http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_44/_igp8578.jpg

5.06.2012r. na stadionie „Zwierzyniec” odbyły się XIII-te Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, zorganizowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki PTSS „Sprawni – Razem” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Białymstoku. W zawodach wystartowała reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Czarnomysa, Michał Kindziuk, Adrian Hołownia, Rafał Grynczel i Marcin Charyło.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_47/sosw_dzien_rodziny5.jpg01.06.2012r. cała społeczność Ośrodka wspólnie świętowała Dzień Matki, Ojca i Dzień Dziecka pod wspólną nazwą Dzień Rodziny. Uroczystość zorganizowali wychowankowie i wychowawcy internatu SOSW. We wspólnym świętowaniu uczestniczyła cała społeczność Ośrodka: kadra, wychowankowie oraz główni goście - zaproszeni rodzice. Prowadząca imprezę pani kierownik internatu BeataTur, uroczyście powitała wszystkich zebranych zapraszając do wspólnej zabawy i świętowania.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_45/sosw_wieczornica1.jpg30.05.2012r. wychowankowie I i IV grupy internatu zorganizowali wieczornicę z Januszem Korczakiem. W czasie spotkania wszyscy wychowankowie obejrzeli przygotowaną przez IV grupę prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Janusza Korczaka. Wychowankowie I grupy zaprezentowali myśli pedagogiczne naszego patrona, które zebrali w ilustrowanej przez siebie Księdze Cytatów.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_46/sosw_kino1.jpgW związku z ogłoszeniem przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej roku 2012 - Rokiem Korczaka w dniu 30.05.2012 o godz. 10.00 w miejscowym kinie Podlaski Krąg Korczakowski zorganizował projekcję filmu Andrzeja Wajdy pt. „Korczak”. Na pokaz zaproszono po jednej klasie ze wszystkich sokólskich szkół, średnich, gimnazjum i podstawowych. Zarówno cześć artystyczna jak i pokaz filmu miał charakter edukacyjny i służył przybliżeniu młodemu pokoleniu z naszego miasta – postaci Janusza Korczaka – wybitnego pisarza, lekarza, pedagoga i społecznika.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_biblioteka_kajtus2.jpg29.05.2012r. w godz. 15.30-16.30 w oddziale Biblioteki Dziecięcej w Sokółce odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem naszych wychowanków internatu oraz przedszkolaków z Sokółki. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektów realizowanych w Ośrodku w związku z Rokiem Korczakowskim. Wspólne spotkanie rozpoczęło się od powitania zabawą integracyjną i przedstawienia się dzieci.

Uczestnicy Dnia Humanistycznego28.05.2012 r. odbył się Dzień Humanistyczny połączony z Dniem Książki, który przygotowały wraz z uczniami  panie: Bożena Daszuta i Katarzyna Zalewska. W związku z rokiem korczakowskim, Dzień Humanistyczny odbył się pod hasłem „Janusz Korczak – patron dziecięcych marzeń”. W scence z biblioteką w tle, uczniowie przybliżyli sylwetkę i twórczość Janusza Korczaka, lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty, działacza społecznego pochodzenia żydowskiego, prekursora działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dziecka.

W roli gospodarza balu Kajtusia Czarodzieja Adrian Gilewski

24.05.2012r. w internacie SOSW odbyła się impreza p.h. „Bal u Kajtusia Czarodzieja”, która została zorganizowana w ramach realizacji działań projektu ph. „Korczak przyjacielem dziecka”. Bal rozpoczął się od uroczystego powitania wszystkich przez głównego bohatera jednej z książek J. Korczaka – Kajtusia Czarodzieja, w którego postać wcielił się jeden z wychowanków internatu - Adrian Gilewski. Warunkiem wejścia na salę było posiadanie magicznego nakrycia głowy.W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II, III GU i I, II, III PdP pod opieką p. L.Taudul i p. M.Zarachowicz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej:

28.10.2011 – „Jesienną porą”

17.05.2012 – „Szanujmy nasze środowisko i żyjmy zdrowo”

http://www.soswsokolka.pl/images/news/sosw_dyplom_karpowicz.jpg

19.05.2012r. w Muzeum Ikon w Supraślu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom VI edycji Ekumenicznego Konkursu Plastycznego „Matka Boża w Ikonie”. Konkurs zorganizowano w ramach XVIII Dni Maryjnych – w tym roku pod hasłem: „Maryja – Matka Kościoła”. Miło nam poinformowac, że nasz uczeń Wojciech Karpowicz zajął II miejsce w tym konkursie. Linoryt przedstawiający Matkę Boską wykonał on pod kierunkiem p. Beaty Tur.

 

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_43/sosw_fair2.jpg

„Fair play w sporcie i w życiu” pod takim hasłem obchodzone były w tym roku dni „szkoły bez przemocy” w SOSW w Sokółce. Impreza odbyła się 16 maja 2012roku. O godzinie 10.00 tego dnia wychowankowie rozpoczęli imprezę w świetlicy szkolnej krótką akademią dotyczącą tolerancji i przemocy. Z dużym zainteresowaniem uczniów spotkała się prezentacja multimedialna o zachowaniach fair play wśród sportowców i kibiców. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami polskich sportowców, którzy zasłynęli zachowaniem fair play nie tylko w Polsce ale i na świecie. Przedstawiono pokrótce historię polskiej piłki nożnej i mające się niedługo odbyć w Polsce zmagania piłkarskie na Euro 2012.

Obrazy: img217.jpg

W ramach kontynuacji kilkuletniej współpracy Ośrodka z Biblioteką Dziecięcą w Sokółce w dn. 16.05.2012r. w bibliotece, zorganizowano pokonkursową wystawę prac plastycznych naszych wychowanków p.h. „Bez złości mamy więcej radości”. Konkurs został ogłoszony w ramach realizacji V edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”. Zaprezentowane na wystawie prace cechuje niezwykła inwencja twórcza i różnorodność zastosowanych technik plastycznych.
Prace można oglądać do końca roku szkolnego w siedzibie biblioteki przy ul. Sikorskiego 25 w Sokółce.