Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W dniu 21 września 2014 roku poczet sztandarowy naszej placówki reprezentowany przez uczniów w składzie: Justyna Jurewicz, Sandra Radziszewska, Piotr Boguszewicz pod opieką pani Beaty Mozolewskiej uczestniczył w uroczystościach patriotycznych z okazji 94 rocznicy Bitwy Niemeńskiej.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego. Później w asyście grupy Podhalańczyków ze Stowarzyszenia Miłośników Historii z Łbowej, Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Leszka Szymczukiewicza oraz grupy mażoretek z Gimnazjum Nr 1 w Sokółce uczestnicy przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie do wydarzeń sprzed 94 lat odnieśli się sokólscy samorządowcy.
23.09.2014r. w Internetowym Teatrze TVP dla Szkól, mogliśmy obejrzeć spektakl Pt. „Tu-wim”. To muzyczna podróż w świat poezji i piosenek Juliana Tuwima. Widowisko idące w kierunku absurdu i groteski, pokazujące, że teatr to miejsce magiczne zarówno dla widzów, jak i dla aktorów.
Dziękujemy i czekamy na kolejne edycje.
Organizatorzy: p. Marta Tolko-Kuziuta, p. Marta Kawrygo-Leonowicz
„Turysto! Szanuj środowisko!”- takie hasło przeczytali uczniowie i pracownicy SOSW w Sokółce na plakacie informującym o finale 21 edycji kampanii „Sprzątanie świata - Polska”. W naszej szkole akcja odbyła się w piątek, 19 września 2014 r.
Punktualnie o godzinie 9.00 zebranych uczniów i nauczycieli przywitały panie Urszula Drewniak i Zuzanna Szarkowska-Czeczko.
18.09.2014r. chętni wychowankowie internatu, po zajęciach szkolnych przyłączyli się do akcji Sprzątanie Świata. Zaopatrzeni w rękawice i worki ruszyliśmy do najbliższej okolicy, aby sprzątnąć pozostawione byle gdzie śmieci. Jak zwykle zebraliśmy po drodze sporo różnych okazów.
Prośba do nas wszystkich dorosłych i dzieci – wrzucajmy śmieci do kosza, aby jak najmniej znaleźć ich w przyszłym roku!
Wychowankowie wraz z opiekunem p. Katarzyną Bubieniec
Delegacja młodzieży z naszej szkoły pod opieką pań Doroty Kozaczyńskiej i Katarzyny Zalewskiej, wraz z pocztem sztandarowym, wzięła udział w dniu 12.09.2014 roku w uroczystościach XIV Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.
Ceremonia zgromadziła Sybiraków i ich potomków, młodzież z całej Polski oraz lokalną społeczność – ogółem w Białymstoku spotkało się ok. 14 tys. osób. Marsz przeszedł w piątek ulicami Białegostoku, aby upamiętnić setki tysięcy polskich obywateli deportowanych w głąb ZSRR.
Nowy rok szkolny rozpoczęty, a wraz z nim kolejna edycja Internetowego Teatru TVP dla Szkół.
12.09.2014r. podziwialiśmy sceniczną wersję pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego „Krawiec Niteczka” (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”).
Dnia 10.09.2014r. na apelu ogólnoszkolnym uczeń Wojciech Karpowicz otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową - zestaw artystyczny. Wojtek został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Kolorowy Świat Wokół Nas Białystok 2014” - III miejsce w kategorii: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Pracę wykonał pod kierunkiem nauczycielki p. Elżbiety Szomko.
Gratulacje!
„Śpiewać każdy może…” i my też możemy. Daliśmy temu dowód w dniu 9.08.2014r., kiedy zorganizowaliśmy w internacie wieczór karaoke.
Pomimo lekkiej tremy, nie zabrakło chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności na forum społeczności internatu. W rytm znanych przebojów polskiej sceny muzycznej świetnie bawiliśmy się do wieczora.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły znaleźli się w gronie ponad 1500 zgłoszonych ośrodków Narodowego Czytania.
W tym roku lekturę stanowiła „Trylogia” Henryka Sienkiewicza. Uczniowie klas gimnazjalnych i ZSZ przygotowali plakaty z najbardziej znanymi cytatami pochodzącymi z „Trylogii”. W piątkowy poranek 05.09.2014r. na świetlicy zgromadziła się cała społeczność, by wysłuchać fragmentów sienkiewiczowskich dzieł w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszego Ośrodka. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymywali znaczki-nalepki.
Dnia 1 września 2014 roku o godzinie 9.00 nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów naszego Ośrodka. Oficjalną część rozpoczęto od oddania honoru symbolom narodowym - wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Marta Tolko – Kuziuta, która powitała wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły, przedstawiła kadrę pedagogiczną oraz przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny.