http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_48/so3.jpg

Obchody święta naszej szkoły  rozpoczęły się dnia 13.06.2012 roku od apelu organizacyjnego, podczas którego pani Dyrektor Marta Tolko – Kuziuta przedstawiła społeczności Ośrodka przebieg uroczystości. Następnie wszyscy udali się na mszę świętą do pobliskiego kościoła. Po powrocie miał miejsce apel katyński przygotowany przez uczniów klasy I-III ZSZ pod kierunkiem pani Bożeny Mróz w ramach Programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”. To już 3 rok realizacji Programu przez nasz ośrodek.

Zarząd Powiatu Sokólskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Suchowoli, ul. Augustowska 2, 16-150 Suchowola. Ogłoszenie do pobrania tutaj.

Obrazy: kredki.jpeg

Harcerze z 2 DH Nieprzetartego Szlaku „Traperki”: Małgorzata Wysocka, Joanna Klimuszko, Justyna Jurewicz, Justyna Sadkowska, Paweł Lenkiewicz i Wojciech Anikiej wzięli udział w IV Międzydrużynowym Konkursie Plastycznym ph. „Kartka do przyjaciela” zorganizowanym przez 136 BDH „Tęcza” z Zespołu Szkół Nr 13 w Białymstoku. 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_49/sosw_zakoczenie_zsz1.jpg15.06.2012r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu: kucharz małej gastronomii. Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, tj. wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. W przemówieniu pożegnalnym pani Dyrektor Marta Tolko-Kuziuta, życzyła absolwentom m.in. zdania egzaminów zawodowych.

Obrazy: sosw_caa1.jpg

Dnia 15.06.2012 członkowie drużyny harcerskiej „Traperki” pod opieką p. Marty Biedź i p. Zuzanny Szarkowskiej – Czeczko udali się z wizytą do Samorządowego Przedszkola Nr 4 w Sokółce. Cel wizyty stanowiło przeczytanie przez harcerzy przedszkolakom bajki o przygodach Kubusia Puchatka w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_44/_igp8578.jpg

5.06.2012r. na stadionie „Zwierzyniec” odbyły się XIII-te Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki PTSS „Sprawni – Razem” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Białymstoku. W zawodach wystartowała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Czarnomysa, Michał Kindziuk, Adrian Hołownia, Rafał Grynczel i Marcin Charyło.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_47/sosw_dzien_rodziny5.jpg01.06.2012r. cała społeczność Ośrodka wspólnie świętowała Dzień Matki, Ojca i Dzień Dziecka pod wspólną nazwą Dzień Rodziny. Uroczystość zorganizowali wychowankowie i wychowawcy internatu SOSW. We wspólnym świętowaniu uczestniczyła cała społeczność Ośrodka: kadra, wychowankowie oraz główni goście - zaproszeni rodzice. Prowadząca imprezę pani kierownik internatu BeataTur, uroczyście powitała wszystkich zebranych zapraszając do wspólnej zabawy i świętowania.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_45/sosw_wieczornica1.jpg30.05.2012r. wychowankowie I i IV grupy internatu zorganizowali wieczornicę z Januszem Korczakiem. W czasie spotkania wszyscy wychowankowie obejrzeli przygotowaną przez IV grupę prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Janusza Korczaka. Wychowankowie I grupy zaprezentowali myśli pedagogiczne naszego patrona, które zebrali w ilustrowanej przez siebie Księdze Cytatów.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_46/sosw_kino1.jpgW związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2012 - Rokiem Korczaka w dniu 30.05.2012 o godz. 10.00 w miejscowym kinie Podlaski Krąg Korczakowski zorganizował projekcję filmu Andrzeja Wajdy pt. „Korczak”. Na pokaz zaproszono po jednej klasie ze wszystkich sokólskich szkół, średnich, gimnazjum i podstawowych. Zarówno cześć artystyczna jak i pokaz filmu miał charakter edukacyjny i służył przybliżeniu młodemu pokoleniu z naszego miasta – postaci Janusza Korczaka – wybitnego pisarza, lekarza, pedagoga i społecznika.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_biblioteka_kajtus2.jpg29.05.2012r. w godz. 15.30-16.30 w oddziale Biblioteki Dziecięcej w Sokółce odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem naszych wychowanków internatu oraz przedszkolaków z Sokółki. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektów realizowanych w Ośrodku w związku z Rokiem Korczakowskim. Wspólne spotkanie rozpoczęło się od powitania zabawą integracyjną i przedstawienia się dzieci.

Uczestnicy Dnia Humanistycznego28.05.2012 r. odbył się Dzień Humanistyczny połączony z Dniem Książki, który przygotowały wraz z uczniami  panie: Bożena Daszuta i Katarzyna Zalewska. W związku z rokiem korczakowskim, Dzień Humanistyczny odbył się pod hasłem „Janusz Korczak – patron dziecięcych marzeń”. W scence z biblioteką w tle, uczniowie przybliżyli sylwetkę i twórczość Janusza Korczaka, lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty, działacza społecznego pochodzenia żydowskiego, prekursora działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dziecka.