowo”

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_dyplom_karpowicz.jpg

19.05.2012r. w Muzeum Ikon w Supraślu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom VI edycji Ekumenicznego Konkursu Plastycznego „Matka Boża w Ikonie”. Konkurs zorganizowano w ramach XVIII Dni Maryjnych – w tym roku pod hasłem: „Maryja – Matka Kościoła”. Miło nam poinformowac, że nasz uczeń Wojciech Karpowicz zajął II miejsce w tym konkursie. Linoryt przedstawiający Matkę Boską wykonał on pod kierunkiem p. Beaty Tur.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_43/sosw_fair2.jpg

„Fair play w sporcie i w życiu” pod takim hasłem obchodzone były w tym roku dni „szkoły bez przemocy” w SOSW w Sokółce. Impreza odbyła się 16 maja 2012roku. O godzinie 10.00 tego dnia wychowankowie rozpoczęli imprezę w świetlicy szkolnej krótką akademią dotyczącą tolerancji i przemocy. Z dużym zainteresowaniem uczniów spotkała się prezentacja multimedialna o zachowaniach fair play wśród sportowców i kibiców. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami polskich sportowców, którzy zasłynęli zachowaniem fair play nie tylko w Polsce ale i na świecie. Przedstawiono pokrótce historię polskiej piłki nożnej i mające się niedługo odbyć w Polsce zmagania piłkarskie na Euro 2012.

Obrazy: img217.jpg

W ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy Ośrodka z Biblioteką Dziecięcą w Sokółce w dn. 16.05.2012r. w bibliotece, zorganizowano pokonkursową wystawę prac plastycznych naszych wychowanków p.h. „Bez złości mamy więcej radości”. Konkurs został ogłoszony w ramach realizacji V edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”. Zaprezentowane na wystawie prace cechuje niezwykła inwencja twórcza i różnorodność zastosowanych technik plastycznych.
Prace można oglądać do końca roku szkolnego w siedzibie biblioteki przy ul. Sikorskiego 25 w Sokółce. 

Obrazy artykułów: sosw_konkurs_eko3.jpg

15.05.2012r. tradycyjnie jak co roku stanęliśmy w szranki z wiedzą ekologiczną. Uczennice: Renata Furman, Martyna Krempa i Małgorzata Wysocka reprezentowały nasz Ośrodek w III Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 13 w Białymstoku. Honorowowym Patronem konkursu był Prezydent Miasta Białegostoku oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

14.05.2012r. w godz. 09.50-11.30 na boisku ZSZ w Sokółce odbył się II Szkolny Mityng Lekkoatletyczny OS, którego organizatorem była Sekcja „Sokół” Olimpiad Specjalnych w składzie: p. Elżbieta Margielewicz, p. Małgorzata Zarachowicz, p. Anna Gałka, p. Marta Biedź. Nadrzędny cel imprezy sportowej stanowiło wyzwolenie aktywności ruchowej u niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. 

http://www.soswsokolka.pl/images/sosw_konkurs_bez_zlosci.jpg11.05.2012r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce komisja konkursowa w składzie: p. B. Daszuta, p. I. Gieniusz, p. M. Łapińska, rozstrzygnęła szkolny konkurs plastyczny ph. „Bez złości mamy więcej radości” zorganizowany w ramach realizacji VI edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.Pomysłodawcą konkursu i realizatorem programu jest corocznie Zespół Profilaktyczny SOSW.

Zarząd Powiatu Sokólskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Sokółce,
ul. A. Mickiewicza 11. Ogłoszenie do pobrania tutaj.

Spotkanie w ośrodku

Na początku kwietnia informowaliśmy, że w związku z obchodami Roku Korczakowskiego nasze uczennice pod opieką p. Grażyny Tymoszuk i p. Moniki Mróz odwiedzały sokólskie szkoły i przedszkola w celu przybliżenia dzieciom sylwetki i twórczości naszego patrona Janusza Korczaka. Artykuł do przeczytania tutaj.
Inicjatywa wciąż trwa, w związku z czym w dniu 27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola w Czarnej Białostockiej, które obejrzały przedstawienie o Kajtusiu Czarodzieju oraz zwiedziły nasza placówkę.

Obrazy: dsc06206.jpg

07.05.2012r. odbył się apel upamiętniający 221 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomnieliśmy sobie karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, by pielęgnować naszą niezależność i tożsamość narodową, by budować współczesną kulturę i tradycję Europy. W apelu wzięły udział uczennice klas: III GU, I- III PdP. Tekst, oprawę muzyczną i dekorację przygotowały panie Małgorzata Zarachowicz i Marta Biedź.

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja03.05.2012r. poczet sztandarowy z naszego Ośrodka uczestniczył w miejskich obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji naszej Ojczyzny w Kościele p.w. św. Antoniego w Sokółce, następnie odbył się przemarsz ulicami miasta na Plac Piłsudskiego w Sokółce, gdzie reprezentanci sokólskich szkół i zakładów pracy oddali hołd pod pomnikiem Marszałka oraz złożyli wieńce i kwiaty.