http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy: img217.jpg

W ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy Ośrodka z Biblioteką Dziecięcą w Sokółce w dn. 16.05.2012r. w bibliotece, zorganizowano pokonkursową wystawę prac plastycznych naszych wychowanków p.h. „Bez złości mamy więcej radości”. Konkurs został ogłoszony w ramach realizacji V edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”. Zaprezentowane na wystawie prace cechuje niezwykła inwencja twórcza i różnorodność zastosowanych technik plastycznych.
Prace można oglądać do końca roku szkolnego w siedzibie biblioteki przy ul. Sikorskiego 25 w Sokółce. 

Obrazy artykułów: sosw_konkurs_eko3.jpg

15.05.2012r. tradycyjnie jak co roku stanęliśmy w szranki z wiedzą ekologiczną. Uczennice: Renata Furman, Martyna Krempa i Małgorzata Wysocka reprezentowały nasz Ośrodek w III Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 13 w Białymstoku. Honorowowym Patronem konkursu był Prezydent Miasta Białegostoku oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

14.05.2012r. w godz. 09.50-11.30 na boisku ZSZ w Sokółce odbył się II Szkolny Mityng Lekkoatletyczny OS, którego organizatorem była Sekcja „Sokół” Olimpiad Specjalnych w składzie: p. Elżbieta Margielewicz, p. Małgorzata Zarachowicz, p. Anna Gałka, p. Marta Biedź. Nadrzędny cel imprezy sportowej stanowiło wyzwolenie aktywności ruchowej u niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. 

http://www.soswsokolka.pl/images/sosw_konkurs_bez_zlosci.jpg11.05.2012r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce komisja konkursowa w składzie: p. B. Daszuta, p. I. Gieniusz, p. M. Łapińska, rozstrzygnęła szkolny konkurs plastyczny ph. „Bez złości mamy więcej radości” zorganizowany w ramach realizacji VI edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.Pomysłodawcą konkursu i realizatorem programu jest corocznie Zespół Profilaktyczny SOSW.

Zarząd Powiatu Sokólskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Sokółce,
ul. A. Mickiewicza 11. Ogłoszenie do pobrania tutaj.

Spotkanie w ośrodku

Na początku kwietnia informowaliśmy, że w związku z obchodami Roku Korczakowskiego nasze uczennice pod opieką p. Grażyny Tymoszuk i p. Moniki Mróz odwiedzały sokólskie szkoły i przedszkola w celu przybliżenia dzieciom sylwetki i twórczości naszego patrona Janusza Korczaka. Artykuł do przeczytania tutaj.
Inicjatywa wciąż trwa, w związku z czym w dniu 27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkola w Czarnej Białostockiej, które obejrzały przedstawienie o Kajtusiu Czarodzieju oraz zwiedziły nasza placówkę.

Obrazy: dsc06206.jpg

07.05.2012r. odbył się apel upamiętniający 221 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomnieliśmy sobie karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość, by pielęgnować naszą niezależność i tożsamość narodową, by budować współczesną kulturę i tradycję Europy. W apelu wzięły udział uczennice klas: III GU, I- III PdP. Tekst, oprawę muzyczną i dekorację przygotowały panie Małgorzata Zarachowicz i Marta Biedź.

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja03.05.2012r. poczet sztandarowy z naszego Ośrodka uczestniczył w miejskich obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji naszej Ojczyzny w Kościele p.w. św. Antoniego w Sokółce, następnie odbył się przemarsz ulicami miasta na Plac Piłsudskiego w Sokółce, gdzie reprezentanci sokólskich szkół i zakładów pracy oddali hołd pod pomnikiem Marszałka oraz złożyli wieńce i kwiaty.

Zakończenie roku klasy II Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego27.04.2012r. po raz ostatni zabrzmiał dzwonek uczniom klasy II Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystaość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Pożegnalne przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor Marta Tolko-Kuziuta, w którym dziękowała za wszystkie lata spędzone w szkole, gratulowała sukcesów i życzyła powodzenia w dalszym życiu i dalszej edukacji.

Obrazy newsów: sosw_dni_otwarte.jpgW związku z naborem kandydatów na uczniów SOSW w Sokółce, w dniach 23 i 27 kwietnia 2012r. odbyły się Dni Otwarte. Naszą placówkę odwiedzili rodzice i opiekunowie oraz inne osoby zainteresowane specyfiką pracy naszego Ośrodka.
Każdy gośc mógł zwiedzić placówkę, uzyskać informację na temat systemu kształcenia, obejrzeć prezentacje filmowe oraz otrzymać foldery informacyjne.

Pożegnalne zdjęcie wychowanków internatu kończących Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące26.04.2012r. odbyło się uroczyste pożegnanie wychowanków internatu, absolwentów Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego z naszego Ośrodka. Młodsi koledzy przy wsparciu wychowawców: p. Beaty Tur, p. Katarzyny Dylewskiej i p. Zyty Biernackiej żegnali swoich starszych kolegów i koleżanki specjalnie przygotowaną na tą okazję częścią artystyczną. Było uroczyste przemówienie, życzenia, pyszny tort, pożegnalne upominki i łzy wzruszenia...