http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_103/kaaoke4.jpg„Śpiewać   każdy może,
trochę lepiej lub trochę gorzej…”

Młodzieżowa Rada Internatu w dn. 10.04.2013r. we współpracy z  p. Katarzyną Dylewską i p. Ewą Wińską  zorganizowała „Wieczór z karaoke”. Wszyscy wychowankowie internatu mogli wykazać się umiejętnościami muzycznymi popisać się śpiewem i znajomością piosenek disco polo. Dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie, które trwała do późnego wieczora.

http://www.soswsokolka.pl/images/olimpiady_specjalne.pngW dniu 9 kwietnia 2013 roku Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie zorganizował Wojewódzką Konferencję Szkoleniową na temat: „20-lecie Olimpiad Specjalnych Polska w województwie podlaskim”. Reprezentacja zawodników Klubu sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych w składzie: Justyna Sadkowska, Łukasz Sadkowski, Monika Kieda, Renata Furman miała zaszczyt w niej uczestniczyć. Spotkanie odbyło się w wytwornym wnętrzu Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_98/dsc08674.jpg„Alleluja biją dzwony!

Alleluja echo głosi!

Chrystus bowiem Zmartwychwstały

W serca nasze pokój wnosi!”

http://www.soswsokolka.pl/images/na_str.jpg26.03.2013r. na terenie ośrodka odbył się apel, podczas którego zostały rozstrzygnięte dwa konkursy plastyczne. Celem konkursu ph.: „Najpiękniejsza pocztówka bożonarodzeniowa” było przybliżenie i zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją związaną z Bożym Narodzeniem; rozwijanie wyobraźni plastycznej; prezentacja oraz popularyzacja twórczości dziecięcej ; upowszechnienie kultury plastycznej oraz stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci i młodzieży uzdolnionej w dziedzinie sztuk plastycznych w konfrontacji z rówieśnikami.

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach itd., potem upragnione przez wielu Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodzinę, wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi dzielą się podlascy policjanci:

http://www.soswsokolka.pl/images/d41.jpg

11.03.2013r. uczniowie klas gimnazjalnych I-II i II-III (wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Zajczyk, p. Iwoną Gieniusz) zostali zaproszeni przez Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce do udziału w akcji pod hasłem „Postaw na owoce i warzywa” w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.

http://www.soswsokolka.pl/images/konkurs_wiedzy_o_jzyku_ojczystym.jpg

06.03.2013r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Ojczystym. Drużyna z naszego Ośrodka, w składzie: Anna Baranowska, Izabela Matyskiel, Izabela Kulmaczewska odniosła spory sukces zajmując II miejsce.http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_badmington1.jpg

27.02.2013r. w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, odbyły się III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” oraz Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim.

http://www.soswsokolka.pl/images/dbi_2013a.jpg

Jak co roku, do wspólnej idei bezpiecznego Internetu dla dzieci i młodzieży przyłączyła się także Polska. Tegoroczna kampania Dnia Bezpiecznego Internetu ruszyła 5 lutego pod hasłem „Serfuję. Respektuję.” Tematem przewodnim tegorocznej akcji były prawa i obowiązki cyfrowego obywatela.

 

Obrazy: kredki.jpegW grudniu 2012r. Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, zorganizowało konkurs plastyczny ph. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Konkurs zorganizowano na okoliczność uchwalenia roku 2012 rokiem Janusza Korczaka. Celem konkursu było upamiętnienie postaci jednego z najwybitniejszych Polaków i pedagogów XX wieku oraz propagowanie u dzieci postaw twórczych.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sam_1216.jpg

Uczniowie klasy II pdp pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Szomko przekazali Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” prace plastyczne z przeznaczeniem na aukcję XV Karnawałowego Balu Dobroczynnego. Każdego roku udowadniamy, że my również potrafimy i chcemy pomagać."