http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy: sosw_dugobrz8.jpg25.10.2011r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Długoborzu obył się VII Podlaski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Naszą placówkę reprezentowali członkowie Sekcji Sportowej „Sokół” OS, tj.: Renata Furman, Wojciech Karpowicz, Łukasz Sadkowki z kl. I PdP, Justyna Sadkowska z kl. III GU oraz Adam Czebak z kl. I GU. Opiekunami zawodników podczas sportowych zmagań były panie: Elżbieta Margielewicz i Marta Biedź.

21 października w godz. 1000 - 1130 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Sokółce odbyła się impreza plenerowa pod hasłem "Jesienne Wariacje". W trakcie imprezy zaprezentowały się wszystkie klasy ze szkół wchodzących w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy...

 
 

Obrazy artykułów: sosw_wystawa.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych naszych wychowanków pt. „Co jesień w koszu niesie”. Prace wyeksponowane są w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce przy ul. Sikorskiego 25. Jesienna wystawa jest kontynuacją kilkuletniej współpracy naszego ośrodka z Biblioteką Dziecięcą.

Występ w Suwałkach ZŁOTA NUTKA 2011

20.10.2011r. śpiewający duet Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk zdobyli „Złotą Nutkę” na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Suwałkach. Jak co roku festiwal zorganizował  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem”. Na scenie zaprezentowało się i walczyło o główną nagrodę 10 zespołów, jednak nasi reprezentanci okazali się najlepsi!

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_15/sosw_tenis_3.jpg


18.10.2011r. w naszej szkole rozegrał się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. Do udziału w zawodach zgłosiło  się 32 zawodników. W kategorii klas SPL, GL, ZSZ i ULOS wzięło udział 14 zawodników, w kategorii klas SPU, GU i PDP-18 zawodników.

Sędzią głównym  była p. Dorota Kozaczyńska.

sosw_DEN

14.10.2011r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich pracowników naszej placówki. Uroczystą akademię rozpoczęły słowa wiersza, przypominające o tym ważnym święcie:

„Ten dzień wesoły, przywitamy od rana ładną piosenką.
Ten dzień powszedni, zwyczajny, 
od niejednej milszy niedzieli  – bo dzisiaj jest święto naszych nauczycieli.
Tego dnia przywitamy z uśmiechem tych,
którzy są zawsze z nami  – naszych nauczycieli”.

Obrazy newsów: sosw_biegi_przeajowe.jpg

12.10.2011r. Parku Miejskim w Białymstoku odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki PTSS „Sprawni – Razem” oraz Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Kindziuk, Patryk Murawski, Marcin Michniewicz, Zbigniew Karpowicz. Startowali w biegu na 3000m.

Obrazy kategorii newsów: obraz_469.jpgW dniu 08.10.2011r. reprezentanci naszej placówki Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk – nasz śpiewający duet, wzięli udział w Podlaskim Przeglądzie Poezji Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „JESIEŃ POEZJĄ MALOWANA” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Drabina” w Krynkach"


http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_18/sosw_aps.jpg

04.10.2011r. grupa nowych uczniów naszej placówki pod opieką pani dyrektor mgr Marty Tolko – Kuziuty oraz pani kierownik internatu mgr Beaty Tur wzięła udział w Inauguracji roku akademickiego 2011/2012 na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Na to wydarzenie zostaliśmy specjalnie zaproszeni. Podczas gali nasza delegacja z panią dyrektor na czele została w sposób szczególny powitana przez Rektora APS – prof. Jana Łaszczyka, co z całą pewnością było ogromnym wyróżnieniem.

Obrazy newsów: sosw_piknik.jpg

03.10.2011r. kolejny raz odbył się w naszej szkole Piknik Inaugurujący Rok Szkolny 2011/2012. Celem  imprezy była integracja społeczności uczniowskiej SOSW. Każdy uczeń miał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych przed publicznością Małą i  Dużą. Tematem przewodnim było opowiadanie Babci i Dziadka ( w tej roli Anetka i Marcin)  pt.” Czerwony Kapturek u babci” - autor: p. I. Gieniusz). Uroczymi wnuczkami, były dzieci najmłodsze ( kl. I-III SPU).

Obrazy: sosw_poczet_sztandarowy1.jpg

02.10.2011r. w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce miało miejsce uroczyste umieszczenie w Kaplicy Matki Bożej Różańcowej do publicznej adoracji relikwiarza z Cząstką Ciała Pańskiego. W uroczystości wzięły udział tłumy wiernych, w tym liczne pielgrzymki oraz Poczty Sztandarowe. Naszą placówkę reprezentowali: Renata Furman, Marta Nieścieruk i Zbigniew Karpowicz pod opieką p. Marty Biedź. Nabożeństwu przewodniczył metropolita białostocki abp. Edward Ozorowski.