http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jedna z konkurencji VII Szkolnego Dnia Treningowego Aktywności Motorycznej MATP

07.11.2012r. w naszej szkole odbył się VII Szkolny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych MATP, którego organizatorem były członkinie Sekcji Sportowej „Sokół” Olimpiad Specjalnych, p. Elżbieta Margielewicz, p. Małgorzata Zarachowicz, p. Zuzanna Szarkowska – Czeczko i p. Marta Biedź.

 

Obrazy kategorii newsów: sosw_ciekawe_spotkanie1.jpg

30.10.2012r. na zaproszenie opiekuna wolontariatu p. Małgorzaty Chomko z Zespołu Szkół Rolniczych  grupa młodzieży w składzie: Martyna Krempa, Anna Czarnomysa, Iza Matyskiel, Renata Furman i Zbigniew Sienkiewicz wraz z opiekunem p. Moniką Mróz uczestniczyła w spotkaniu z młodym człowiekiem  Patrykiem Kownackim – tancerzem i instruktorem tańca współczesnego w białostockiej Akademii Tańca „Szał”.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_75/dsc_0511.jpg

25.10.2012r. w piękny jesienny dzień, choć nieco chłodny uczniowie z klas PdP w składzie: Paweł Miszkowicz – Adamowicz, Justyna Jurewicz, Małgorzata Wysocka, Renata Furman pod opieką pani Beaty Mozolewskiej i Marty Kawrygo – Leonowicz wzięli udział w spotkaniu konkursowym ph. „Impresje Jesienne”.  Podczas spotkania mogli wykazać się wiedzą  odnośnie aktualnej pory roku.

Dyrektor SOSW w Sokółce ogłasza przetarg nieograniczony na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce na rok 2013. Do pobrania Ogłoszenie o przetargu oraz Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/kino1.jpg24.10.2012r. grupa 22 wychowanków internatu pod opieką wychowawców: p. Beaty Tur, p. Małgorzaty Hołowni-Iwanow oraz p. Beaty Boguszewskiej uczestniczyła w wyjściu do kina „Sokół" w naszym mieście. Młodzież obejrzała muzyczny film pt. „Step up4 Revolution". Film w ocenie młodzieży i wychowawców film był bardzo ciekawy i wszystkim się podobał.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_73/turniej15.jpg

24.10.2012r. uczniowie klas SPU, GU, PdP mogli zmierzyć się w Szkolnym Turnieju Wiedzy pod hasłem: XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012. Turniej składał się z 2 części. W pierwszej uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Pytania były dopasowane do poziomu uczniów poszczególnych klas. Każda dobra odpowiedź nagradzana była gromkimi brawami.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_79/muzeum3.jpg

24.10.2012r. wychowankowie internatu uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz spotkaniu z pracownikami Zakładu Szewskiego PIOTR POMPA NAPRAWA OBUWIA. Wizyta w miejscowym muzeum zrobiła szczególne wrażenie na nowych wychowankach, którzy mieli niepowtarzalną okazję poznać historię miasta oraz obejrzeć zgromadzone eksponaty.  Dzięki ciekawej prezentacji p. Aleksandry Pluty mogliśmy zwiedzić kilka sal muzeum, w których mieszczą się wystawy stałe i czasowe.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/policja1.jpg

24.10.2012r. społeczność SOSW uczestniczyła w spotkaniu z policjantami wydziału do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Sokółce p. Grzegorzem Stasiełukiem oraz p. Joanną Kłus. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Ciekawym dodatkiem do spotkania był film edukacyjny.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_74/jesienne01.jpg

Lubimy jesień Jesień to początek roku szkolnego i okres intensywnej  pracy dla wszystkich uczniów, ale też okres kiedy uczniowie SOSW uczestniczą w wielu atrakcyjnych imprezach umilających im ten czas i pobyt w naszej szkole. W tych imprezach wspólnie z nami uczestniczą również uczniowie z innych szkół.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/news/siatka1.jpg

18.10.2012r na sali gimnastycznej w ZSZ w Sokółce odbył się VII Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. Dwie drużyny z naszej szkoły: zawodnicy zrzeszeni w sekcji PTSS „Sprawni Razem” rozegrało 4 mecze. Drużyna Białych: Ewa Kasiańczuk, Ania Czarnomysa, Iza Kulmaczewska, Magda Picewicz i Tomasz Kochanowski. Drużyna Czarnych: Mateusz Matyskiel, Leszek Płoński, Jarosław Stankiewicz, Iza Matyskiel i Martyna Krempa.
 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_76/sosw_otrzsiny1.jpg

16.10.2012r. w Internacie SOSW w Sokółce odbyły się „Otrzęsiny”, które organizowane były przez Młodzieżową Radę Internatu pod opieką p. Katarzyny Dylewskiej. Nowoprzybyli wychowankowie; Natalia Krysiuk, Izabela Kulmaczewska, Magdalena Picewicz, Ewa Kasiańczuk, Sandra Radziszewska, Anna Baranowska, Mariusz Radkiewicz dostąpili zaszczytu wstąpienia do „internackiej braci”.