http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_174/mikoajki5.jpg6 grudnia  2013r. Ważna data. Mikołajki. Będzie zabawa, będzie się działo.
Zebranych na uroczystości uczniów  witają  p. Lucyna Taudul  i p. Małgorzata Zarachowicz. Mikołaj zostawił list i zadania do wykonania dla każdej klasy. Trzeba zabrać się do pracy. W ruch idą kredki, mazaki, długopisy. Każdy się stara dobrze wykonać swoje zadanie. Teraz prezentacja: przedstawiciel klasy pokazuje co i jak zrobiono. Brawo. Jeszcze jedno zadanie dla chętnych. 

http://www.soswsokolka.pl/images/szelmostwa_lisa_witlisa1.jpgW piątek 6 grudnia uczniowie naszego ośrodka otrzymali ciekawy prezent. Dzięki TVP mogli obejrzeć kolejną transmisję w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Tym razem były to „Szelmostwa Lisa Witalisa” w wykonaniu zespołu Teatru Polskiego w Bydgoszczy na podstawie bajki Jana Brzechwy. Bajka opowiadała o lisie, który został liderem swojego zespołu, co niosło ze sobą wiele ciekawych przygód. Piątkowy poranek upłynął więc nam w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy, czekamy na kolejne spektakle.

Organizatorzy: p. Marta Tolko-Kuziuta we współpracy z p. Martą Kawrygo-Leonowicz

http://www.soswsokolka.pl/images/kredki.jpeg

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zapoznał z wykazem autorów prac nagrodzonych i wyróżnionych w wojewódzkim konkursie plastycznym ph.: „W krainie wierszy Juliana Tuwima”.
Na konkurs wpłynęło 1177 prac plastycznych ze 120 placówek oświatowo – wychowawczych województwa podlaskiego. Jury konkursu, w skład którego weszli artyści plastycy oraz instruktorzy, dokonało oceny prac przyznając 17 nagród oraz 33 wyróżnienia.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_170/mikoajki6.jpgW dniu 05.12.2013 r. Młodzieżowa Rada Internatu SOSW oraz starsi wychowankowie w składzie: E. Kasiańczuk, M. Kieda, N. Krysiuk, A. Świetlicki, S. Nadolny, A. Czarnomysa i A. Baranowska pod przewodnictwem opiekuna - p. kierownik Beaty Tur zorganizowała Mikołajki dla całej społeczności internatu. Po powrocie z kolacji naszych wychowanków powitał cały zastęp św. Mikołaja w otoczeniu pracowitych elfów, który przybył na tę okazję prosto z Bieguna Północnego.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/tymoteusz1.jpg

29 listopada uczniowie naszej placówki mogli obejrzeć kolejną sztukę teatralną na żywo transmitowaną z Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Tym razem był to spektakl dla najmłodszych widzów pt. „Tymoteusz wśród ptaków”. Bohater spektaklu to mały miś, który mieszka w lesie razem z tatą. Ptaki wiosną w lesie są zajęte wysiadywaniem jaj, ale kukułka swoje jajko do wysiadywania podrzuca właśnie Tymoteuszowi i z tego powodu powstają przeróżne śmieszne sytuacje.

Organizator: p. Marta Tolko-Kuziuta we współpracy z p. Martą Kawrygo-Leonowicz

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_175/bal_czarno_biay3.jpgZgodnie z naszą internacką tradycją w dn. 28.11.2013r. odbył się Czarno-Biały Bal ph. „W krainie dnia i nocy”, zorganizowany przez wychowawców internatu: p. M. Hołownia-Iwanow, p. K. Bubieniec i p. B. Boguszewską. Prowadzące imprezę: Pani Dzień i Pani Noc przywitały wszystkich przybyłych czarno-białych gości i zaprosiły do wspólnej zabawy, wróżb i konkursów. Na początek każdy uczestnik musiał przedstawić się zebranym oraz zaprezentować swoją kreację, makijaż i fryzurę.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_169/andrz8.jpg28 listopada o godz.13.00 na sali gimnastycznej odbyła się impreza andrzejkowa w której udział wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele ośrodka. Uroczystość rozpoczęła się występem znanego zespołu „Megam”. Po występie p. Marta Kawrygo - Leonowicz wprowadziła wszystkich zebranych w atmosferę magii poprzez barwne przedstawienie historii obrzędów andrzejkowych. Następnie każdy z  wychowanków mógł wziąć udział w specjalnie na tę okazje przygotowanych wróżbach.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_171/konkurs16.jpg27 listopada 2013 r. odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs kulinarny – „Smaki Podlasia”. Zorganizowany został przez uczniów klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem p. Bożeny Mróz. Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej województwa podlaskiego, promowanie potraw specyficznych dla naszego regionu, zachowanie ich niepowtarzalnych smaków oraz rozwijanie zainteresowań i pasji kulinarnych.
 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_166/pika3.jpg

27 listopada br. odbyły się II Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej – Bielsk Podlaski 2013. Organizatorem był Zespół Szkół im. Jana Pawła II („Sprawni Razem”). Celem zawodów była integracja młodzieży poprzez sport oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu – gry w piłkę nożną.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_167/spotkanie_z_pielgniark5.jpg

Dnia 26.11.2013 roku o godz. 10.00 pielęgniarka szkolna p. Teresa Zaborowska przeprowadziła wśród uczniów SOSW zajęcia na temat: „Higiena osobista” metodą warsztatową. Po zajęciach uczniowie uzyskali wiedzę:
- Co to jest higiena osobista?
- Jak należy o nią dbać?
- Jakie środki i przedmioty służą do tego celu?
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał broszurkę „Jak zadbać o czystość”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_168/czas_wolny4.jpg

Dnia 26.11.2013r.w ramach zajęć z zakresu profilaktyki zdrowotnej i wychowawczej odbyło się spotkanie na temat „Sposobów zdrowego wykorzystania czasu wolnego”, prowadzone przez p. Beatę Mozolewską. Podczas zajęć starano się uzmysłowić uczniom ich zainteresowania. Zwrócono uwagę na sposoby spędzania czasu wolnego. Przekazano informacje na temat edukacji prozdrowotnej w odniesieniu do sposobów spędzania wolnego czasu.