http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce w dniu 19.11.2012 r. uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno – wychowawczej do Sądu Rejonowego w Sokółce. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Dorota Kozaczyńska, Dorota Kozłowska, Lila Zajkowska i Katarzyna Zalewska. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Wydziału Rodzinnego i Nieletnich panem Krzysztofem Markiem Krukiem oraz sędzią Wydziału Karnego, panem Piotrem Charkiewiczem.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce informuje o rozstrzygnięciu przetargu nieograniczonego na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych. Treść zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Nasi zawodnicy MATP w Białymstoku

W środę, 14 listopada br. czterech wychowanków naszego ośrodka wzięło udział w VII Podlaskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się w DPS w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Wiszniewski, Paweł Panasiuk, Justyna Jackiewicz, Kamila Sawicka.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_dyplom_piosenka_zolnierska.jpg

13.11.2012r. w Zespole Szkół Integracyjnych Sokółce odbył się II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, na którym naszą placówkę reprezentowali uzdolnieni muzycznie wychowankowie: Krzysztof  Możejko i Michał Gonczaruk. Wykonali oni solo oraz w duecie popularne utwory patriotyczne pt, „Mury”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, zdobywając duże brawa publiczności.

11.11.2012r. w Sokółce miały miejsce uroczyste obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w których wziął udział poczet sztandarowy z naszej placówki: Rafał Grynczel, Monika Kieda, Justyna Sadkowska pod opieką p. Katarzyny Dylewskiej. Obchody rozpoczęły się mszą św. W Kościele Kolegiackim Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Następnie odbyła się uroczystość patriotyczna pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w centrum miasta.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku, Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. To ważny dzień, tak bliski sercu każdego Polaka, dlatego aby godnie go uczcić uczennice  naszej szkoły z klas PdP i GL pod kierunkiem p. Marty Biedź przygotowały montaż słowno-muzyczny, ph.: „Jest takie miejsce, taki kraj”.

Wręczenie nagrody za tytuł Mistrza Wiedzy

08.11.2012r. w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Wiedzy pod hasłem „EURO 2012”. Organizatorem turnieju był UKS SOKOLIKI SOSW, panie: Lucyna Taudul i Urszula Drewniak. Uczestnikami byli przedstawiciele klas: SPL, GL, ZSZ, ULOS; obserwatorami ich koledzy i koleżanki. Turniej przebiegał zgodnie z regulaminem. Zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną na temat Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej mężczyzn, seniorów.

 

Jedna z konkurencji VII Szkolnego Dnia Treningowego Aktywności Motorycznej MATP

07.11.2012r. w naszej szkole odbył się VII Szkolny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych MATP, którego organizatorem były członkinie Sekcji Sportowej „Sokół” Olimpiad Specjalnych, p. Elżbieta Margielewicz, p. Małgorzata Zarachowicz, p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko i p. Marta Biedź.

 

Obrazy kategorii newsów: sosw_ciekawe_spotkanie1.jpg

30.10.2012r. na zaproszenie opiekuna wolontariatu p. Małgorzaty Chomko z Zespołu Szkół Rolniczych  grupa młodzieży w składzie: Martyna Krempa, Anna Czarnomysa, Iza Matyskiel, Renata Furman i Zbigniew Sienkiewicz wraz z opiekunem p. Moniką Mróz uczestniczyła w spotkaniu z młodym człowiekiem  Patrykiem Kownackim – tancerzem i instruktorem tańca współczesnego w białostockiej Akademii Tańca „Szał”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_75/dsc_0511.jpg

25.10.2012r. w piękny jesienny dzień, choć nieco chłodny uczniowie z klas PdP w składzie: Paweł Miszkowicz – Adamowicz, Justyna Jurewicz, Małgorzata Wysocka, Renata Furman pod opieką pani Beaty Mozolewskiej i Marty Kawrygo – Leonowicz wzięli udział w spotkaniu konkursowym ph. „Impresje Jesienne”.  Podczas spotkania mogli wykazać się wiedzą  odnośnie aktualnej pory roku.

Dyrektor SOSW w Sokółce ogłasza przetarg nieograniczony na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rok 2013. Do pobrania Ogłoszenie o przetargu oraz Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia.