http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_124/so10.jpg

Zgodnie z wieloletnią już tradycją również i w tym roku w dniu 12.06.2013r. uroczyście obchodziliśmy święto naszej placówki. Uroczystość rozpoczęła się apelem organizacyjnym przed tablicą naszego Patrona Janusza Korczaka, zainicjowanym przez p. kierownik B. Tur, a następnie cała społeczność szkolna pod przewodnictwem pocztu sztandarowego wyruszyła na msze św. w intencji pracowników, kadry i wychowanków, do parafialnego kościoła p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym, oraz do Cerkwi Prawosławnej p.w. Aleksandra Newskiego.

http://www.soswsokolka.pl/images/spb.jpg

W dniu 11 czerwca 2013 roku społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce, już po raz piaty, została włączona w obchody DNIA BEZ PRZEMOCY. Jego celem - jak co roku, jest integrowanie uczniów i prezentowanie  im, poprzez aktywne działanie, pozytywnych wzorców zachowań oraz budowanie pozytywnych relacji w szkole i propagowanie idei szkoły wolnej od przemocy.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_127/dsc09452.jpg

10 czerwca 2013r. młodzież z klasy I-II-III Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW w Sokółce pod opieką wychowawcy p. Bożeny Mróz uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Społecznego Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce. Naszą wycieczkę oprowadzała pani przewodnik. Opowiadała bardzo przystępnie i barwnie.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_128/dsc09476.jpg

10 czerwca 2013r w godzinach wieczornych odbyła się w naszej szkole dyskoteka, dedykowana młodzieży z klasy II i III ZSZ, która już niedługo opuści szkolne mury. Impreza była zorganizowana przez klasę I ZSZ pod kierunkiem wychowawcy p. Bożeny Mróz,  wychowawców internatu i rodziców uczniów z II i III klasy ZSZ. Zaproszonymi gośćmi byli wychowankowie internatu wraz z wychowawcami. Młodzież tańczyła  przy dźwiękach ulubionych utworów muzyki disco. …..I nadszedł czas na kilka słów od młodszych kolegów.

http://www.soswsokolka.pl/images/dsc_6019.jpg

W dniu 06.06.2013r. w Białostockim Ośrodku Kultury odbył się XIII Wojewódzki Konkurs Piosenki ph. „Śpiewajmy razem”. Nasz wychowanek, uczeń ZSZ - Krzysztof Możejko za wykonanie utworu pt. „Zawsze tam gdzie Ty” otrzymał III nagrodę tj. „Brązowego Koguta” oraz dyplom.Był to debiut ucznia naszej placówki, dlatego też ta nagroda jest szczególnym wyróżnieniem. Wychowanek do konkursu przygotowywał się pod opieką p. Z. Biernackiej i K. Dylewskiej.

http://www.soswsokolka.pl/images/mms_img-1215415329.jpg

Uczniowie naszej placówki mogli obejrzeć w dniu 05.06.2013r. dziewiątą premierę internetowego teatru TVP dla szkół. Był nią spektakl Teatru Ludowego w Krakowie „Przygody Arka Noego” zrealizowany według opowiadania Michała Rusinka. Widowisko w mini operowym ujęciu opowiada o potopie w krakowskim ZOO i ratowaniu zwierząt przez małego chłopca Arka, który zabiera je na ponton i wywozi w bezpieczne miejsce.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_125/dsc09401.jpg

Dnia 05.06.2013roku uczniowie klasy II-IIIGU i I,III PdP pod opieką pań: Lucyny Taudul, Małgorzaty Zarachowicz i Marty Biedź udali się na wycieczkę do stolicy województwa podlaskiego – miasta Białegostoku. Warto wiedzieć, że Białystok uzyskał prawa miejskie prawdopodobnie w 1692 roku, do rozwoju miasta przyczynił się przede wszystkim Jan Klemens Branicki i że w mieście tym urodził się twórca języka esperanto – Ludwik Zamenhof.

http://www.soswsokolka.pl/images/zawody_bia1.jpg

Dnia 4 czerwca 2013 roku na stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku odbyły się XIV-te Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, zorganizowane przez Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Białymstoku. W dwudziestu konkurencjach, w czterech kategoriach wystartowało około 60 zawodników z ośmiu szkół i placówek specjalnych: SOSW Długobórz, SOSW Sokółka, SOSW Suwałki, ZSSp. Bielsk Podlaski, ZSSp Łomża, SP Nr 11 w Białymstoku, ZS 13 Białystok i ZS 16 Białystok.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_121/dsc09355.jpg

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, w związku z tym Dzień Humanistyczny połączony z Dniem Książki poświęcony został sylwetce tego poety. Pod hasłem: „Pociąg do Tuwimowa”, w dniu 04.06.2013r. uczniowie pod kierunkiem pań: Bożeny Daszuty  i Katarzyny Zalewskiej przygotowali przedstawienie ukazujące twórczość poety skierowaną do dzieci. W ciekawych aranżacjach zaprezentowali znane i lubiane utwory zachęcając do pełniejszego poznania wierszy autora.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_122/dsc09237.jpg

Zawodnicy: Anna Czarnomysa – ucz. kl. I GL, Monika Kieda – ucz. kl. I PdP, Renata Furman - ucz. kl. II PdP 28.05.2013r. podczas Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich  reprezentowali naszą szkołę biorąc udział w Mityngu Lekkoatletycznym pod Patronatem Dyrektora OSiR w Sokółce. Start dziewcząt w konkurencjach: bieg na 60 m., rzut piłeczką  palantową, skok w dal i Test Coopera udowodnił ich silę, hart ducha i umiejętność walki fair - play.

Obrazy: kredki.jpeg

Ponownie otrzymaliśmy wiadomość o wyróżnieniu pracy naszego ucznia Andrzeja Świetlickiego. Tym razem na XI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Pamiętnik” – pod hasłem „Portret z historią w tle”, objętym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Na konkurs zorganizowany przez Galerię Sleńdzińskich w Białymstoku wpłynęło aż 510 prac z 50 ośrodków województwa podlaskiego, Litwy i Białorusi. Nasz wychowanek pracę techniką linorytu wykonał pod kierunkiem p. Beaty Tur.