http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/biegi1.jpg

09.10.2012 roku w Parku Miejskim przy ul. Wierzbowej w Białymstoku, odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych, zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki PTSS „Sprawni – Razem” oraz Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_66/piknik42.jpg

Każdy nowy rok szkolny w naszej placówce jest wielkim wydarzeniem i rozpoczynamy go bardzo uroczyście. Nową tradycją stało się organizowanie jego rozpoczęcia w formie pikniku - imprezy plenerowej, dla wszystkich wychowanków, pracowników, zaproszonych gości i mieszkańców naszego miasta - Sokółki. Impreza odbyła się w dn. 04.10.2012r. w samym centrum miasta - na Placu J. Piłsudskiego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_71/1.jpg

03.10.2012r. na zaproszenie Jego Magnificencji Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie pana Jana Łaszczyka delegacja naszej placówki z panią Dyrektor i Kierownik uczestniczyła w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2012/2013. Nasza delegacja uczniowska i kierownicza wzięła udział w wykładzie inauguracyjnym, pt.: „O konfliktach między ludźmi i o sposobach ich kontrolowania” prowadzonym przez prof. Janusza Reykowskiego, wysłuchała Gaude Mater  Polonia i Gaudeamus.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_70/konferencja6.jpg29 września w nowym gmachu białostockiej Opery i Filharmonii Podlaskiej, odbyła się XV Konferencja Korczakowska „Ku dorosłości”. Poświęcona była w całości sylwetce wielkiego pedagoga Janusza Korczaka.
Byliśmy jedną z trzech wyróżnionych placówek podlaskich. Nasz występ następował po przedszkolu nr 58 w Białymstoku i prezentował postać naszego Patrona. Później odbył się sąd nad prawami dziecka w wykonaniu  uczniów z 5 LO.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/historyczny1_1.jpg

26.09.2012 odbył się apel poświęcony 73 rocznicy napaści państw ościennych na Polskę w 1939 roku oraz 92 rocznicy bitwy nad Niemnem. Apel przygotowali uczniowie  pod kierunkiem p. Katarzyny Zalewskiej.
Na część artystyczną złożyły się wiersze poświęcone tym bolesnym, historycznym wydarzeniom, budząc szacunek dla tych, którzy walczyli za ojczyznę przeplatane narracją opowiadającą o faktach historycznych.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_67/bitwa_niemenska1.jpg

Wbrew temu, co mówią niektórzy politycy, że polskość jest nieistotna, że dzisiaj jest ważna tylko ciepła woda w kranie, to między innymi tu, w Sokółce, widać, że przesłanie to na szczęście się nie spełnia- mówił poseł Dariusz Piontkowski do uczestników uroczystości patriotycznej 23 września 2012 roku w 92. rocznicę Bitwy Niemeńskiej. 
Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 uroczystą mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych w kościele kolegiackim pod wezwaniem Św. Antoniego Padewskiego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_64/dsc07315.jpg

19.09.2012 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka rozpoczynająca nowy rok szkolny w internacie. Impreza została zorganizowana przez Radę Młodzieżową Samorządu Internatu pod opieką p. K. Dylewskiej i  dedykowana była nowoprzybyłym wychowankom.

 Młodzież tańczyła się przy dźwiękach ulubionych utworów muzyki disco. Podczas wspólnej zabawy nawiązały się pierwsze przyjaźnie i sympatie.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_65/21.jpg

18.09.2012r. w drugi dzień konferencji, nt.: „Światy życia codziennego uczestników interakcji wychowawczych…” uczestnicy, kierownictwo i prelegenci XXVI Letniej Szkoły Młodych Pedagogów gościli w naszej placówce.  Przed tak zacną publicznością przedstawiliśmy postać Janusza Korczaka w formie prezentacji multimedialnej w otulającej muzyce Szumana, poprzedzonej i zakończonej instrumentalnym wykonaniem utworów:  z Dirty Dancing i M. Lorenca – Taniec Eleny. Później przypomnieliśmy zabawy towarzyszące korczakowskim wychowankom podczas montażu słowno – muzycznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_63/dsc07123.jpg

14.09.2012r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w kampanii „Sprzątanie Świata – Polska 2012”. W akcji udział wzięły wszystkie klasy pod opieką nauczycieli. Punktualnie o godzinie 9.00 cała społeczność ośrodka zebrała się na apelu, aby obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą historii, celów oraz  twórców Akcji Sprzątanie Świata. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji śmieci oraz zastosować ją w praktyce.
Następnie wszyscy odpowiednio przygotowani do pracy, udali się na sprzątanie terenu wokół ośrodka.

Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

07.09.2012r. uczniowie naszej szkoły z klasy II ULOS wraz z pocztem sztandarowym i opiekunami p. Dorotą Kozaczyńską i p. Katarzyną Zalewską uczestniczyli w XI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.
Marsz pamięci to patriotyczno-religijna uroczystość w której co roku biorą udział tysiące ludzi. Jego celem jest upamiętnienie 71 rocznicy pierwszych masowych deportacji Polaków w głąb ZSRR oraz 70 rocznicy utworzenia polskiej armii na Wschodzie pod dowództwem gen. Władysława Andersa.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_62/img672.jpg

06.09.2012r. zgodnie z zapoczątkowaną przez p. kierownik Beatę Tur tradycją uroczystego powitania w internacie nowych wychowanków, zorganizowano ognisko integracyjne. Cała społeczność internatu wraz z wychowawcami wspólnie bawiła się podczas tańców w kręgu, śpiewie przy ognisku oraz pieczeniu kiełbasek.
Jesienna pogoda dopisała, a wszyscy uczestnicy przyjemnie spędzili wrześniowe popołudnie. Z niecierpliwością i utęsknieniem będziemy czekać na kolejne takie ognisko.