http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

klasa II ULOS

Piątkowy wieczór i noc 17.02.2012r. na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy II Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego  i nauczycieli naszego Ośrodka. W ten dzień odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły Studniówka. Uczniowie wraz z zaproszonymi osobami towarzyszącymi, pięknie zaprezentowali się licznie przybyłej kadrze, w tradycyjnym wykonaniu Poloneza. Nie obyło się bez zwyczajowej części artystycznej i podziękowań kadrze. Uroczysta chwila była okazją do przekazania życzeń naszym przyszłym absolwentom, za którymi na pewno będziemy tęsknić, kiedy opuszczą nasze progi. Wspaniała zabawa trwała do białego rana.

Uczniowie klasy II-III PdP pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Szomko i Anny Gałka we współpracy z pracownikiem Ośrodka – artystą rzeźbiarzem z zamiłowania Krzysztofem Wróblewskim wykonali prace: mini kapliczkę, serwetki, świeczniki. Prace te zostały przekazane Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny z przeznaczeniem na aukcję XIV Balu Charytatywnego SFL, który odbył się 11 lutego 2012r. w naszym mieście. Dochód z aukcji będzie przeznaczony na stypendia dla młodzieży zdolnej.

kredki

Uczniowie Ośrodka wzięli udział w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Zwierzę – prawdziwy przyjaciel” organizowanego w ramach akcji edukacyjnej „Jesteśmy jednym światem” pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Na konkurs wpłynęło ok. 600 prac. Jury postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej prace naszych uczniów: Anety Greckiej, Marcina Stankiewicza, Roberta Bietkała. Do konkursu przygotowała uczniów nauczycielka p. Elżbieta Szomko. Uroczyste otwarcie wystawy dn. 23 lutego 2012 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy!!!

Poczta walentynkowa

Dzień Świętego Walentego w naszym Ośrodku ma charakter świąteczny. Stałym elementem tej uroczystości jest wzajemne wręczanie sobie walentynek – ozdobnych karteczek, które wszystkim obdarowanym sprawiają ogromną radość. Ale zanim Amorek z asystentami wręczyli zebranym walentynki czekało na nich jeszcze wiele atrakcji. Wszyscy chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorki konkursach i zabawach z nagrodami m.in.: „Poznaj siłę miłości”, „Strzał Amora”, „Odszukaj swoją miłość”, „Melodia serca”, „Śladami miłości”, „Do tańca trzeba dwojga”. Wprowadziły one uczestników uroczystości w walentynkowy nastrój.

Obrazy: banner_dbi2012a.jpg

7 lutego 2012r.  obchodzony jest międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tego dnia ruszyła też kampania w naszej szkole. Będzie ona trwała do końca lutego i realizowana będzie w ramach programu profilaktycznego SOSW „Bezpieczeństwo dziecka w świecie multimediów”. Nasza placówka bierze udział w takiej akcji już po raz 4. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów DBI jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!".

Obrazy: dsc05520.jpg

19.01.2012r. wychowawcy klas zorganizowali choinkę ogólnoszkolną. Szczególną atmosferę tego dnia stanowiła dekoracja, dyskoteka przy muzyce zespołu na żywo, zabawy i konkursy choinkowe, które w dobry nastrój wprowadziły biorących w nich udział zebranych. Punktem kulminacyjnym uroczystości było oczywiście spotkanie z Mikołajem, który obdarował wszystkich uczestników zabawy paczkami. W atmosferze fantastycznej, choinkowej zabawy czas upłynął bardzo szybko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

korczak

18.01.2012r. zainaugurowano ROK JANUSZA KORCZAKA. W bieżącym roku obchodzona jest 70 rocznica śmierci Korczaka i setna rocznica założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. Dlatego bieżący rok ustanowiono - decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - Rokiem Janusza Korczaka. Inicjatywę w tej sprawie zgłosił Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, a jego wniosek poparła sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu, ministerstwa a także liczne organizacje pozarządowe. 

Obrazy newsów: sosw_wigilia17.jpg„Nad uśpioną Galileą
Światło mroki skrą przecięło
I poniosło wieść po świecie
Pan się rodzi w Nazarecie”.

W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ten najbardziej magiczny wieczór w roku rozpoczął się od „Jasełek” w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej „niebiańsko - piekielnej” scenerii.

Obrazy kategorii newsów: sosw_laureaci_konkursw_plastycznych.jpg

21.12.2011r. na apelu szkolnym społeczność ośrodka została zapoznana z wynikami konkursów plastycznych, w których udział brali uczniowie naszej szkoły: Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Muzyka poważna w Twoich oczach”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Konkursu Plastycznego „W harmonii z przyrodą”, zorganizowanego przez Dyrekcję Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu oraz Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

Obrazy: sosw_wigilia_harcerska.jpg

15.12.2011r., tuż przed świętami Bożego Narodzenia harcerze z 2 DH NS „Traperki” spotkali się na Wigilii harcerskiej, w której przygotowania aktywnie się włączyli. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, śpiewania kolęd, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Atrakcję stanowiły zimne ognie, które wywołały uśmiech na twarzach harcerzy. Spotkanie opłatkowe przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizatorem była  p. Marta Biedź.

Obrazy: sosw_siatkwka.jpg

14.12.2011r. na sali gimnastycznej w ZSZ w Sokółce odbył się VI Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. Trzy drużyny z naszej szkoły (zawodnicy zrzeszeni w sekcji PTSS Sprawni Razem), rozegrały 6 meczy. I miejsce zajęła drużyna Czarnych, II miejsce – drużyna Czerwonych, III miejsce – drużyna Żółtych.