http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/p1090081.jpg

DNI OTWARTE OŚRODKA za nami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą placówkę w tych dniach. Goście mieli możliwość zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną, zwiedzali bazę dydaktyczno-rehabilitacyjną oraz obejrzeli prezentację i film dokumentujący wieloletnią działalność SOSW.

Szanowni rodzice i opiekunowie, jeśli nie dotarliście do nas w proponowanych terminach, zapraszamy do zapoznania się z placówką w dogodnym dla Państwa czasie. Informacja o naborze na rok szkolny 2013/2014 w zakładce Dokumenty szkoły.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_102/dsc08942.jpg

12.04.2013r. na  apelu ogólnoszkolnym podsumowaliśmy udział uczniów ośrodka w akcji społecznej „Akwarium za jeden uśmiech”, której organizatorem była firma Aquael. Do udziału w tej akcji społecznej przygotowała uczniów nauczycielka Elżbieta Szomko. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni w sposób szczególny – wygrali akwarium o pojemności 200 litrów  z podstawowym sprzętem- grzałką i filtrem.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_103/kaaoke4.jpg„Śpiewać   każdy może,
trochę lepiej lub trochę gorzej…”

Młodzieżowa Rada Internatu w dn. 10.04.2013r. we współpracy z  p. Katarzyną Dylewską i p. Ewą Wińską  zorganizowała „Wieczór z karaoke”. Wszyscy wychowankowie internatu mogli wykazać się umiejętnościami muzycznymi popisać się śpiewem i znajomością piosenek disco polo. Dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie, które trwała do późnego wieczora.

http://www.soswsokolka.pl/images/olimpiady_specjalne.pngW dniu 9 kwietnia 2013 roku Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie zorganizował Wojewódzką Konferencję Szkoleniową na temat: „20-lecie Olimpiad Specjalnych Polska w województwie podlaskim”. Reprezentacja zawodników Klubu sportowego „Sokół” Olimpiad Specjalnych w składzie: Justyna Sadkowska, Łukasz Sadkowski, Monika Kieda, Renata Furman miała zaszczyt w niej uczestniczyć. Spotkanie odbyło się w wytwornym wnętrzu Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_98/dsc08674.jpg„Alleluja biją dzwony!

Alleluja echo głosi!

Chrystus bowiem Zmartwychwstały

W serca nasze pokój wnosi!”

http://www.soswsokolka.pl/images/na_str.jpg26.03.2013r. na terenie ośrodka odbył się apel, podczas którego zostały rozstrzygnięte dwa konkursy plastyczne. Celem konkursu ph.: „Najpiękniejsza pocztówka bożonarodzeniowa” było przybliżenie i zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją związaną z Bożym Narodzeniem; rozwijanie wyobraźni plastycznej; prezentacja oraz popularyzacja twórczości dziecięcej ; upowszechnienie kultury plastycznej oraz stworzenie możliwości powszechnego udziału dzieci i młodzieży uzdolnionej w dziedzinie sztuk plastycznych w konfrontacji z rówieśnikami.

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach itd., potem upragnione przez wielu Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodzinę, wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi dzielą się podlascy policjanci:

http://www.soswsokolka.pl/images/d41.jpg

11.03.2013r. uczniowie klas gimnazjalnych I-II i II-III (wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Zajczyk, p. Iwoną Gieniusz) zostali zaproszeni przez Dyrekcję, Nauczycieli i Uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce do udziału w akcji pod hasłem „Postaw na owoce i warzywa” w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.

http://www.soswsokolka.pl/images/konkurs_wiedzy_o_jzyku_ojczystym.jpg

06.03.2013r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Ojczystym. Drużyna z naszego Ośrodka, w składzie: Anna Baranowska, Izabela Matyskiel, Izabela Kulmaczewska odniosła spory sukces zajmując II miejsce.http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_badmington1.jpg

27.02.2013r. w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, odbyły się III Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Badmintonie zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” oraz Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim.

http://www.soswsokolka.pl/images/dbi_2013a.jpg

Jak co roku, do wspólnej idei bezpiecznego Internetu dla dzieci i młodzieży przyłączyła się także Polska. Tegoroczna kampania Dnia Bezpiecznego Internetu ruszyła 5 lutego pod hasłem „Serfuję. Respektuję.” Tematem przewodnim tegorocznej akcji były prawa i obowiązki cyfrowego obywatela.