Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
19 września w naszej miejscowości obchodzono uroczystość 101 rocznicy Bitwy Niemeńskiej. W tym patriotycznym wydarzeniu SOSW w Sokółce reprezentował poczet sztandarowy:Sylwia, Dawid i Mateusz pod opieką pani Moniki Mróz i pani Edyty Kondrat. Po mszy świętej w Kościele kolegiackim pod wezwaniem Świętego Antoniego nastapił przemarsz uczestników pod pomnik Marszałka józefa Piłsudskiego z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki.
Tam odbyła się dalsza część obchodów: zakończenie VIII Sztafety Niepodległości wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńcow oraz występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz występ Mażoretek.
Monika Mróz
Co roku początek września jest czasem szczególnym, w którym przypominamy tragiczne karty naszej historii. Zazwyczaj robiliśmy to w sposób aktywny uczestnicząc w Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru, na który jeździliśmy każdego roku z pocztem sztandarowym, pod opieką p. Katarzyny Zalewskej i p. Doroty Kozaczyńskiej. W tym roku także nie było Marszu ze względu na pandemię, ale my, uczniowie kl. 2-3 PDP tradycyjnie już postanowiliśmy uczcić pamięć Sybiraków odwiedzając Pomnik Zesłańców Sybiru, by zapalić tam biało-czerwone znicze i oddać cześć Sybirakom oraz pomysłodawcy i twórcy Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, Wiktorowi Węgrzynowi.
17 września uczniowie klasy 7-8 B Spu odwiedzili Filię Biblioteczną Nr 1 na Osiedlu Zielonym w Sokółce. Podczas spotkania pani Marta Wojewódzka-Szoda opowiedziała o pracy bibliotekarza, zgromadzonym księgozbiorze oraz pokazała nietypowe wydania książek. Oprócz tradycyjnych pozycji, które zazwyczaj spotyka się w bibliotekach, młodzież dowiedziała się, jak wygląda książka wykrojnik, ruchoma, sensoryczna. Ciekawostką były najmniejsze, największe, najcieńsze i najgrubsze książki w tej bibliotece.
W ramach realizacji upowszechniania czytelnictwa, oraz rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, w internacie SOSW w Sokółce w roku szkolnym 2021/2022 od września rozpoczęła się Akcja „Czytanie na dobranoc”. Jest ona zaplanowana na I półrocze, z możliwością kontynuacji działań również w II semestrze. Akcję zainicjowały wychowawczynie internatu: p. Beata Boguszewska i Katarzyna Bubieniec.
„Czytanie na dobranoc” jak nazwa wskazuje odbywać się będzie w porze wieczornej, w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki.
Dziś, 17.09. uroczysty apel na temat agresji państw ościennych na Polskę, przygotowali uczniowie: Wiktoria, Zosia, Zuzia, Karol, Mateusz pod kierunkiem pań Agaty i Iwony.
Przypomnieliśmy, że 1 września 1939 r. Polska stała się obiektem ataku wojsk niemieckich, a 17 września tego samego roku, granice Rzeczpospolitej przekroczyła Armia Czerwona. Nasz kraj był zmuszony zmagać się z walką na dwóch frontach, przeciwko dwóm wrogom.
Iwona Gieniusz , Agata Gieniusz
15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki . Świętowanie Dnia Kropki u SOSW w Sokółce rozszerzyło się na cały tydzień i tak powstał Tydzień Kreatywności.
Historia Vasti i morał iż jedna kropka może zmienić wszystko zmotywowała społeczność SOSW do rozwijania swoich talentów, do kreatywnej pracy z kolorem, strukturą, kształtem.
Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności zainspirowane historią małej Vashti, ktòra dzięki nauczycielce odkryła swòj wielki talent. W tym roku przedszkolaki z SOSW dołączyły do obchodów tego dnia. Nie zabrakło zabaw zainspirowanych tytułową „Kropką” – dzieci miały możliwość ożywić kropkę w aplikacji Quiver przy użyciu tabletu, wspólnie tworzyły pracę plastyczną z kropki oraz polowały na kolorowe kropki za pomocą pacek na muchy. Każda taka zabawa rozwija w nich otwartość, pomysłowość i wyobraźnię.
Sylwia Szomko
Dnia 13 września 2021 uczniowie kl 3 SP Geniusze wraz z wychowawczynią uczestniczyli w zajęcia integracyjnych w SOSW w Sokółce. Do wspólnych „harców” w sali rekreacyjno –rehabilitacyjnej i poznawania świata polisensorycznie czyli dotykiem, smakiem, wzrokiem zaprosiła ich p. Zuzanna Szarkowska- Czeczko wraz z klasą 4-6 SPU.
Pierwszy, tegoroczny spektakl Internetowego Teatru TVP dla szkół „O mniejszych braciszkach Świętego Franciszka” odbył się prosto z desek Teatru Maska w Rzeszowie dnia 14.09.2021 roku. Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie.
Na zaproszenie dyrektora ZSZ w Sokółce w piątek uczniowie klas PDP, SPL i BI uczestniczyli w koncercie ph ,,Łączy nas piosenka” zorganizowanego z projektu finansowanego z UE i budżetu państwa, z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Na zaproszenie dyrektora ZSZ w Sokółce w piątek uczniowie klas PDP, SPL i BI uczestniczyli w koncercie ph ,,Łączy nas piosenka” zorganizowanego z projektu finansowanego z UE i budżetu państwa, z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.