http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy artykułów: sosw_wystawa.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych naszych wychowanków pt. „Co jesień w koszu niesie”. Prace wyeksponowane są w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce przy ul. Sikorskiego 25. Jesienna wystawa jest kontynuacją kilkuletniej współpracy naszego ośrodka z Biblioteką Dziecięcą.

Występ w Suwałkach ZŁOTA NUTKA 2011

20.10.2011r. śpiewający duet Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk zdobyli „Złotą Nutkę” na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Suwałkach. Jak co roku festiwal zorganizował  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem”. Na scenie zaprezentowało się i walczyło o główną nagrodę 10 zespołów, jednak nasi reprezentanci okazali się najlepsi!

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_15/sosw_tenis_3.jpg


18.10.2011r. w naszej szkole rozegrał się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. Do udziału w zawodach zgłosiło  się 32 zawodników. W kategorii klas SPL, GL, ZSZ i ULOS wzięło udział 14 zawodników, w kategorii klas SPU, GU i PDP-18 zawodników.

Sędzią głównym  była p. Dorota Kozaczyńska.

sosw_DEN

14.10.2011r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich pracowników naszej placówki. Uroczystą akademię rozpoczęły słowa wiersza, przypominające o tym ważnym święcie:

„Ten dzień wesoły, przywitamy od rana ładną piosenką.
Ten dzień powszedni, zwyczajny, 
od niejednej milszy niedzieli  – bo dzisiaj jest święto naszych nauczycieli.
Tego dnia przywitamy z uśmiechem tych,
którzy są zawsze z nami  – naszych nauczycieli”.

Obrazy newsów: sosw_biegi_przeajowe.jpg

12.10.2011r. Parku Miejskim w Białymstoku odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki PTSS „Sprawni – Razem” oraz Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Kindziuk, Patryk Murawski, Marcin Michniewicz, Zbigniew Karpowicz. Startowali w biegu na 3000m.

Obrazy kategorii newsów: obraz_469.jpgW dniu 08.10.2011r. reprezentanci naszej placówki Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk – nasz śpiewający duet, wzięli udział w Podlaskim Przeglądzie Poezji Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „JESIEŃ POEZJĄ MALOWANA” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Drabina” w Krynkach"


http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_18/sosw_aps.jpg

04.10.2011r. grupa nowych uczniów naszej placówki pod opieką pani dyrektor mgr Marty Tolko – Kuziuty oraz pani kierownik internatu mgr Beaty Tur wzięła udział w Inauguracji roku akademickiego 2011/2012 na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Na to wydarzenie zostaliśmy specjalnie zaproszeni. Podczas gali nasza delegacja z panią dyrektor na czele została w sposób szczególny powitana przez Rektora APS – prof. Jana Łaszczyka, co z całą pewnością było ogromnym wyróżnieniem.

Obrazy newsów: sosw_piknik.jpg

03.10.2011r. kolejny raz odbył się w naszej szkole Piknik Inaugurujący Rok Szkolny 2011/2012. Celem  imprezy była integracja społeczności uczniowskiej SOSW. Każdy uczeń miał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych przed publicznością Małą i  Dużą. Tematem przewodnim było opowiadanie Babci i Dziadka ( w tej roli Anetka i Marcin)  pt.” Czerwony Kapturek u babci” - autor: p. I. Gieniusz). Uroczymi wnuczkami, były dzieci najmłodsze ( kl. I-III SPU).

Obrazy: sosw_poczet_sztandarowy1.jpg

02.10.2011r. w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce miało miejsce uroczyste umieszczenie w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej do publicznej adoracji relikwiarza z Cząstką Ciała Pańskiego. W uroczystości wzięły udział tłumy wiernych, w tym liczne pielgrzymki oraz Poczty Sztandarowe. Naszą placówkę reprezentowali: Renata Furman, Marta Nieścieruk i Zbigniew Karpowicz pod opieką p. Marty Biedź. Nabożeństwu przewodniczył metropolita białostocki abp. Edward Ozorowski.

Obrazy: sosw_wicemarszaek.jpg29.09.2011r. o godzinie 10.00 SOSW w Sokółce odwiedził wicemarszałek województwa podlaskiego – Mieczysław Kazimierz Baszko w towarzystwie harcerzy z 8 DH „Białe Kruki” z Moniek. Cel wizyty stanowiło przekazanie naszym wychowankom plecaków z wyposażeniem w ramach akcji prowadzonej przez Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej w Mońkach pod kierownictwem pana Krzysztofa Pochodowicza we współpracy z wymienioną powyżej drużyną harcerską „Białe Kruki”.

Obrazy: sosw_swiatla.png

21.09.2011r. o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie ze stażystkami z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Panie przeprowadziły zajęcia o tematyce bezpiecznego poruszania się po drogach, zwracając szczególną  uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności podczas drogi do i ze szkoły. Ciekawym dodatkiem był film edukacyjny, podczas którego uczniowie klas SPL, SPU i GU mogli wykazać się wiedzą odnośnie poruszanego zagadnienia. Prelekcja była bardzo pouczająca. Organizatorem spotkania była p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko.