http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_109/dsc06305.jpg

24.04.2013r. klasa IV-VI SPL i II Gl pod opieką p.  Katarzyny Zalewskiej i p. Agnieszki Ambrożko udała się na wycieczkę do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. W Muzeum obejrzeliśmy stałą ekspozycję wnętrz pałacowych z XVIII i XIX wieku oraz zgromadzone tu eksponaty i dokumenty związane z historią pałacu i jego właścicielami, meble i wyroby rzemiosła artystycznego z XVIII i XIX wieku.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_113/dsc_1276.jpg

24.04.2013r. wychowankowie IV grupy internatu zorganizowali pożegnanie dla kolegów kończących II kl. ULOS. Zaproszonymi gośćmi byli: p. Dyrektor, p. Kierownik, wszyscy wychowawcy internatu i wychowawczyni klasy – p. Dorota Kozaczyńska. Własnoręcznie upieczone przez wychowanków ciasta i zorganizowana dyskoteka były prezentem pożegnalnym Patryka Murawskiego, Michała Kindziuka, Leszka Płońskiego, Adriana Kuźmickiego i Damiana Łętowksiego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_105/dsc09016.jpg

24.04.2013r. w naszej placówce odbyła  się ogólnoszkolna impreza pod hasłem „KOCHAMY PRZYRODĘ” w ramach Dnia MatematycznoPrzyrodniczego  oraz Dnia Ziemi. Organizatorami byli: Zespół MatematycznoPrzyrodniczy - Elżbieta Margielewicz, Koło Ekologiczne - Katarzyna Bubieniec oraz Koło Teatralne „Maska” - Beata Boguszewska i Małgorzata Hołownia–Iwanow.
Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele  zostali przywitani słowami wiersza pt. „Wiosna” Cz. Janczarskiego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_101/sam_1368.jpg

22.04.2013r. w klasie II przysposabiającej do pracy w zakresie kucharstwa odbyły się zajęcia otwarte, na które zaprosiliśmy chętnych rodziców. Temat zajęć: „Pieczemy chleb”. Uczniowie zapoznani zostali z przepisem i według niego wykonali potrawę. W trakcie pracy wykazali się znajomością wszystkich zasad bezpieczeństwa. Rodzice włączyli się do udziału w zajęciach, które zakończyła wspólna degustacja przepysznego chleba.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_107/dsc08959.jpg18 kwietnia 2013 roku odbył się Szkolny Konkurs Karaoke. Celem konkursu było między innymi umożliwienie uczniom prezentacji umiejętności wokalnych i propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży. Do konkursu zgłosiło się mnóstwo chętnych i odważnych osób, pragnących zaprezentować swoje umiejętności wokalne, a także świetnie się bawić i pokonać tremę.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_111/dsc_1233.jpg

18 kwietnia 2013 roku, uczniowie: Adrian Gilewski, Renata Furman, Ewa Kasiańczuk, Zbigniew Sienkiewicz reprezentowali szkołę podczas konkursu ekologicznego „Jestem EKO” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat świata przyrody, segregacji odpadów, czy mapy krajobrazowej Polski. Dodatkowym zadaniem było wykonanie plakatów o tematyce ekologicznej.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_106/dsc08902.jpg

„Zajęcia prowadzone wraz z ekomobilem to praktyka, która bawi oraz inspiruje do dalszego poznawania przyrody…, warsztaty z ekomobilem zachęcają uczestników do pogłębiania zainteresowań w zakresie ochrony natury i środowiska” – tak na swojej stronie przedstawia swe cele Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Agro –Gruop. O sposobach przekazywania swych celów i ekologicznej misji informacyjnej mogliśmy się przekonać 17 kwietnia 2013 roku. W tym dniu w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu „JEŻOWÓZ - program mobilnej edukacji ekologicznej dla uczniów i nauczycieli".

http://www.soswsokolka.pl/images/mms_img-1012767265.jpg

17.04.2013r. sześć  wychowanek ośrodka wzięło udział  w IV konkursie tańca ph.: „Baw się i tańcz”, który miał miejsce w Zespole Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim. Naszą  szkołę reprezentowały: Ewa Kasiańczuk, Renata Furman, Monika Kieda, Justyna Sadkowska, Sylwia Gilewska i Izabela Matyskiel. Zawodnicy mieli do wyboru: występy solo, taniec ludowy,taniec nowoczesny, przedstawienie muzyczne.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_108/dsc08936.jpg

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na Spotkanie Osób Niepełnosprawnych, zorganizowane przez Związek Emerytów i Rencistów. Dnia 17 kwietnia 2013r. młodzież z klas II-III GU, I PdP i I,III PdP  pod opieką  nauczyciel: Lucyny Taudul, Beaty Mozolewskiej i Małgorzaty Zarachowicz  udała się do do Kawiarni Lira.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_104/dsc08858.jpg

Dnia 16 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy SPL i GL wraz z p. Katarzyną Zalewską i p. Agnieszką Ambrożko wybrali się na wiosenne zwiedzanie Sokółki. Jako temat przewodni wybrano instytucje kultury działające w naszym mieście. Pierwszym przystankiem był Sokólski Ośrodek Kultury, gdzie młodzież obejrzała wystawy malarstwa, rysunku i zdjęć oraz poznała ofertę warsztatową. Następnym etapem było Muzeum Ziemi Sokólskiej. Dzięki ciekawej i barwnej opowieści pani Aleksandry Pluty poznaliśmy dzieje Sokólszczyzny.

Obrazy: kredki.jpeg

Po raz trzeci uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Strażnik Lasu” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Konkursowi przyświecały cele:
-rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych;
-rozbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą;
-kształcenie i doskonalenie umiejętności bezpiecznego korzystania z zasobów leśnych;
-wyrabianie poczucia współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.