http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_dyplom_piosenka_zolnierska.jpg

13.11.2012r. w Zespole Szkół Integracyjnych Sokółce odbył się II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, na którym naszą placówkę reprezentowali uzdolnieni muzycznie wychowankowie: Krzysztof  Możejko i Michał Gonczaruk. Wykonali oni solo oraz w duecie popularne utwory patriotyczne pt, „Mury”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, zdobywając duże brawa publiczności.

11.11.2012r. w Sokółce miały miejsce uroczyste obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w których wziął udział poczet sztandarowy z naszej placówki: Rafał Grynczel, Monika Kieda, Justyna Sadkowska pod opieką p. Katarzyny Dylewskiej. Obchody rozpoczęły się mszą św. W Kościele Kolegiackim Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Następnie odbyła się uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w centrum miasta.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku, Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. To ważny dzień, tak bliski sercu każdego Polaka, dlatego aby godnie go uczcić uczennice  naszej szkoły z klas PdP i GL pod kierunkiem p. Marty Biedź przygotowały montaż słowno-muzyczny, ph.: „Jest takie miejsce, taki kraj”.

Wręczenie nagrody za tytuł Mistrza Wiedzy

08.11.2012r. w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Wiedzy pod hasłem „EURO 2012”. Organizatorem turnieju był UKS SOKOLIKI SOSW, panie: Lucyna Taudul i Urszula Drewniak. Uczestnikami byli przedstawiciele klas: SPL, GL, ZSZ, ULOS; obserwatorami ich koledzy i koleżanki. Turniej przebiegał zgodnie z regulaminem. Zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną na temat Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej mężczyzn, seniorów.

 

Jedna z konkurencji VII Szkolnego Dnia Treningowego Aktywności Motorycznej MATP

07.11.2012r. w naszej szkole odbył się VII Szkolny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych MATP, którego organizatorem były członkinie Sekcji Sportowej „Sokół” Olimpiad Specjalnych, p. Elżbieta Margielewicz, p. Małgorzata Zarachowicz, p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko i p. Marta Biedź.

 

Obrazy kategorii newsów: sosw_ciekawe_spotkanie1.jpg

30.10.2012r. na zaproszenie opiekuna wolontariatu p. Małgorzaty Chomko z Zespołu Szkół Rolniczych  grupa młodzieży w składzie: Martyna Krempa, Anna Czarnomysa, Iza Matyskiel, Renata Furman i Zbigniew Sienkiewicz wraz z opiekunem p. Moniką Mróz uczestniczyła w spotkaniu z młodym człowiekiem  Patrykiem Kownackim – tancerzem i instruktorem tańca współczesnego w białostockiej Akademii Tańca „Szał”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_75/dsc_0511.jpg

25.10.2012r. w piękny jesienny dzień, choć nieco chłodny uczniowie z klas PdP w składzie: Paweł Miszkowicz – Adamowicz, Justyna Jurewicz, Małgorzata Wysocka, Renata Furman pod opieką pani Beaty Mozolewskiej i Marty Kawrygo – Leonowicz wzięli udział w spotkaniu konkursowym ph. „Impresje Jesienne”.  Podczas spotkania mogli wykazać się wiedzą  odnośnie aktualnej pory roku.

Dyrektor SOSW w Sokółce ogłasza przetarg nieograniczony na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rok 2013. Do pobrania Ogłoszenie o przetargu oraz Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/kino1.jpg24.10.2012r. grupa 22 wychowanków internatu pod opieką wychowawców: p. Beaty Tur, p. Małgorzaty Hołowni-Iwanow oraz p. Beaty Boguszewskiej uczestniczyła w wyjściu do kina „Sokół" w naszym mieście. Młodzież obejrzała muzyczny film pt. „Step up4 Revolution". Film w ocenie młodzieży i wychowawców film był bardzo ciekawy i wszystkim się podobał.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_73/turniej15.jpg

24.10.2012r. uczniowie klas SPU, GU, PdP mogli zmierzyć się w Szkolnym Turnieju Wiedzy pod hasłem: XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012. Turniej składał się z 2 części. W pierwszej uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Pytania były dopasowane do poziomu uczniów poszczególnych klas. Każda dobra odpowiedź nagradzana była gromkimi brawami.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_79/muzeum3.jpg

24.10.2012r. wychowankowie internatu uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz spotkaniu z pracownikami Zakładu Szewskiego PIOTR POMPA NAPRAWA OBUWIA. Wizyta w miejscowym muzeum zrobiła szczególne wrażenie na nowych wychowankach, którzy mieli niepowtarzalną okazję poznać historię miasta oraz obejrzeć zgromadzone eksponaty.  Dzięki ciekawej prezentacji p. Aleksandry Pluty mogliśmy zwiedzić kilka sal muzeum, w których mieszczą się wystawy stałe i czasowe.