http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazy: sosw_matp.jpg

14.11.2011r. w naszej placówce obchodziliśmy już VI SZKOLNY DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ. Jest to program rehabilitacyjno-treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w Oficjalnych Dyscyplinach Sportowych Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizowały panie: Elżbieta Margielewicz, Małgorzata Zarachowicz, Anna Gałka, Marta Biedź i Agnieszka Ambrożko.

Obrazy newsów: 11listopada_5.jpg

11.11.2011r. poczet sztandarowy z naszej placówki uczestniczył w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego i mszą świętą w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Następnie uczestnicy udali się ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się uroczystość patriotyczna, upamiętniająca 93 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zdjęcia

Obrazy: sosw_11listopada_apel.jpg

10.11.2011r. o godzinie 9.50 w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel upamiętniający 93 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W montażu słowno – instrumentalnym przygotowanym przez panią Martę Biedź wzięli udział harcerze z 2DH NS „Traperki” oraz uczniowie z kl. II ULOS. Podczas apelu uczczono święto narodowe, przypominając ważne fakty z historii Polski. Zadbano również o odpowiednią scenografię, eksponując symbole narodowe. Społeczność Ośrodka z należną uwagą wysłuchała wierszy i pieśni patriotycznych.

W naszej szkole bogate są tradycje integracji z innymi szkołami. W tym roku już po raz dziewiąty, odbyło się 08.112011r. Jesienne Integracyjne Spotkanie Przyjaciół Ośrodka zorganizowane przez panie: Dorotę Kozaczyńską, Dorotę Kozłowską, Lilę Zajkowską, Katarzynę Zalewską.
Spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi ze szkół w Babikach, i ZSO w Sokółce.

Obrazy: sosw_konkurs_ekologiczny.jpg07.11.2011r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Segregacja – ekologiczna rewelacja”, którego przedmiotem było wykonanie figury przestrzennej przy wykorzystaniu odpadów selektywnych typu: papier, plastik, metal, aluminium itp. Konkurs skierowany został do wszystkich chętnych uczniów w następujących kategoriach: SPU, SPL, GU, GL, PdP, ZSZ i ULOS. Celem konkursu było pogłębianie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do segregacji odpadów.

Obrazy newsów: sosw_wystp_na_kuni_2011.jpg

06.11.2011r. reprezentanci naszej placówki uczestniczyli w Kuźnicy w „XV bliskich spotkaniach z Poezją Śpiewaną KUŹNIA 2011”. Mieli oni okazję podziwiać tam wykonawców poezji spiewanej z naszego województwa, którymi szczerze sie zachwycili. Nasz duet wokalny Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk również wzięli udział w konkursie, prezentując  swój dorobek wokalny. Za występ zdobyli I wyróżnienie „Złoty Hacel”. Gratulujemy wyróżnienia, szczególnie że poziom artystyczny tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Zdjęcia 

Obrazy newsów: kul_bez_barier_koncert_3.jpg

05.11.2011r. Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk zostali wyróżnieni zaproszeniem Sokólskiego Ośrodka Kultury na koncert KULTURA BEZ BARIER, który odbył się w kawiarni „Lira”. Nasz duet zaprezentował swoje umiejętności wokalne w utworach: „Mały Książę”, „Proszę wejdź” oraz „Modlitwa”. Impreza zorganizowana była juz po raz trzeci przez SOK we współpracy z Fundacją Artystyczną STS. Na scenie mogliśmy podziwiać takich artystów, jak p. Andrzej Szęszoł, p. Antoni Muracki oraz p. Krzysztof Daukszewicz. Koncert oraz ciepła, artystyczna atmosfera oczarowała wszystkich obecnych. Obszerniejszą relację można przeczytac na stronie SOK.

Obrazy: sosw_dugobrz8.jpg25.10.2011r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Długoborzu obył się VII Podlaski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Naszą placówkę reprezentowali członkowie Sekcji Sportowej „Sokół” OS, tj.: Renata Furman, Wojciech Karpowicz, Łukasz Sadkowki z kl. I PdP, Justyna Sadkowska z kl. III GU oraz Adam Czebak z kl. I GU. Opiekunami zawodników podczas sportowych zmagań były panie: Elżbieta Margielewicz i Marta Biedź.

21 października w godz. 1000 - 1130 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Sokółce odbyła się impreza plenerowa pod hasłem "Jesienne Wariacje". W trakcie imprezy zaprezentowały się wszystkie klasy ze szkół wchodzących w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy...

 
 

Obrazy artykułów: sosw_wystawa.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych naszych wychowanków pt. „Co jesień w koszu niesie”. Prace wyeksponowane są w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce przy ul. Sikorskiego 25. Jesienna wystawa jest kontynuacją kilkuletniej współpracy naszego ośrodka z Biblioteką Dziecięcą.

Występ w Suwałkach ZŁOTA NUTKA 2011

20.10.2011r. śpiewający duet Sylwia Żebrowska i Michał Gonczaruk zdobyli „Złotą Nutkę” na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Suwałkach. Jak co roku festiwal zorganizował  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem”. Na scenie zaprezentowało się i walczyło o główną nagrodę 10 zespołów, jednak nasi reprezentanci okazali się najlepsi!