http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_175/bal_czarno_biay3.jpgZgodnie z naszą internacką tradycją w dn. 28.11.2013r. odbył się Czarno-Biały Bal ph. „W krainie dnia i nocy”, zorganizowany przez wychowawców internatu: p. M. Hołownia-Iwanow, p. K. Bubieniec i p. B. Boguszewską. Prowadzące imprezę: Pani Dzień i Pani Noc przywitały wszystkich przybyłych czarno-białych gości i zaprosiły do wspólnej zabawy, wróżb i konkursów. Na początek każdy uczestnik musiał przedstawić się zebranym oraz zaprezentować swoją kreację, makijaż i fryzurę.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_171/konkurs16.jpg27 listopada 2013 r. odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs kulinarny – „Smaki Podlasia”. Zorganizowany został przez uczniów klasy I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem p. Bożeny Mróz. Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej województwa podlaskiego, promowanie potraw specyficznych dla naszego regionu, zachowanie ich niepowtarzalnych smaków oraz rozwijanie zainteresowań i pasji kulinarnych.
 

http://www.soswsokolka.pl/images/kredki.jpeg

24 listopada 2013r. został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Z lokomotywą w tle”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie. Do konkursu zakwalifikowano 1342 prace. Komisja wyłoniła laureatów w 5 kategoriach wiekowych. Wśród nich znaleźli się też uczniowie naszego ośrodka. W kategorii specjalnej III miejsce zajął Kamil Bierko, który wykonał pracę pod kierunkiem p. Elżbiety Szomko, a wyróżnienie otrzymał Andrzej Świetlicki, który wykonał pracę pod kierunkiem p. Beaty Tur. Zwycięzcom gratulujemy!

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_168/czas_wolny4.jpg

Dnia 26.11.2013r.w ramach zajęć z zakresu profilaktyki zdrowotnej i wychowawczej odbyło się spotkanie na temat „Sposobów zdrowego wykorzystania czasu wolnego”, prowadzone przez p. Beatę Mozolewską. Podczas zajęć starano się uzmysłowić uczniom ich zainteresowania. Zwrócono uwagę na sposoby spędzania czasu wolnego. Przekazano informacje na temat edukacji prozdrowotnej w odniesieniu do sposobów spędzania wolnego czasu.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_167/spotkanie_z_pielgniark5.jpg

Dnia 26.11.2013 roku o godz. 10.00 pielęgniarka szkolna p. Teresa Zaborowska przeprowadziła wśród uczniów SOSW zajęcia na temat: „Higiena osobista” metodą warsztatową. Po zajęciach uczniowie uzyskali wiedzę:
- Co to jest higiena osobista?
- Jak należy o nią dbać?
- Jakie środki i przedmioty służą do tego celu?
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał broszurkę „Jak zadbać o czystość”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_166/pika3.jpg

27 listopada br. odbyły się II Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej – Bielsk Podlaski 2013. Organizatorem był Zespół Szkół im. Jana Pawła II („Sprawni Razem”). Celem zawodów była integracja młodzieży poprzez sport oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu – gry w piłkę nożną.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_165/jestem_bezpieczny1.jpg

21 listopada br. odbyło się spotkanie dla uczniów ośrodka pod hasłem: „Jestem bezpieczny w szkole” poprowadzone przez p. I. Gieniusz. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo na zajęciach i podczas przerw. Wraz z uczniami określono modele prawidłowego zachowania oraz sposoby reagowania na niepożądane sytuacje. Podjęto temat bezpiecznej zabawy, przemocy w szkole, wyłudzania, znęcania się w szkole, a także konieczności szanowania przedmiotów cudzych i własnych.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_161/bombki1.jpgNa zajęciach kucharstwa w klasie III pdp nauczyliśmy się przygotować różne potrawy:babkę ziemniaczaną, placki z jabłkami, naleśniki, frytki, pyzy z mięsem, gołąbki, pierogi, kopytka i wiele innych potraw.
Umiejętności i wiedza, którą zdobyliśmy są ważne, ale równie ważne jest nakrycie do stołu i jego dekoracja. Potrawy wtedy smakują lepiej. Dlatego na zajęciach kucharstwa wykonaliśmy ozdoby na stół wigilijny. 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_164/samorz1.jpg

W dniu 21.11.2013r. Młodzieżowa Rada Internatu w składzie: E. Kasiańczuk, A. Gilewski, I. Matyskiel, A. Świetlicki pod przewodnictwem opiekuna - p. Beaty Tur, zorganizowała dla całej społeczności internackiej „Dzień Samorządności”. 
W ramach tej akcji wychowankowie przeprowadzili prelekcję na temat praw i obowiązków wynikających z Konwencji o Prawach Dziecka.


http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_163/ten6.jpg19 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. W sportowych zmaganiach wzięło udział 32 zawodników. Walka toczyła się w dwóch kategoriach:

I kategoria: klasy SPU, GU, PdP - sędzia p. Małgorzata Zarachowicz

II kategoria: klasy SPL, GL, ZSZ.- sędzia p. Dorota Kozaczyńska

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_160/pedagog7.jpgW środę, 20 listopada spotkali się wszyscy uczniowie SOSW wraz z nauczycielami na zajęciach, które przeprowadziła pani pedagog – Małgorzata Szuchnicka. Rozmawialiśmy o uzależnieniach i wszystkim tym, co szkodzi naszemu zdrowiu. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest racjonalne korzystanie z czasu wolnego oraz jak istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Wszystkie klasy opracowały „mapę myśli” dotyczącą zdrowia.