http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy: sosw_konkurs_plastyczny.jpg05.12.2011r. został zorganizowany apel ogólnoszkolny, na którym zapoznano społeczność ośrodka z wynikami konkursu plastycznego ph.: „Aby ziemia była piękna”. Organizatorem konkursu była Filia Nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce. Prace plastyczne Małgorzaty Wysockiej i Anny Czarnomysej nagrodzono I miejscem. Uczennice wykonały prace na zajęciach koła plastyczno – tanecznego „Uczeń Artystą” pod kierunkiem p. Elżbiety Szomko.

03.12.2011r. zawodnicy z naszej szkoły należący do Sekcji Sportowej „Sprawni Razem”, tj.: Marcin Charyło, Dawid Nadolny, Krystian Hardziej, Adrian Hołownia, Zbigniew Karpowicz, Krzysztof Możejko pod opieką pani Doroty Kozaczyńskiej i pana Łukasza Buraka wzięli udział w X Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Szkół i Placówek Specjalnych w Białymstoku.

Rozstrzygnięcie przetargu nieograniczonego

Protokół postępowania w trybie przetargu nieograniczonego na zakup i sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce.

27.11.2012 r. klasa I, II, III Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW o profilu „kucharz” uczestniczyła w wycieczce do restauracji „Verde” w Sokółce. Celem wycieczki było zwiedzanie obiektu gastronomicznego w środowisku lokalnym. Uczniowie obejrzeli salę konsumencką, kuchnię, zmywalnię, hotel, poprawnie nakryty stół, właściwie dobraną zastawę i bieliznę stołową. Zapoznali się z pracą kelnera, barmana, kucharki. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Obrazy: sosw_bal_strachw_3.jpg24.11.2011r. w internacie ośrodka już po raz kolejny odbył się „Bal Strachów”. Na to spotkanie z duchami i upiorami wszystkie małe i duże strachy czekały z niecierpliwością. Każdy chciał raz w roku włożyć przygotowane przez siebie straszne kostiumy i wspólnie się pobawić.

 

23. 11. 2011 r. w świetlicy szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa, w której udział wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele ośrodka. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie trzech wróżek, w których role wcieliły się uczennice klasy PdP. Dziewczynki wprowadziły wszystkich zgromadzonych w atmosferę magii poprzez barwne przedstawienie historii obrzędów andrzejkowych. Następnie każdy z wychowanków mógł wziąć udział w specjalnie na tą okazję przygotowanych wróżbach. Można było odczytać swoją przyszłość z wosku, otrzymać cenne wskazówki poprzez przebicie kolorowych balonów, dowiedzieć się jakie imię będzie nosić przyszły wybranek lub wybranka, a także poznać przeznaczenie, odkrywając magiczne karty.

Obrazy newsów: sosw_zdjcie_ze_starost_soklskim.jpg

17.11.2011r. odbył się I Podlaski Memoriał im. Waldemara Kikolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. W. Kikolskiego w Białymstoku, który w ten sposób uczcił pamięć swojego patrona. Drużyny biorące udział w zawodach reprezentowały wyrównany poziom sportowy, dlatego emocji nie brakowało.

Obrazy: sosw_matp.jpg

14.11.2011r. w naszej placówce obchodziliśmy już VI SZKOLNY DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ. Jest to program rehabilitacyjno-treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w Oficjalnych Dyscyplinach Sportowych Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizowały panie: Elżbieta Margielewicz, Małgorzata Zarachowicz, Anna Gałka, Marta Biedź i Agnieszka Ambrożko.

Obrazy newsów: 11listopada_5.jpg

11.11.2011r. poczet sztandarowy z naszej placówki uczestniczył w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego i mszą świętą w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Następnie uczestnicy udali się ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna, upamiętniająca 93 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zdjęcia

Obrazy: sosw_11listopada_apel.jpg

10.11.2011r. o godzinie 9.50 w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel upamiętniający 93 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W montażu słowno – instrumentalnym przygotowanym przez panią Martę Biedź wzięli udział harcerze z 2DH NS „Traperki” oraz uczniowie z kl. II ULOS. Podczas apelu uczczono święto narodowe, przypominając ważne fakty z historii Polski. Zadbano również o odpowiednią scenografię, eksponując symbole narodowe. Społeczność Ośrodka z należną uwagą wysłuchała wierszy i pieśni patriotycznych.

W naszej szkole bogate są tradycje integracji z innymi szkołami. W tym roku już po raz dziewiąty, odbyło się 08.112011r. Jesienne Integracyjne Spotkanie Przyjaciół Ośrodka zorganizowane przez panie: Dorotę Kozaczyńską, Dorotę Kozłowską, Lilę Zajkowską, Katarzynę Zalewską.
Spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi ze szkół w Babikach, i ZSO w Sokółce.