http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_143/0.jpgUroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole 11 października. Tego dnia, uczniowie dziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość, za poświęcenie i trud wkładany w wychowanie. Część artystyczną prowadzili: Renata Furman i Adrian Gilewski. Przypomnieli wszystkim krótki rys historyczny dotyczący Komisji Edukacji Narodowej.
 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_146/absolwenci_010.jpg10.10.2013r.

Na ten dzień uczniowie kl. I-II PdP: Kamil, Krzysiek, Piotrek, Dawid, Damian, Paweł, Monika, Magda, Kamila, Natalia, Łukasz z wychowawczynią p. Małgorzatą Zarachowicz zaprosili absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_147/o1.jpg10.10.2013r. w internacie SOSW w Sokółce odbyły się „Otrzęsiny”, które organizowane były przez Młodzieżową Radę Internatu pod opieką p. Beaty Tur. W antycznej scenerii nowoprzybyli wychowankowie zostali poddani próbie, czy mogą dostąpić zaszczytu wejścia na szczyt zwany „Internat”, czyli w szeregi „internackiej braci”.


http://www.soswsokolka.pl/images/news/teatr_3.jpg07.10.2013r. w naszym ośrodku gościła ekipa Obiektywu TVP Białystok. Przyjazd telewizji związany był z projektem, w którym bierze udział placówka. Chodzi o „Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla Szkół". Tego dnia uczniowie obejrzeli spektakl – pantomimę „Mikrokosmos”, będący swobodną interpretacją „Calineczki”. Relację można było obejrzeć w Obiektywie o godz. 18.30, dostępna jest ona na stronie TVP Białystok (od 17 min.) 

http://www.soswsokolka.pl/images/news/wystawa_001.jpgW ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy z Oddziałem dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce, w październiku 2013r. została zorganizowana wystawa prac plastycznych, promująca działalność artystyczną wychowanków internatu SOSW pt. „Kolorowa Jesień”. Prace o tematyce jesiennej, wykonane techniką collage powstały na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w internacie pod kierunkiem wychowawców. Wystawę przygotowały p. Beata Boguszewska i p. Katarzyna Bubieniec, można ją oglądać do końca listopada.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_139/36.jpgKażdy nowy rok szkolny w naszej placówce jest wielkim wydarzeniem i rozpoczynamy go bardzo uroczyście. Nową tradycją stało się organizowanie jego rozpoczęcia w formie pikniku - imprezy plenerowej, dla wszystkich wychowanków, pracowników, zaproszonych gości i mieszkańców naszego miasta. Impreza odbyła się w dn. 03.10.2013 r. na placu przed budynkiem kina „Sokół” w Sokółce. 
 

http://www.soswsokolka.pl/images/piknik.jpg

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce serdecznie dziękują wszystkim za przybycie na piknik i wspólną zabawę. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pikniku. Relacja z pikniku jest już na stronie isokolka.eu oraz na stronie Urzędu Miejskiego sokolka.pl

Dziękujemy redakcjom za ekspresowe informacje:) 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_142/dsc_0569.jpgDnia 02.10.2013 roku grupa uczniów w składzie: Artur Górski, Damian Zawadzki, Sylwia Gilewska, Andrzej Świetlicki, Paweł Piwowarczyk, Damian Ćwikliński pod opieką pani dyrektormgr Marty Tolko – Kuziuty i pani kierownik internatu mgr Beaty Tur uczestniczyła w Inauguracji roku akademickiego 2013/2014 w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Nasza delegacja wysłuchała wykładu inaugurującego: „Prawne aspekty ochrony godności osoby starszej lub niepełnosprawnej", wygłoszonego przez prof. Irenę Lipowicz. 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_140/dsc00376.jpg

02.10.2013r. uczniowie klasy III PdP pod opieką wychowawcy p. Elżbiety Szomko uczestniczyli w spotkaniu z sokólskim rzeźbiarzem panem Piotrem Szałkowskim. Przyuczamy się do zawodu stolarz, więc to spotkanie było dla nas bardzo inspirujące. Poznaliśmy tajniki wykonania rzeźby, płaskorzeźby. Dowiedzieliśmy się, że drzewo stosowane przez rzeźbiarza to najczęściej dąb lub lipa. Obejrzeliśmy narzędzia pracy.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sprzatanie1.jpg

W dniu 27 września 2013 roku została przeprowadzona akcja „Sprzątanie świata” na terenie Osiedla Zielonego i SOSW w Sokółce. W sprzątanie zostali włączeni wszyscy uczniowie naszej placówki tj. Szkół Podstawowych, Gimnazjum oraz Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami. Poszczególnym klasom zostały przydzielone określone obszary Osiedla Zielonego i placu Ośrodka. Uczniowie Szkoły Podstawowej sprzątali place przy Ośrodku. Uczniowie Gimnazjum sprzątali tereny zielone przy Zespole Szkół Zawodowych.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_137/dsc_0998.jpg„Jeśli chcesz przejść przez ulicę musisz poznać tajemnicę.
Na ulicy przystań bokiem: popatrz w prawo bystrym wzrokiem,
skieruj w lewo wzrok sokoli znów na prawo spójrz powoli.
Jezdnia wolna – więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie".