
Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
„Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują” – to hasło przyświecało nam podczas kolejnej edycji akcji „Góra Grosza 2013”. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Współpracuje my ze środowiskiem i na rzecz środowiska lokalnego.
Po raz drugi w historii placówki, uczniowie i zaangażowana kadra placówki zrealizowały plastyczne inspiracje przygotowując bożonarodzeniową dekorację zaprzyjaźnionemu Kościołowi.
Zmagania artystyczne z elementami dekoracji trwały blisko trzy tygodnie. Efekty wspólnej pracy: uczniów i kadry można było podziwiać w Kościele na Zielonym Osiedlu.
Przypominamy, że od 4 Listopada 2013 roku realizujemy projekt systemowy pt. „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę” indywidualizacja kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Sokółce w Powiecie Sokólskim
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.1 ,,Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 ,,Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Zachęcamy do zapoznania się z dotychczasowymi działaniami i obejrzenia zdjęć.
Dogoterapia, to metoda aktywizowania osób poprzez udział odpowiednio przygotowanego psa w celu wspomagania procesu przywracania im możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej oraz opanowanie umiejętności zapewniających im aktywne funkcjonowanie w codziennym życiu społecznym. W naszym ośrodku, zajęcia dogoterapii zostały przeprowadzone 16 grudnia 2013r. W dwóch, trwających po około 45minut zajęciach, wzięło udział 20 uczniów.
17.12.2013r. społeczność ośrodka uczestniczyła w apelu ogólnoszkolnym poświęconym tematyce sukcesów naszych uczniów w konkursach plastycznych. Pani Elżbieta Szomkowręczyła dyplomy i nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ph: „W krainie wierszy Juliana Tuwima”. Nagrodzeni laureaci ośrodka to Mirosław Muciuś i Renata Furman. Uczniowie Ci wykonali prace pod kierunkiem Elżbiety Szomko.
Udział zawodników naszej szkoły w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Pływaniu, które odbyły się 16 grudnia 2013r na Krytej Pływalni w Sokółce zakończył się sukcesem. Reprezentacja w składzie: Adam Czebak, Justyna Jurewicz, Adam Wiszniewski, Robert Bietkał, Łukasz Sadkowski, Kamil Arciuch, Krzysztof Drapczuk, Paweł Piwowarczyk, Anna Czarnomysa, Szymon Klimowicz, pod czujnym okiem trenerów: p. Lucyny Taudul i p. Doroty Kozaczyńskiej , w sposób godny, sportowy i z przestrzeganiem zasad fair –play wystartowała w wielu konkurencjach.
W dniu 14.01.2014 r. w internacie odbyło się oficjalne ogłoszenie oraz podsumowanie wyników konkursu ph. „Święta w mojej świetlicy” ogłoszonego w grudniu, w którym brały udział wszystkie grupy wychowawcze. Komisja konkursowa wyłoniona z Młodzieżowej Rady Internatu w składzie: Iza Matyskiel, Ewa Kasiańczuk, Andrzej Świetlicki, pod opieka p. kierownik internatu Beaty Tur dokonała oceny wystroju świetlic grupowych według ustalonych kryteriów: prace tematyczne, estetyka wykonania gazetki ściennej, wkład pracy wychowanków w przygotowanie dekoracji świątecznej.
16.12.2013 r. uczniowie klasy III pdp po raz kolejny spotkali się z Panią psycholog Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Sokółce Anną Sawicką. Tematem zajęć była nauka nazywania uczuć jakich doświadczają inni i my sami. Ekspresja emocji jest sprawą uniwersalną, tzn: większość osób pokazuje podobnie swoje emocje, jednak istnieją różnice indywidualne.
6 grudnia 2013r. Ważna data. Mikołajki. Będzie zabawa, będzie się działo.
Zebranych na uroczystości uczniów witają p. Lucyna Taudul i p. Małgorzata Zarachowicz. Mikołaj zostawił list i zadania do wykonania dla każdej klasy. Trzeba zabrać się do pracy. W ruch idą kredki, mazaki, długopisy. Każdy się stara dobrze wykonać swoje zadanie. Teraz prezentacja: przedstawiciel klasy pokazuje co i jak zrobiono. Brawo. Jeszcze jedno zadanie dla chętnych.