http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_91/dsc_0505.jpg

Karnawał to czas radości i zabawy, dlatego też uczniowie SOSW w Sokółce bawili się na oczekiwanej przez wszystkich choince, która odbyła się w środę, 16 stycznia 2013 roku w godzinach od 12.00 do 15.00 w świetlicy szkolnej. Organizatorami  były p. Urszula Drewniak i p. Zuzanna Szarkowska- Czeczko. Zabawę umilał zespół „MEGAM”.

Dnia 13 stycznia 2013 roku w Sokólskim Ośrodku Kultury odbył się XXI Finał WOŚP. Cel tegorocznej zbiórki to ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Pani Beata Mozolewska z uczniami kl. I PdP wybrała się na koncert finałowy do kina „Sokół”. Uczestnicząc w koncercie chcieliśmy dać dowód solidarności, wdzięczności, współdziałania w szczytnym celu. Pamiętamy również o tym, że czerpiemy korzyści z działalności WOŚP.

http://www.soswsokolka.pl/images/konkurs_lop_1.jpg

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce w ramach III edycji Konkursu Ekologicznego „LOP kontra elektryczność”  ogłoszonego przez Ligę Ochrony Przyrody wspólnie z firmą recyklingową Serwisownia Sp. Z.o.o. zorganizowała zbiórkę zużytych i zniszczonych urządzeń zasilanych prądem lub baterią.

 

 

Obrazy: 3.gif„Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką!
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia”

Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku życzy
 Dyrekcja i społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. 

Obrazy: kredki.jpeg

21.12.2012r. o godz. 9.00 został zorganizowany apel całej społeczności szkolnej. Celem apelu było wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ph. „…dać dziecku całe powietrze, słońce, całą życzliwość jaka mu się należy, niezależnie od zasług czy win, zalet czy przywar” – Janusz Korczak.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_88/dsc08140.jpg

20.12.2012r. tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ten najbardziej magiczny wieczór w roku rozpoczął się od „Jasełek” w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej betlejemskiej scenerii i były przeplatane pięknymi, polskimi kolędami.

 

Obrazy: kredki.jpeg

19.12.2012r. Komisja Konkursowa w 9 - osobowym składzie pod przewodnictwem p. Tomasza  Jana Wydry rozstrzygnęła Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ph. „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Na całe życie” z Warszawy.


Obrazy: kredki.jpeg

W miesiącu październiku 2012r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Dzieci Januszowi Korczakowi”. Celem konkursu było: przybliżenie uczestnikom konkursu sylwetki Janusza Korczaka, zachęcenie do czytania utworów Janusza Korczaka, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej, rozwijanie wyobraźni estetycznej, a także umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

Puchary dla zwycięzców turnieju

13.12.2012r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. W sportowych zmaganiach wzięło udział 32 chętnych  zawodników. Walka toczyła się  w dwóch kategoriach:
I kategoria: klasy SPU, GU, PdP - sędzia główny p. Małgorzata Zarachowicz
II kategoria: klasy SPL, GL, ZSZ, ULOS - sędzia p. Dorota Kozaczyńska

logo UP

12 grudnia br. w ramach preorientacji zawodowej uczniowie klasy ULOS, ZSZ i gimnazjum pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej i p. Katarzyny Zalewskiej uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym w PUP w Sokółce. Poradnictwa i informacji zawodowych udzieliła nam p. Janina Łowczecka.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_86/zumba6.jpg

10.12.2012r. wychowankowie internatu SOSW w Sokółce wraz z wychowawcami uczestniczyli w pokazie tańca „zumba”, prowadzonego przez profesjonalnego instruktora, który zorganizowały panie: Beata Boguszewska i Beata Żółtko. Pani Alicja - instruktor tańca „zumba” i „salsa” przygotowała naszym wychowankom niezwykle ekspresyjny i dynamiczny pokaz taneczny obu stylów. Opowiedziała nam również o swojej pasji - tańcu, którym zajmuje się od 6 lat i wciąż się w nim doskonali.