http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/kredki.jpeg

24 listopada 2013r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Z lokomotywą w tle”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie. Do konkursu zakwalifikowano 1342 prace. Komisja wyłoniła laureatów w 5 kategoriach wiekowych. Wśród nich znaleźli się też uczniowie naszego ośrodka. W kategorii specjalnej III miejsce zajął Kamil Bierko, który wykonał pracę pod kierunkiem p. Elżbiety Szomko, a wyróżnienie otrzymał Andrzej Świetlicki, który wykonał pracę pod kierunkiem p. Beaty Tur. Zwycięzcom gratulujemy!

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_165/jestem_bezpieczny1.jpg

21 listopada br. odbyło się spotkanie dla uczniów ośrodka pod hasłem: „Jestem bezpieczny w szkole” poprowadzone przez p. I. Gieniusz. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo na zajęciach i podczas przerw. Wraz z uczniami określono modele prawidłowego zachowania oraz sposoby reagowania na niepożądane sytuacje. Podjęto temat bezpiecznej zabawy, przemocy w szkole, wyłudzania, znęcania się w szkole, a także konieczności szanowania przedmiotów cudzych i własnych.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_164/samorz1.jpg

W dniu 21.11.2013r. Młodzieżowa Rada Internatu w składzie: E. Kasiańczuk, A. Gilewski, I. Matyskiel, A. Świetlicki pod przewodnictwem opiekuna - p. Beaty Tur, zorganizowała dla całej społeczności internackiej „Dzień Samorządności”. 
W ramach tej akcji wychowankowie przeprowadzili prelekcję na temat praw i obowiązków wynikających z Konwencji o Prawach Dziecka.


http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_161/bombki1.jpgNa zajęciach kucharstwa w klasie III pdp nauczyliśmy się przygotować różne potrawy:babkę ziemniaczaną, placki z jabłkami, naleśniki, frytki, pyzy z mięsem, gołąbki, pierogi, kopytka i wiele innych potraw.
Umiejętności i wiedza, którą zdobyliśmy są ważne, ale równie ważne jest nakrycie do stołu i jego dekoracja. Potrawy wtedy smakują lepiej. Dlatego na zajęciach kucharstwa wykonaliśmy ozdoby na stół wigilijny. 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_160/pedagog7.jpgW środę, 20 listopada spotkali się wszyscy uczniowie SOSW wraz z nauczycielami na zajęciach, które przeprowadziła pani pedagog – Małgorzata Szuchnicka. Rozmawialiśmy o uzależnieniach i wszystkim tym, co szkodzi naszemu zdrowiu. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest racjonalne korzystanie z czasu wolnego oraz jak istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Wszystkie klasy opracowały „mapę myśli” dotyczącą zdrowia.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_163/ten6.jpg19 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. W sportowych zmaganiach wzięło udział 32 zawodników. Walka toczyła się w dwóch kategoriach:

I kategoria: klasy SPU, GU, PdP - sędzia p. Małgorzata Zarachowicz

II kategoria: klasy SPL, GL, ZSZ.- sędzia p. Dorota Kozaczyńska

http://www.soswsokolka.pl/images/news/ziem2.jpg19 listopada 2013r. na apelu ogólnoszkolnym nauczycielka Elżbieta Szomko wręczyła dyplomy i nagrody laureatom Konkursu Plastycznego „Z ziemią krążymy”. Młodzi twórcy otrzymali min; zestawy farb do malowania na szkle, farby olejne. Wykorzystają je w samodzielnych działaniach twórczych jak również na zajęciach Koła Plastyczno-Tanecznego „Uczeń Artystą”. Gratulacje składamy laureatom: Magdzie Harasim, Kamili Harasim, Renacie Furman, Justynie Jurewicz, Kamilowi Bierko, Robertowi Bietkał. 


http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_159/ad9.jpg Dnia 19 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli naukę w naszej placówce. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie warsztatowej i miały na celu integrację nowo przybyłych uczniów. Uczestnicy wzięli udział w wielu ciekawych integracyjnych zabawach. Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie wykonali projekt grupowy ph.: „Nasze drzewo”, co niewątpliwie miało wpływ na stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i akceptacji.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_158/dsc00533.jpg15 listopada 2013 roku na zaproszenie nauczycielki p. Elżbiety Szomko gościliśmy w naszym ośrodku  niezwykłych gości – grupę przedszkolaków z Przedszkola nr 3 w Sokółce. Okoliczność spotkania to ważne wydarzenie z naszej historii - rocznica odzyskania niepodległości. Przedszkolaki przybliżyły nam temat prezentując montaż słowno-muzyczny „Dzień Niepodległości” przygotowany pod kierunkiem nauczycielek p. Alicji Karawaj i p. Pani Joanny Jagiełło. 

http://www.soswsokolka.pl/images/news/fes3.jpgW dniu 13.11.2013r. reprezentantki naszej placówki: Martyna Krempa, Anna Czarnomysa, Monika Kieda, wzięły udział w kolejnym, bo III już Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbył się w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce. Celem festiwalu była nie tylko prezentacja dorobku artystycznego uczniów i ich umiejętności wokalnych, ale też popularyzacja pieśni patriotycznych, kształcenie tożsamości narodowej oraz uświetnienie Narodowego Święta Niepodległości.

http://www.soswsokolka.pl/images/wf_z_klasa_tlo.jpgWszyscy jesteśmy Mistrzami sportu”- pod takim hasłem w okresie od września do grudnia 2013 SOSW realizuje ogólnopolski program „WF z klasą”. Jest to program pilotażowy prowadzony przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.
Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach.