http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_97/obraz_017.jpg

28.02.2013r. w internacie SOSW gościliśmy pracownika Sokólskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - panią Alicję Miller. Spotkanie zostało zorganizowane przez wychowawcę p. B. Boguszewską w ramach realizacji tygodniowej tematyki zajęć w internacie, dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/news/wystawa_maski.jpg

W ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy z Oddziałem Biblioteki Dziecięcej w Sokółce, w dniu 19.02.2013r. została przygotowana kolejna wystawa twórczości plastycznej wychowanków Ośrodka ph. „Najciekawsza maska karnawałowa”.


 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_94/dsc08655.jpg

W dniu 14 lutego, w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Św. Walentego. W ten wyjątkowy dzień przelewamy nasze uczucia na karty papieru i darujemy osobom, które lubimy i kochamy. Już od kilku dni przy skrzynce Walentynkowej panował  ożywiony ruch. Trafiały tam Walentynki różnego rozmiaru: od typowych kartek po pluszowe serduszka,  czy słodkie lizaki. Były też tak nietypowe walentynkowe prezenty jak kasety z nagraniami ulubionych przebojów muzycznych.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/akwarium-za-usmiech_trans.jpg

W grudniu 2012 roku uczniowie ośrodka uczestniczący w zajęciach Koła Plastycznego „Uczeń Artystą” jak również klasy II pdp pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Szomko włączyli się do akcji społecznej  firmy AQUAEL „Akwarium Za Jeden Uśmiech”. Warunkiem udziału w tej inicjatywie było wykonanie prac plastycznych na temat „Moje wymarzone akwarium”.


/images/kredki.jpeg

14.02.2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce komisja konkursowa w składzie: p. B. Tur, M. Zarachowicz, M. Kawrygo- Leonowicz rozstrzygnęła szkolny konkurs plastyczny ph. „Maska Karnawałowa”. Celem konkursu było: kultywowanie tradycji związanych z Karnawałem, rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów oraz promowanie uczniów uzdolnionych i zaangażowanych w życie szkoły.

http://www.soswsokolka.pl/images/kredki.jpeg

13.02.2013r. w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej na Osiedlu Zielonym w Sokółce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego ph. „Czarownice w bajkach mieszkają i na miotłach latają”. Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci poprzez sztukę oraz reklamowanie zbiorów biblioteki i zainteresowania najmłodszych czytelników bajkami.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_95/27.jpg„W KARNAWALE, W KARNAWALE WYBIERAMY SIĘ NA BALE…”

12.02.2013r. w internacie SOSW po raz pierwszy odbył się uroczysty Maskowy Bal Karnawałowy zorganizowany przez wychowawców internatu. Uczestniczyli w nim wychowankowie internatu oraz absolwenci, którzy ukończyli naukę w naszej szkole w roku ubiegłym i poprzednich latach.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/gra_grosza1.jpg

W tym roku szkolnym po raz trzeci nasz Ośrodek przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, która trwała od 26 listopada do 7 grudnia 2012r. Organizatorami przedsięwzięcia w naszej szkole byli uczniowie liceum: Patryk Murawski i Michał Gonczaruk, a wsparły ich panie Marta Kawrygo-Leonowicz i Grażyna Tymoszuk.


/images/bal.jpgKryzysu w pomaganiu nie ma – przekonaliśmy się o tym 9 lutego 2013 roku na zorganizowanym już po raz ósmy Walentynkowym Balu Charytatywnym na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce.

Dochód z organizacji Balu wyniósł ponad 4 tysiące złotych -  (4 306 ).

 

http://www.soswsokolka.pl/images/bal.jpg

Najświeższa relacja z Walentynkowego Balu Charytatywnego juz w sieci, do obejrzenia na stronie www.isokolka.eu Kliknij, aby zobaczyć. Dziękujemy autorom za zamieszczenie relacji, fantastyczne zdjęcia i video.

 

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_92/12.jpgZacne Collegium
Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce

staropolskiej tradycji zadość czyniąc
Bal, Studniówką zwany  wyprawia.