http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. SOK

Na mikołajkową imprezę przygotowaną dla dzieci przez Sokólski Ośrodek Kultury wybrali się uczniowie z klasy I PDP z panią Beatą Mozolewską. Przygotowany przez Teatr Arkadia z Białegostoku spektakl pt. „Mikołaje wszystkich krajów łączcie się” zawierał różnorodne techniki teatralne - teatr cienia, lalkę, jak również żywego aktora na planie.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_84/dsc08085.jpg

6 grudnia 2012 r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki. Przed rozpoczęciem zabawy św. Mikołaj drzemał sobie w fotelu, co wzbudziło niesamowite wrażenie i zaciekawienie u dzieci. Podchodziły do Mikołaja, dotykały go, ciągały za nos i czapkę, a On nadal smacznie spał. Prowadząca p. Grażyna Tymoszuk przywitała wszystkich miłych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Na początku sprawdziła co dzieci wiedzą na temat św. Mikołaja. 

29.11.2012r.http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_83/1.jpg

Pan Kominiarz wraz z Kominiareczką oraz Niesforną swoją Córeczką

do zabaw wszystkich zaprosili: przyszli uczniowie radośni i mili.

W kapelusz, igłę wbijali i imię wybraków swych poznali.

                            Pogrzebaczem sprytnie po przedmioty schowane sięgali.

                      Samochód - podróż wróżył w nieznane, moneta - dostatek i plany udane.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_87/ostroany8.jpg

29 listopada 2012 r. wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostrożanach na prezentację patrona – Janusza Korczaka. Zostaliśmy zaproszeni do tej szkoły, w związku z obchodami Roku Korczakowskiego.

http://www.soswsokolka.pl/images/verde.png

27.11.2012 r. klasa I, II, III Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW o profilu „kucharz” uczestniczyła w wycieczce do restauracji „Verde” w Sokółce. Celem wycieczki było zwiedzanie obiektu gastronomicznego w środowisku lokalnym. Uczniowie obejrzeli salę konsumencką, kuchnię, zmywalnię, hotel, poprawnie nakryty stół, właściwie dobraną zastawę i bieliznę stołową. Zapoznali się z pracą kelnera, barmana, kucharki. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_82/sosw_pierwsza_pomoc1.jpg

W Polsce udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkiem, a jego niewypełnienie jest karalne, dlatego też tak istotne jest uświadamianie znaczenia pierwszej pomocy, propagowanie wiedzy na temat jej udzielania i uczenie, jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia ludzkiego. Dnia 26.11.2012 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte o charakterze pokazowym „Dzień pierwszej pomocy”. Zajęcia te zostały przeprowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Potrafię pomagać w nagłych wypadkach”, w którym od miesiąca września do listopada uczestniczyli uczniowie klasy II i III GL.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_81/sosw_bal_s1.jpg

W dniu 21 listopada 2012 r. w internacie SOSW w Sokółce już po raz kolejny odbył się „Bal Strachów”, ph. „Zabawy z duchami”. Na to spotkanie wszystkie małe i duże strachy czekały z niecierpliwością. Wszyscy chcieli chociaż raz w roku włożyć przygotowane przez siebie straszne kostiumy i wspólnie się pobawić.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_80/memoria8.jpg

W dniu 21 listopada 2012 roku, w piękne jesienne przedpołudnie grupa uczniów w składzie: Monika Kieda, Renata Furman, Ewa Kasiańczuk, Adam Czebak, Łukasz Sadkowski i Krzysztof Drapczuk wzięła udział w II Podlaskim Memoriale im. Waldemara Kikolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w SOSW im. W. Kikolskiego w Białymstoku. W biegu na 400 m uczestniczyło łącznie 10 sztafet - 60 zawodników z 6 placówek.

Uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce w dniu 19.11.2012 r. uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno – wychowawczej do Sądu Rejonowego w Sokółce. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Dorota Kozaczyńska, Dorota Kozłowska, Lila Zajkowska i Katarzyna Zalewska. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Wydziału Rodzinnego i Nieletnich panem Krzysztofem Markiem Krukiem oraz sędzią Wydziału Karnego, panem Piotrem Charkiewiczem.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce informuje o rozstrzygnięciu przetargu nieograniczonego na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych. Treść zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Nasi zawodnicy MATP w Białymstoku

W środę, 14 listopada br. czterech wychowanków naszego ośrodka wzięło udział w VII Podlaskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się w DPS w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Wiszniewski, Paweł Panasiuk, Justyna Jackiewicz, Kamila Sawicka.